Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

Marek1980 14:05, 27 sie 2020

Dołączył: 21 sie 2020
Posty: 7
Agnieszka0022 17:52, 11 wrz 2020

Dołączył: 11 wrz 2020
Posty: 1
Wszystko wskazuje na to,że jest to fytoftoroza. Moje tuje wyglądaja bardzo podobnie, zasięgałam opinii w sklepie ogrodniczym i u projektantów ogrodu. Poczytaj w internecie na ten temat podobno pomóc może tylko podlewanie środkiem grzybobójczym, ale czy zadziałał dowiem się dopiero na wiosnę.Tuje, którym już uschły gałęzie, trzeba wyciąć i spalić, aby inne rośliny się nie zaraziły a miejsce odkazić środkiem grzybobójczym, bo inaczej roślina posadzona w tym samym miejscu zostanie ponownie zaatakowana przez grzyba.
zlotyhh 18:39, 14 wrz 2020

Dołączył: 14 wrz 2020
Posty: 2
Dzień dobry, jestem tu nowy więc witam Was serdecznie i od razu przychodze z problemem. 8 dni temu posadziłem tuje aureospicata 160cm, były ładnie zielone, po 8 dniach taki widok jak na załączonym zdjęciu. Gałązki zaczynają tracić zielony kolor i żółkną. Ziemię mam polną czarna, dodałem do dołka przy wsadzeniu ziemi do iglaków. Czy to normalny stan czy coś złego się dzieje? Podlewam raz dziennie wieczorem.

bez_wlasciwosci 18:17, 20 wrz 2020

Dołączył: 20 wrz 2020
Posty: 8
Witam.

Mam pytanie dotyczące moich tui posadzonych wiosną. Czy to co się dzieje w ich środku to zjawisko fizjologiczne, czy to może jakiś grzyb?
Karol99 21:18, 22 wrz 2020


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
To zjawisko normalne. Roślina zrzuca właśnie gałązki niedoświetlone.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 22:13, 22 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze jedna sprawa, może się to nasilać znacznie ponieważ tuje nie znoszą kamieni i szmaty pod nimi. Może to być powodem zamierania (opieńkowa zgnilizna korzeni). Nasada pnie gnije, roślina nie przewodzi soków i zamiera. Usuń szmatę bo pod kamieniami podejrzewam , że jest, a jeśli nie jest to zmień ściółkę na korę sosnową przekompostowaną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:14, 22 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marek1980 napisał(a)


Te zdjęcia są niechlubnym przykłądem jak nie należy sadzić tui. Plastik to nie jest dobre rozwiązanie jako ściółka. To antyogrodnictwo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martiniszcze... 14:24, 12 paź 2020

Dołączył: 09 paź 2020
Posty: 2
piotraudi napisał(a)

Ktoś ma w swoich tujach coś podobnego? Widać jakieś plamki i niektóre końcówki na tujach dziwnie się rozrastaja
Tuje nie mają szmaty pod spodem, są naworzone,i podlewane robaczków nie zauważyłem
To jakaś choroba?



Witajcie. Moje tuje wyglądają tak samo. Czy ktoś wie co to takiego? 3 tygodnie temu posadzone.
Martiniszcze... 14:30, 12 paź 2020

Dołączył: 09 paź 2020
Posty: 2

Jakby tego mało było jeszcze niektóre robią się czarne. Proszę o pomoc dopiero co posadziliśmy 200 sztuk.
shalik 23:41, 14 lis 2020

Dołączył: 29 maj 2020
Posty: 1
Witam, myślę nad wymianą moich nieszczęsnych tujek. Posadzone w lutym tego roku. Pierwszy zdjęcie jest z kwietnia a dwa ostatnie z września. W kwietniu polecono mi aby obciąć czubki z 10cm aby się zagescily. Zawsze mialy wilgotno. Kupione w donicy. Posadzone od siebie o 60cm. Proszę o opinię czy warto czekać ąz zaczną wyglądać jak szmaragdy czy lepiej od razu wymienic na lepsze.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies