Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

Mazan 12:57, 10 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jeśli potrafisz ocenić to na głębokości 1/2 palca /orientacyjnie/ powinnaś wyczuć tylko słabą wilgotność. Ja się posługuję wilgotnościomierzem kupionym w poprzednim okresie - 34 lata temu. Ma tylko namalowane kolory żółty, zielony i czerwony. Bardzo prosty, bez baterii, działa na zasadzie różnicy potencjałów i nic więcej. Była to taniocha wrocławskiego ELWRO, ale skuteczny.
Lepiej z podlewaniem się powstrzymać, gdy wilgotność jest, Korzenie przy nadmiarze gniją, a rośliny ratując się wypuszczają nowe na powierzchni w poszukiwaniu tlenu tracąc przy tym dostęp do wody. Tak dzieje się, gdy są w miarę zdrowe i ukorzenione. W Twoim przypadku na to nie liczyłbym zbytnio.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kasiaka579 13:00, 10 lip 2014

Dołączył: 27 cze 2014
Posty: 9
Czyli uważasz, że może być ciężko z tymi tujami? Zastosuję te porady, już sama nie wiem co zrobić żeby odżyły
Mazan 13:18, 10 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Tuje po oprysku asahi mogą zacząć wyglądać normalnie. Nie bądź tylko nadgorliwa. Ten sposób postępowania "gubi" początkujących i zniechęca, a wiesz przecież, że "pośpiech jest wskazany ..." itd. Myślę, że wiesz jak zachowują się rośliny potraktowane herbicydem. Pierwsze objawy po tygodniu, a ostatnie po 3 -4 tygodniach, czyli - czekać.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 08:30, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
robert_pudlo napisał(a)
Nie wiem co się z nimi dzieje czy to jakaś choroba czy może nornice>jeśli ktoś może doradzić będę wdzięczny
p.s podsypałem je granulatem na brązowienie i dodatkowo opryskałem tym samym
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MilenaP 08:30, 06 sie 2014


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
oj, mi to wygląda na przesadzenie z nawozami czy to nornice to łatwo sprawdzić - wykop jedną i sprawdź korzenie, ale według mnie to niemożliwe żeby tak wszystkie zostały załatwione. Szkoda ich bo już były duże, ale obawiam się, że im już nic nie pomoże. Od dołu już zostaną takie suche najwyżej podrosną do góry, ale dół już się nie zazieleni
____________________
Milena - zielonastrefa
robert_pudlo 08:30, 06 sie 2014

Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 13
tylko że one takie po zimie zostały a nawoziłem je dopiero tydzień temu bo myślałem że im pomogę(a jakie korzenie powinny być po wykopaniu?
Gardenarium 08:31, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może zgniły bo za duzo wody było, Odkop jak korzenie są brązowe, albo pieniek zgniły to już nic z tego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
robert_pudlo 08:31, 06 sie 2014

Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 13
jak będę miał chwilkę to odkopie,a narazie dziękuję za porady
btw.tylko część choinek jest taka a reszta ok
magos 08:31, 06 sie 2014


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
A czy to na pewno nie jakiś grzyb?
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
robert_pudlo 08:31, 06 sie 2014

Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 13
No właśnie nie wiem myślałem że ktoś doradzi co kupić>a co ile i jask podlewać żeby nie zaszkodić
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies