Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

Mateusz1987 23:32, 04 maj 2020

Dołączył: 01 maj 2020
Posty: 8
Monika 83 bardzo dziękuję za pomoc . Jeśli mogę prosić o poradę jeśli chodzi o nawozenie co mogę dać bo mam wstrzepioną mikoryzę a wiem że moja gleba jest raczej jałowa . Zrobiłem co mogłem , osłoniłem przed wiatrem agrotkaniną 60 cm. słońca mają bardzo dużo , ale agrotkaniny nie usunąłem całej że względu na finanse zrobiłem tak jak na zdjęciu , tuje mają Teraz pod korą wilgotne podłoże ale martwi mnie ich brazowienie i matowienie z wierzchniej strony do tego troszkę jakby przysychały prosze o poradę i jeszcze raz dziękuję te ostatnie zdjęcia to roślinki od tej brzydszej strony , może coś dolistne ??
Gardenarium 23:34, 04 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Usuń tę szmatę. Ona najbardziej szkodzi, ziemia się nagrzewa, zamiera życie w glebie i niszczy się struktura gleby. To zabójstwo dla gleby i roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mateusz1987 23:41, 04 maj 2020

Dołączył: 01 maj 2020
Posty: 8
Witam serdecznie Panią Gardenarium ale pod tą szmatą jest glina jest pulchna i jest pełno czerwonych dżdżownic czy jest to konieczne jest przewiewna . Moja żona troszkę o estetykę tutaj wybiegła żeby jej nieusuwac tylko wyciąć otwory ??
Gardenarium 23:42, 04 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie jestem Panią Gardenarium jestem Danusia właścicielka tego portalu i propaguję ogrodnictwo nie szmaciarstwo u nas nie poleca się szmaty Usuń tę szmatę.

Nie przyszło ci do głowy, że to jest właśnie powód?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mateusz1987 23:43, 04 maj 2020

Dołączył: 01 maj 2020
Posty: 8
Jest to w sumie 125 m troszkę będzie mnie kosztować ta kora
Gardenarium 23:45, 04 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szmata też kosztuje, jedynym włąściwym ściólkkowaniem jest materia organiczna, oczywiście przekompostowana czyli kora, zrębki itp.

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/379-sciolkowanie-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mateusz1987 23:47, 04 maj 2020

Dołączył: 01 maj 2020
Posty: 8
Przepraszam ale jestem tutaj nowy jak widać.Pani Danusiu obiecuje usunę tą szmate ale czy te roślinki są jeszcze w dobrej formie do odratowania i co mogę jeszcze oprócz tego zrobić bo mam też 16 szt kture zostały wysadzone osobno bez tej przysłowiowej szmaty j jest to samo czy to normalne
Mateusz1987 23:50, 04 maj 2020

Dołączył: 01 maj 2020
Posty: 8
Korę kupuje w ogrodniczym jest to korą rozdrobniona sosnowa nic o kompostowaniu do tego trochę spleśniała ale suszyłem na słońcu czy to zda egzamin kora 15 zł za 80l
Komodo 20:24, 05 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 1
Postów: 9

0 szt.
Bardzo przepraszam za zapewne powtarzajace się pytanie, ale proszę o pomoc bo czas nagli, a mam jeszcze wiele logistycznych spraw do połapania, przy ewentualnej pozytywnej odpowiedzi, otóż: czy mogę jeszcze przesadzić (ze szkółki) 2,5 metrowe tuje szmaragd, szerokie? Przyjmą się gdy pod korzenie i wokół wysypię ziemię do iglaków i lekką domieszkę ukorzeniacza Agrecolu?
wacion 21:31, 05 maj 2020

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
Gardenarium napisał(a)
Usuń tę szmatę.


A jak Pani wytłumaczy fakt, że wielu osobom pod tą "szmatą" tuje pięknie rosną. Mam 2 sąsiadów, którzy od lat mają tak przykryte tuje dookoła i wyglądają rewelacyjnie!

Widzę, że ma Pani do "szmaty" bardzo negatywne podejście ale na logikę skoro komuś ładnie pod tym rośnie to chyba włóknina nie jest przyczyną całego zła w świecie roślin...!

PS. Ja tylko stwierdzam fakty!
Sam mam problem z tujami i dla testu 10 dostało oprysk na grzyba, 10 mocniej podnawoziłem a kolejne 10 ma zdjętą włókninę i... zobaczymy co jest przyczyną ich złego stanu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies