Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

tommiberry 11:12, 26 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Iwula napisał(a)
Witam, mam problem -na większość szmaragdów zauważyłam suche, bladożółte gałązki. Jaka może być przyczyna? Jak temu zaradzić?? Bardzo dziękuję za pomoc


mam to samo-na wiekoszci pojawilo sie okolo jednej takie gałązce ktora wygla jakby uschneła-jest jasno szarego koloru. Wstawiam zdjecia.
Na kilku zauwazylem ze tylko koniuszek gałązki zrobił się takiego koloru a wewnetrzna czesc gałązki jest caly czas zielona.







piotraudi 19:14, 26 kwi 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Co dolega moim tuja ktoś potrafi pomoc co im dolega
Iwula 08:53, 27 kwi 2018


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
tommiberry napisał(a)


mam to samo-na wiekoszci pojawilo sie okolo jednej takie gałązce ktora wygla jakby uschneła-jest jasno szarego koloru. Wstawiam zdjecia.
Na kilku zauwazylem ze tylko koniuszek gałązki zrobił się takiego koloru a wewnetrzna czesc gałązki jest caly czas zielona.


U nas wygląda to identycznie-są różne głosy-że połamane przez wiatr, że susza i trzecia opcja grzyb- my podlewamy teraz częściej i więcej... zobaczymy....
____________________
Iwona No to czas zacząć
Piotrek33 10:49, 04 maj 2018

Dołączył: 04 maj 2018
Posty: 2
Witam serdecznie!
Mam pytanie do bardziej doświadczonych ogrodników dotyczące tuji brabant.
Krzewy zostały posadzone we wrześnie zeszłego roku. W kwietniu tego roku zauważyłem, że pędy zaczynają robić się żółte i nie rosną. Są systematycznie podlewane, nawiezione były raz około miesiąca temu Azofoską.
Sadzone były w torf mieszany z rodzimym, dość piaszczystym podłożem.
Czy powinienem w jakiś sposób reagować, może nawozem przeciw brązowieniu?
Czy dać im spokój i cierpliwie czekać?
Piotrek33 10:50, 04 maj 2018

Dołączył: 04 maj 2018
Posty: 2
Jeszcze zdjęcia



Milo 14:16, 04 maj 2018

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam serdecznie Wszystkich,
Chciałam prosić o pomoc w zdiagnozowaniu problemu z tujami. W październiku bardzo zachorowały, nie wiemy od czego, popryskane dwa razu topsinem , ale nie bardzo pomogło. Na stronie 79 tego wątku wkleiłam dużo zdjęć. Wszystkie tuje co do jednej obtrzepałam z uschniętych igieł. Podkładałam pod każdą z 120 sztuk matę, żeby wszystko zebrać i spalić. Tuje zrobiły się rzadkie i łyse od środka. W kwietniu nawiozłam je substralem długodziałającym.
Parę dni temu zauważyłam że nadal jakby usychały. Końce gałązek lub całe galązki robią się blade, matowe, jasniejsze i usychają. Nieraz usychają całe większe gałęzie.
Nie wiem co to za choroba i czym mogłabym je popryskać lub podlać.
Bardzo proszę o poradę, bo sama nie wiem co mogłabym zastosować.
Czy odcinać usychające gałązki ? Czy podlewać już tuje ?

Milo 12:51, 07 maj 2018

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam ponownie,
dziś odkopałam korzenie przy jednej tujce i zobaczyłam że są ciemnoburaczkowe.Odcięłam kawałek kory na pniu i pod warstwą kory jest cieniutka warstwa czerwonawa a potem jasne drewno. W środku korzenia też widać jasny kolor. Czy to objawy choroby ?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Ania

Na ostatnim zdjęciu odskubałam troszkę kory z korzenia i wyszedł taki własnie kolor.
Mazan 13:03, 07 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Milo

Takie są objawy fytoftorozy. Szczególnie jest widoczny objaw na korzeniu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Milo 13:13, 07 maj 2018

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam,
dziękuję za szybką odpowiedź. Co mogę zrobić jak najszybciej dla nich ?
Oprysk czy podlewanie ? I jakimi specyfikami ?
Może jeszcze jest szansa, szkoda by było aż 120 tujek
Pozdrawiam
Mazan 13:27, 07 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Milo

Możesz próbować. Podlewanie: Aliette i Previcur 4x co 10 - 14 dni 4 l cieczy roboczej/1 m2 przemiennie. Oprysk: przemiennie Mildex i Proplant co 10 dni. Dokładnie także wnętrze roślin.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies