Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na trzy lata

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na trzy lata

ewalm 16:56, 28 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Elizo - chyba się nie da całości na bieżąco ogarniać, za dużo już wątków jest. Ja też mam swoje ulubione, zazwyczaj te do których przywędrowałam z "projektowania". Ale jest ich tylko kilka, cała resztę pooglądam sobie zimą, wtedy będę miała trochę wolnego czasu.
____________________
Ogródek na trzy lata
agata_chrosc... 17:21, 28 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ewa, gdyby on był do angielskiego podobny, to ja bym chyba jednak więcej rozumiała niz rozumiem. moim zdaniem on pod tym względem nie jest podobny do niczego. Mówią tak,że ni e można sie zorientowac gdzie się zaczyna zdanie, a gdzie się kończy i zaczyna nstepne, o wyrazach poszczególnych w ogóle nie wspomnę. Mieszkam tu juz prawie 4 lata a nadal największa trudność sprawia mi zrozumienie zwykłych Holendrów, którzy ze sobą rozmawiają. Bo jesli mówią do mnie, a wiedza, że ni etutejsza, to zazwyczaj starają się nieco wolniej i wyraxniej. ALe między sobą to już móiwą tak, że tego się pojć ni eda. Belgowie mówiący niederlandzkim czyli Flamandwie mówią znacznie wolniej i z zupełnie innym akcentem. Dla mnie to brzmi, jakby Rosjanin mówił po holendersku
a na końcu napisałam pozdrowienia, czyta sie hrucies)
____________________
ogród w Holandi
ewalm 17:34, 28 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
No tak, ja nie mam takich bogatych doświadczeń językowych z Holandii. Słyszałam głównie przemówienia, a wtedy mówi się inaczej. Ale byliśmy na mszy odprawianej po polsku i holendersku, a tekst holenderski dostałam w postaci broszurki, i tak się przysłuchiwałam jak wymawiają to co widziałam napisane. Jak widziałam napisane, to nie wiedziałam co to jest, a jak słyszałam, to już mogłam się domyśleć. Zwłaszcza, że akurat na mszy to w ogóle można się domyśleć
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 20:01, 28 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Ponieważ tak sobie z Agata troszkę o Holandii rozmawiamy, pokażę co tam widzieliśmy ładnego.
Najładniejsze były wiatraki:



widziane pojedynczo:...



i mniejszymi grupkami...



i większymi grupkami...



i całymi stadami..



a nawet z krówkami



W Holandii krowy na pastwisku zobaczyć można łatwo - bo są wszędzie, a w Nadrenii-Palatynacie krowa tak luzem to bardzo rzadki widok.

____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 20:04, 28 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
I na pożegnanie z Kinderdijk - widziane prze okienko:



A to już fajnie prowadzone drzewa, troszkę niewyraźne bo zdjęcie jest zrobione przez szybę samochodu:



I czyżby zielone dachy w Amsterdamie ?

____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 20:07, 28 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
A u mnie w ogródku deszczowo:





i burzowo:



____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 20:11, 28 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Porosty na płytkach chodnikowych w trawniku odżywają



łubin odrasta, cały zadowolony (chociaż jeszcze go nie opryskałam, bo pada):



a zmaltretowane szarłaty rosnące w skrzynce za murkiem, o których trochę zapomniałam, odżywają nareszcie podlane:



____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 20:13, 28 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Jeszcze kwitnie ostatni mieczyk abisyński:



i zawciąg nadmorski w gazonach:



i smagliczka:



____________________
Ogródek na trzy lata
eliza3 20:18, 28 wrz 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Wiatraki bardzo mi się spodobały, tyko nie wiem dlaczego zrobiło mi się wietrznie i zimno... i jeszcze te kropelki deszczu... idę po herbatkę...
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
ewalm 20:19, 28 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Ale jesień już do nas zajrzała. Widać ją na liściach funkii:





i w bodziszkach:



____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies