Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

mixer99 10:45, 07 wrz 2014

Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 22
Gardenarium napisał(a)
jeszcze jedno pytanie, a kiedy je sadziłeś w ogóle? Czyu one teraz na wiosnę są sadzone? czy już rosną kilka lat i dostały teraz szmatę?
Czy miały dobre korzenie czy były kopane z gruntu? Czy były zalewane czy miały za sucho.

Wg mnie te tuje co zmieniły już kolor padną. Wybadaj korę na dole pod szmatą.


Tuje byly sadzone rowny rok temu, kopane z gruntu. Po Pani odpowiedziach jestem pewny, ze po prostu gnija z nadmiaru wody. Przez cale lato wygladaly dobrze a od momentu obfitych opadow w sierpniu zaczely sie dziac te nieprzyjemności. Usycha jedna za druga. Usuwam wloknine, sadze nowe i zobaczymy w przyszłym roku. A moze na mocno gliniasta ziemie posadzic cos innego?

P. S. Dawno mnie tak nikt nie ochrzanil hi hi hi ale dziekuje.
____________________
Sebek 16:28, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przede wszystkim musisz tą ziemią rozluźnić z piaskiem, a najlepiej zrobić drenaż, żeby woda nie zalegała, bo kolejne nasadzenia również mogą tak skończyć... Najpierw zająłbym się stroną techniczną, a potem nasadzeniami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
radek 13:45, 03 paź 2014

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Czy teraz nawozić czymś jesiennym thuje smaragd? Co polecacie?
Gardenarium 13:37, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest trochę za późno, podlewaj je raczej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aniaczaroona 17:13, 16 paź 2014

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 5


Witam, mam pytanie, parę tuj yellow ribbon wokół ogrodzenia zrobiło się nieciekawych..zielony kolor zamarł jakby, podczas gdy inne ok..sama nie wiem czy się nie przyjęły? sadzone sierpień wrzesień, ziemia polna dana bez nawozu, czy to choroba, czy jakiś błąd? bardzo proszę doświadczonych ogrodników o radępozdrawiam

____________________
bystrzak93 22:41, 16 paź 2014

Dołączył: 16 paź 2014
Posty: 8
Witaj,
a byly regularnie podlewane?
Gardenarium 00:47, 17 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
radek napisał(a)
Czy teraz nawozić czymś jesiennym thuje smaragd? Co polecacie?


Przed zimą dbamy o to aby rośliny zimozielone zgromadziły zapasy wody, więc je podlewamy wodą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:49, 17 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aniaczaroona napisał(a)




Prawdopodobnie sadzonki z marketu, bez korzeni. Widziałaś jakie miały korzenie gdy sadziłaś? Jakie źródło tych tui?
Podlej jeśli mają sucho.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aniaczaroona 11:20, 17 paź 2014

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 5
Drzewka ze szkółki, niestety nie ja sadzilam, nie widziałam ich korzeni, wszystkie tak samo podlewane a tylko te marnieją: /
____________________
Gardenarium 23:50, 18 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To wykop jedną i zobacz, co mają pod ziemią, mają podsypane żyzne podłoże? mają korzenie? nie są zalane? nie mają za sucho? Sama musisz na to odpowiedzieć, ja tam nie zajrzę. A może podlane zbyt mocnym czymś (nawozem?) zbyt często..same pytania, odpowiedz choć na jedno
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies