Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na trzy lata

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na trzy lata

ewalm 13:17, 21 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Kolejny miesiąc to kwiecień.

Kwiecień był u nas miesiącem szafirków i innych niebieskości:
(motylki, Danusiu )






____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 13:26, 21 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Pojawiły się pierwsze byliny, a zaraz po nich wspomniane już przymrozki, co najbardziej odbiło się na kwitnącej już serduszce :
(stąd ten ukłon w stronę ławeczki..)



Bluszcz jeszcze nie wie, że kolejne przymrozki pozbawią go liści.



A bukszpany odkryły, że wreszcie ktoś się nimi zaopiekował i zaczęły rosnąć (przez cały poprzedni rok nie zauważyły):


Zima 2011/2012 była bardzo ciężka jak na tutejszy klimat. Najpierw zwodziła ciepłym grudniem (szafirki chciały zakwitać już wtedy), potem zaatakowała bezśnieżnymi mrozami, które zniszczyły wiele laurowiśni i cyprysików w ogrodach moich sąsiadów, a jak już niby sobie poszła, to wróciła jeszcze dwukrotnie w kwietniu i maju, dobijając do reszty startujące wiosną byliny i hortensje.
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 13:35, 21 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Początek maja – już nie jest tak pusto. Maj na rabatach zaczyna się w błękitach, fioletach:
(za to na trawniku szaleje mniszek - na żółto oczywiście)




W gazonach zaczyna kwitnąć zawciąg:
(tu cienie motylków )




____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 13:38, 21 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Okolice ławeczki zapełniają się roślinami. Niektóre dopiero się obudziły (paproć), inne dopiero się wprowadziły (moje urodzinowe żurawki zielonolistne), a jeszcze inne próbują się pozbierać po przymrozkach (serduszka).




W drugiej połowie miesiąca przy ławeczce jest już bujnie i zielono:

____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 13:44, 21 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Jedno z moich ulubionych zestawień: funkia i paproć
(choć tej paproci nie darzyłam wcześniej szczególnymi uczuciami, rosła na zruinowanej piwniczce, wśród cegieł, i po przesadzeniu odmówiła współpracy. Ale jak widać do czasu – już miałam ją wyrzucić, gdy nagle po wykopaniu i przeleżeniu dwóch dni na powierzchni rabaty zaczęła dawać oznaki życia, więc posadziłam ją z powrotem. Taka wola życia zasługuje na uznanie, nawet jeśli przedtem marudziła).



I moja ulubiona rekonwalescentka - już przyszła do siebie i wypuszcza nowe pędy kwiatowe:



Żurawka dostała kontrastowe jednoroczne towarzystwo:

____________________
Ogródek na trzy lata
popcorn 14:01, 21 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Ewa,
coraz ładniej w Twoim ogródku! A że na 3 lata? To nie znaczy ze nie moze w nim byc pieknie! A zawsze bardziej wartosciowe rosliny mozesz wziac ze soba do nowego ogrodka!!
pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Tess 16:09, 21 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ewo, jak fajnie, że zdecydowałaś się założyć wątek i pokazać nam swój ogród

Pięknie opowiadasz o mieszkańcach swojego ogródka - widać, ze kochasz rośliny
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Moniika 17:55, 21 wrz 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witam i ja fajny ogródek , będę zaglądać jeszcze kilka miesięcy, skoro tylko tyle czasu zostało
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
ewalm 20:16, 21 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Popcarol, Teresko, Moniko -

Nadal mamy maj. Jesteśmy koło ławeczki.

Ktoś, kto siedzi w rogu ogrodu na ławeczce, nie widzi tarasu zasłoniętego przez cyprysik, za to ma przed sobą po lewej stronie rabatę z kosaćcami i widok na boczną furtkę. Jak widać boczna furtka prowadzi do śmietnika, ale na tym proszę się nie koncentrować .



Kosaćce w realu mają bardzo blado-łososiowy kolor, są „no name” bo to spadek po Amerykanach, i nie wybrałabym ich raczej z własnej woli, ale darowanemu spadkowi nie zagląda się w zęby, tylko się podlewa i pieli w razie potrzeby, oraz otacza ładnymi szczegółami, takimi jak bodziszek czerwony – roślina nie do zdarcia..





____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 20:19, 21 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Cała rabata wygląda tak (w dziurze między kosaćcami a ubiorkiem wiecznie zielonym rosną już jednoroczne, ale jeszcze słabo je widać):



Natomiast patrząc z ławeczki w prawo widzimy łubiny i przywrotniki otaczające sypiące się schodki:



W dalszej perspektywie widać tam też hosty, ale to już w odcinku czerwcowym
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies