Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

piotraudi 20:45, 12 paź 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Aguska194 ponizej zamieszczam informacje o zamieranie pędów tylko kolego Mazan ile tego oprysku poświęcić na roślinę normalnie czyli tylko mgielke czy pryskać pozadnie aby oprysk wszędzie sie dostal a z rośliny aż będzie się lalo?przypominam ze steznie środka jest bardzo male bo od 1%
-1.5%
Mazan 15:43, 13 paź 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Piotraudi

Oprysk musi być dokładny, czyli każdy fragment, każda szczelina powinna być zabezpieczona roztworem do oprysku, szczególnie po cięciu i formowaniu, gdy są rany otwarte, którymi patogen wnika do środka i sieje spustoszenie. Ciecz powinna dotrzeć przede wszystkim do środka drzew czy krzewów, gdyż zarodniki zatrzymują się w strefie bezwietrznej, a taką strefą jest środek rośliny.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
piotraudi 15:58, 13 paź 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Rozumiem czyli oprysku na każdą roślinę trzeba poświęcać dość dużo a nie tylko tak jak się pryska tradycyjnie czyli mgielka
Mazan 18:38, 13 paź 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Piotraudi

Na każdej ulotce pisze jakie opryskiwanie - drobnokropliste czy średniokropliste i tego należy przestrzegać. Zamgławianie stosuje się najczęściej przeciw owadom błonkoskrzydłym.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kacha_87 15:46, 25 paź 2017


Dołączył: 19 paź 2017
Posty: 8
Witam, mój ogród tworze od niedawna i nie mam zbyt dużego doświadczenia ale martwią mnie moje tuje danica. Kupione w szkółce i sadzone w czerwcu. Pierwsze pytanie czy nie są posadzone za płytko bo narazie bardziej przypominają krzak niż kulkę i drugie co mnie bardziej niepokoi to ich kolor i zwisające liście. W środku tuja zielona wiec może niepotrzebnie sie martwię ale wole sie dowiedzieć nim będzie za późno na ratowanie tujek. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.
kacha_87 15:52, 25 paź 2017


Dołączył: 19 paź 2017
Posty: 8
KasiaBawaria 07:53, 26 paź 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kacha, nie obraz sie. Ale jak widze tak zalozona ''rabate'' to az mnie sciska. To nie jest naturalne srodowisko dla roslin i zwierzat.
Masz folie pod zwirem? Jaka ziemie dalas?
____________________
Zapraszam na kawe
kacha_87 10:15, 26 paź 2017


Dołączył: 19 paź 2017
Posty: 8
Pod kamykiem jest agrowloknina 50, ale wokół tujek są wycięte wielkie koła, wiec w zasadzie tuje są przykryte samym żwirem. U mnie jest ziemia gliniasta, to do wykopanego dołka wrzucaliśmy mieszankę naszej ziemi i podłoża do iglaków.
kacha_87 10:23, 26 paź 2017


Dołączył: 19 paź 2017
Posty: 8
I oczywiście sie nie obrazę za uwagi, bo tak jak pisałam jestem zupełnym laikiem i dopiero sie uczę także wszelkie uwagi mile widziane.
KasiaBawaria 07:41, 27 paź 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kacha- no razi mnie poprostu obecne ogrodnictwo. Ma byc prosto i nie wymagac pracy. U nas tez powstaja zwirowe pustynie i ani jednej kwitnacej rosliny nie uswiadczysz. Nic dla zwierzat czy owadow. Stad moja frustracja

Nie wiem jak inni, ale ja uwazam, ze taki zwir nie jest najlepszy dla roslin. Razi po oczach. Zywotniki wymagaja raczej lekko kwasnego podloza a przez zwir pewnie troche sie ph podnioslo. Zbadaj ziemie wokol tych kulek pod zwirem.
Nawozilas czyms? Dla mnie najlepszym srodkiem do wykladania ziemi jest jednak przekompostowana kora.Jezeli jest zwir, ziemia nie ma mozliwosci regeneracji (coroczne opady materii organicznej) i sie wyjalawia. Utrudnia to tez nawozenie (jedynie plynne pozostaja, ktore moga przebarwiac zwir).
Podlewalas je po posadzeniu?Wygladaja na podsuszone. Napisz cos wiecej- czy dalas nawoz, czy podlewalas, ile tej ziemi z worka dodalas?
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies