Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

Rob 08:33, 06 sie 2014

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 2


Witam serdecznie wszystkich. Forum czytam już od jakiegoś czasu, jest zarówno żródłem inspiracji jaki dobrych porad. Zdecydowałem się również napisać, bo w tym roku dopadł mnie problem z tujami. Rosną już dobre 3 lata i wszystko było dobrze, niestety w tym roku zaczęły brązowieć im igły od zewnątrz, są nawadniane kropelkowo i nawożone, po przeczytaniu wszystkich wątków dotyczących iglaków zdecydowałem się też na usunięcie agrowłokniny mam nadzieje że to pomoże. wstawiam jednak parę zdjęć może ktoś coś jeszcze doradzi.

Gardenarium 08:33, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widać na dole po prawej, że kora zaczęła zagniwać. Obserwuj co będzie dalej się działo.

Podlej preparatem Rovral.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rob 08:33, 06 sie 2014

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 2
Pani Danusiu dziękuje za odpowiedź, będę obserwował, a tym preparatem podlać zgodnie z zaleceniami producenta czy jakieś inne wytyczne? (jescze takie może niemądre pytanie, ale dla rozwiania wątpliwości - chodzi o korę na pniu?)
Gardenarium 08:33, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chodzi o podstawę pnia, aby nie miała zgnilizny.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mixer99 16:26, 20 sie 2014

Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 22
Witam,mnie rowniez zaczely brazowiec igly a jeszcze niedawno thuje wygladaly naprawde dobrze.Doradzi ktos co zrobic aby je uratowac?
____________________
mixer99 16:03, 05 wrz 2014

Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 22
nikt nie pomoze?
____________________
Sebek 19:48, 05 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Widzę, że rosną na folii - to pewnie jest jeden z powodów ich marnego wyglądu. Po za tym ten gatunek bardzo szybko traci igły i wygląda za chwilę nieporządnie... Być może są również przelane...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:10, 05 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mixer99 napisał(a)
nikt nie pomoze?


Co Ci możemy pomóc? Sam narobiłeś bigosu Wyrzuć czym prędzej plandekę, lekko wzrusz glebę, niech oddycha i zobacz czy nie mają tuje grzyba u podstawy pnia. Czy kora nie odłazi.

Sam im zgotowałeś ten los. Piszę ostro, bo zrobiłeś straszny błąd z tą szmatą.
Albo może przy okazji tego złego, jeszcze na dokładkę za głęboko posadziłeś tuje? Może też za dużo podlewałeś albo za mało podlewałeś, zadusiły się w tym betonie pod szmatą.

Poczytaj ten wątek
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:15, 05 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze jedna rada:

Jak wyrwiesz szmatę, albo nawet przed wyrwaniem oczyść tuje. Otrzepuj od góry do samego dołu, potem wszystko zbierz, zajrzyj w korzenie, w podstawę pnia, daj im żyć, daj wody. Odczekaj i zobacz co będzie się działo dalej, czy tuje odzyskają turgor.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:17, 05 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jeszcze jedno pytanie, a kiedy je sadziłeś w ogóle? Czyu one teraz na wiosnę są sadzone? czy już rosną kilka lat i dostały teraz szmatę?
Czy miały dobre korzenie czy były kopane z gruntu? Czy były zalewane czy miały za sucho.

Wg mnie te tuje co zmieniły już kolor padną. Wybadaj korę na dole pod szmatą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies