Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

Mateusz1987 20:47, 01 maj 2020

Dołączył: 01 maj 2020
Posty: 8
Witam serdecznie proszę o pomoc co dolega moim brabantom posadzone miesiąc temu na ziemi gliniastej przerobionej ze żwirem i próchnicą glebogryzarka wykopane dołki szer ok 30 cm gł 30 zmieszana Ziemia czarna z wykopu stawu z torfem kwaśnym podlane obficie 1 raz po podadzeniu gleba jest wilgotna pokazuje phmetr proszę o pomoc mam ok 200 szt. brazowienie występuje od jednej strony gałązki pryskałem raz emulparem nic więcej .
Mateusz1987 20:52, 01 maj 2020

Dołączył: 01 maj 2020
Posty: 8
Przepraszam za estetykę i błędy wybaczcie jestem bardzo rozdrażniony całą sytuacją nie dodałem że drzewka były ze szkółki w doniczkach 0,5 l
Mateusz1987 22:08, 01 maj 2020

Dołączył: 01 maj 2020
Posty: 8
Dodam jeszcze że zastrzeliłem mikoryzę ok tygodnia temu symbivit drzewka osłonte od wiatru agrotkaniną pod drzewkami agrowłuknina cały dzień słońce nie ukrywam że na działce lubi powiać wiaterek podsypałem pod drzewka ziemi do iglaków po ok 1 litr nie wiem czy da się coś jeszcze Zrobić . Obcięte stożki help pomóżcie
piotraudi 13:31, 03 maj 2020

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Drodzy koledzy i koleżanki co może być powodem takich przyschnietych końcówek? W słońcu niektóre mienia się na taki kolor ciemny granat
piotraudi 13:45, 03 maj 2020

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Kolego Maciej_nowic
Na razie bym się nie przejmował pamiętaj tuje były kopane z gruntu i na pewno straciły spora część korzeni, teraz w pierwszym roku będą się zakorzeniać w nowym gruncie itp daj im trochę czasu i pamiętaj o podlewaniu najlepiej przestaną wodą nie prosto z kranu
wacion 14:01, 03 maj 2020

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
W ostatnim czasie na moich brabantach(posadzone jesienią) pojawiają się takie zaschnięte gałązki. Co może być przyczyną?
GS2092 17:54, 03 maj 2020

Dołączył: 03 maj 2020
Posty: 1
Witam,
Mam następujący problem z tują. Na jej pniu zauważyłem dziurki robaków i nigdzie nie mogę znaleźć w Internecie co to mogą być za szkodniki i czym je zwalczać. Dodatkowo tuja zrobiła się blado - Zielona/ żółta i bardzo martwię się o jej stan :/ Jest może ktoś kto spotkał się z takim problemem i wyszedł z tej nierównej walki cało?

Maciej_nowic... 19:41, 03 maj 2020

Dołączył: 01 maj 2020
Posty: 8
Kolego piotraudi.
Mam nadzieję, że to nie próba pocieszenia Jestem załamany sytuacją.
A najgorsze, że nie wiem co zrobiłem źle
Monika83 20:08, 03 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2890
Mateusz 1987. Zdejmij agrowłuknine jeżeli chcesz żeby rosły te tuje.Wystarczy wysciułkować korą cały pas i podlewaj je.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
maly_sky 21:55, 03 maj 2020

Dołączył: 03 maj 2020
Posty: 1
Witam serdecznie. Tuje posadzone w połowie września 2019 z sadzonek, ok 1.5 metra. Gleba głównie gliniasta, na wierchu około kilkanaście centymetrów czarnoziemu, pH nie mierzyłem. dołki zrobione 1.5x większe od sadzonki, gleba wymieszana z kwaśnym podkładem pod iglaki. Na wierzchu pasy agrotkaniny za i przed tujami więc nie całość pokryta jest szmatką. To wszystko przysypane warstwą kory podkładowej. Po zasadzeniu intensywnie podlewane, również przez zimę do przyjścia mrozów. Lekko zmarniały ale to chyba normalne przy sadzeniu. Po przyjściu wiosny w połowie marca odzyskały wigor i zaczęły nabierać koloru, 4 kwietnia pod drzewka sypnąłem Substral Osmocote ok 70g na każde (ok. dwie garście). 2, 3 dni potem tuje zaczęły "marnieć". Cała roślinka równomiernie brązowieje/żółknie, a w późniejszym stadium przechodzi w popiel. Dotyczy to mniej więcej połowy drzewek w rzędzie 30 sztuk, wydaje się, że w losowej konfiguracji. Myślałem, że chodzi o upalny i suchy okres wiec zacząłem intensywnie podlewać codziennie ale nie pomagało, a tuje wyglądają coraz gorzej. Bardzo proszę o pomoc. Naczytałem się na forach ale na grzyba to nie wygląda, szkodników też nie znalazłem więc sam już nie wiem co robić
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies