Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

gutoslaw 16:11, 07 maj 2018

Dołączył: 07 maj 2018
Posty: 4
Witam.
Mam problem z brabantami. Zakupiłem na allegro kilkadziesiąt sztuk z odkrytym korzeniem, wykopałem stosunkowo głębokie i szerokie otwory, wybraną ziemią rozdrobniłem i pomieszałem 1:1 z kwaśnym torfem, zasypałem do połowy, ubiłem, zasypałem do pełna, ubiłem i obsypałem korą. Rośliny przed posadzeniem moczyły się w wodzie ok 2 godzin. Posadzone ok 3 tygodnie temu, w największe upały, podlewane intensywnie codziennie wieczorem przy zachodzie słońca.


Niestety mimo czasu który im poświęciłem niektóre zdają się umierać. Fakt faktem, że te najmniejsze parę sztuk miało bardzo słabo rozbudowany korzeń, ale reszta wyglądała w miarę ok, a mimo to usychają. Jestem w stanie je uratować?

Myślałem czy by nie nabić ziemi pod nimi widłami w celu napowietrzenia, albo nie wykopać ich i wsadzić do jakiegoś ukorzeniacza na parę dni?

buhehe 16:18, 08 maj 2018

Dołączył: 03 mar 2018
Posty: 1
Witam, mam problem z moimi tujami.
Po zimie bardzo marnie wyglądają, nie wiem czego to kwestia.
Wyczytałem, że może miały za mało wody przed zimą.
Ostatnio podlałem je dosyć obficie, ale nie wiem czy to pomoże.
Zamieszczam zdjęcia.
Bardzo proszę o pomoc.
Iwula 10:45, 09 maj 2018


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Witam oskrobalam pień jednej z tunel. Czy mozna po nim stwierdzić że to fytoftoroza?
Na innej po jednym machnięciu nożem pod skórka zielono...
____________________
Iwona No to czas zacząć
tuchan 00:16, 11 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
gutoslaw napisał(a)

Myślałem czy by nie nabić ziemi pod nimi widłami w celu napowietrzenia, albo nie wykopać ich i wsadzić do jakiegoś ukorzeniacza na parę dni?
Kupiłeś gówniany towar i naturalną rzeczą jest, że wiele Ci wyleci. I można pisać tutaj wiele o "kołach ratunkowych", ale to bez sensu. Trzeba było pojechać i obejrzeć towar przed zakupem. Jak się kupi dobry towar to się tylko podlewa, niczym w pierwszym roku nie nawozi. Drzewka kupuje się w szkółkach a nie na allegro. I przepraszam, że może nie są to wiele wnoszące do Twojego problemu "rady", ale taka jest prawda. Aha... i nie ubija się tak mocno ziemi przy sadzeniu i nie trzeba codziennie podlewać i nie można dopuszczać by tak młode iglaki musiały konkurować o pokarm z taką trawą.
____________________
Marcinmax 18:24, 12 maj 2018

Dołączył: 12 maj 2018
Posty: 2
Witam. Mam kłopot z tujami, posadziłem je 2 lata temu. Problem polega na tym że tuje brazawieja. Od strony zachodniej jest gorzej, od dołu tuje są żółte lub brązowe. Wszystkie tuje puszczają nowe pędy w górnej części natomiast od dołu jest rzadko i brązowo.
Tuje podlewam, miesiąc temu podrzucilem je nawozem Florovit.
1. Czemu brązowieją, jak im pomóc ?
2. Dlaczego od strony zachodniej są gorsze, przez wiatry ?. Obok działki jest pusta przestrzeń, wiatry dość mocno wieją.

Dziękuję z góry za sugestie.


piotraudi 19:27, 22 maj 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Wiatr nic do tego nie ma pod spodem masz agrowlóknine??
elofura 17:46, 28 maj 2018

Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 14
Witam serdecznie,

Proszę o pomoc. 4 dni temu zauważyłem że brabanty zaczynaj brązowieć. Spryskałem ich mospilanem bo myślałem ze to przędziorek. Wyjechałem na weekend i po powrocie ujrzałem katastrofe. Praktycznie wszytskie thuje są brązowe. One nie są tak jakby wyschnięte ale zmieniły kolor. Co to za choroba? Jest szansa je uratować? Proszę porady. Dodam że choroba atakuje też inne rośliny. Zauważyłem na jałowcu podobne brązowienie




Mazan 13:26, 30 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Elofura

Podejrzewam zgorzel podstawy pnia. Ostatnia fotka to dokumentuje. To choroba odglebowa. Podlej trzykrotnie Aliette, Previcur lub Mildexem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
BEX4 14:04, 03 cze 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 4
Witam nikt ani że znajomych ogrodników ani w sklepach ogrodniczych nie potrafi pomoc odnośnie tui na pierwszym zdjęciu na świeżej galasce widać brązowe przebarwienia to normalne czy grzym a może jakieś owady to sMo się tyczy zdjęcia kolejnego tam widać na listach brązowe przebarwienia w tych miejscach listki są delikatne i odpadają przy dotyku reka
BEX4 14:04, 03 cze 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 4
Witam nikt ani że znajomych ogrodników ani w sklepach ogrodniczych nie potrafi pomoc odnośnie tui na pierwszym zdjęciu na świeżej galasce widać brązowe przebarwienia to normalne czy grzym a może jakieś owady to sMo się tyczy zdjęcia kolejnego tam widać na listach brązowe przebarwienia w tych miejscach listki są delikatne i odpadają przy dotyku reka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies