Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

Mazan 21:29, 27 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Asiak

To szara pleśń. Dithane lub bravo/gwarant 2x powinien wystarczyć.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
asiak 21:44, 27 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Bardzo dziękuję
Czy pryskać tylko te zmienione, czy wszystkie?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
ElzbietaFranka 23:15, 27 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
asiak napisał(a)
Bardzo dziękuję
Czy pryskać tylko te zmienione, czy wszystkie?



Ile masz tych tui. Moim zdaniem powinnas opryskac wszystkie jezeli sa w szeregu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
asiak 06:25, 28 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Są wsadzone w szeregu w sumie na 40m.
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Milo 11:41, 01 paź 2017

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam serdecznie,
Bardzo prosze o dalsza pomoc w sprawie chorych tujek. Zostaly dwa razy opryskane topsinem w przeciagu dwoch tygodni. Niestety nie jest lepiej. Z tego co zauwazylismy tuje żółkna ewidentnie od glownego konara, robia sie jasnozielone, zolte, rude i ciemnorude po czym usychaja. Staralam sie to obrywac ale mysialabym cale tuje oberwac az do samego konaru. Szukalam tych preparatow innych ale znalazlam tylko preparat bumper 250ec ktory tez ma substancje co mirage. Czy teraz tym popryskac? Czy moze cos innego zastosowac?
Ile razy można podlac siarczanem magnezu?
Oto kilka zdjec jak teraz wygladaja. Co jeszcze moge dla nich zrobic?
Pozdrawiam
Ania
Annak 22:37, 04 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Witam serdecznie,
ja w tym samym temacie: w ubiegłym roku kupiłam małą działkę obsadzoną tujami. Wiosną tego roku dosadziłam 5. Wszystkie tuje w ubiegłą jesień brązowiały, ale nie tak bardzo jak w tym roku. Stało się to w ciągu ostatniego tygodnia września. Na wielu sąsiednich działkach jest to samo. Czy to możliwe, że z powodu przesuszenia? Dodam, że zbytnio się tymi tujami już wcześniej rosnącymi nie przejmowałam, bo były wieloletnie, więc sobie dobrze radziły, a poza tym od kilku lat nikt o nie nie dbał, a wyglądały zdrowo, więc podlewałam je sporadycznie.
Co z nimi robić przed zimą?
Proszę o radę, wskazówkę. Jestem początkująca, przeczytałam cały wątek, ale trudno mi samej zdecydować co im jest.
dziękuję i pozdrawiam




____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
aguska194 18:06, 06 paź 2017

Dołączył: 23 kwi 2016
Posty: 3
Witam bardzo proszę o pomoc, jakiś miesiąc temu końcówki moich tui zaczęły brazowiec. Co to może być? Drzewka mają około 3 lata, ostatni raz nawozilam je delikatnie latem. W tym roku było bardzo dużo deszczu, czy to może być od nadmiaru wilgoci czy raczej choroba
aguska194 18:08, 06 paź 2017

Dołączył: 23 kwi 2016
Posty: 3
Tutaj zdjęcia moich tui
Mazan 09:35, 07 paź 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Aguska194

Wygląda na zamieranie pędów drzew i krzewów iglastych. Nadmiar wilgoci ułatwił infekcję.
Należy zastosować oprysk Topsinem i dithane.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
LidMa 11:25, 11 paź 2017

Dołączył: 11 paź 2017
Posty: 1
Witam, nasze ponad 10. letnie tuje zaczęły w tym roku żółknąć od środka znacznie bardziej niż w poprzednich latach. Na części gałązek pojawiły się plamy - jakby pobrudzone były błotem. Widać to na zdjęciach.
Tuje były zasilane trzykrotnie nawozem do iglaków, działka jest przy lesie, ziemia tu kwaśna. Nie wiem czy wpływ mogło mieć przesuszenie? Lato nie było zbyt upalne, ale w czasie wyjazdów nie miał kto podlewać,
Młodsze tuje ( rozbudowujemy żywopłot na kolejnych ścianach działki, mają się dobrze, nie brązowieją.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies