Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na trzy lata

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na trzy lata

agniecha973 21:48, 28 wrz 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Przeczytałam całość,a to się nieczęsto zdarza obecnie na forum. Wyszedł Ci pamiętnik ogrodowy. Będzie pamiątka po trzyletnim ogródku. Całkiem miło tam u Ciebie, zwłaszcza na ławeczce. A do tego ładnie wszystko opisujesz. Muszę przyznać, że ja też odkryłąm na tym forum, że fajnie jak ktoś czyta co się wyprodukowało.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
ewalm 22:05, 28 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Moniko, jutro napiszę co to jest
Roślinka, którą wszyscy znają, a nawet jadają, bo to przecież zdjęcie z warzywnika.
A mój Mąż powiedział "co to? jakiś szaszłyk?"


No bardzo Ci dziękuję Aga . Udało się cały, bo wątek na razie krótki. Mnie te po 300 stron trochę przerażają, bo nie mam kiedy aż tyle przejrzeć.
Miał być pamiętnik - i jest.
"Fajnie jak ktoś czyta co się wyprodukowało" - to chyba też tajemnica popularności blogowania
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 01:43, 30 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
To zasuszony już kwiatostan bazylii z nasionkami:




Do zobaczenia za dwa tygodnie
____________________
Ogródek na trzy lata
monteverde 02:10, 30 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Tak się domyślałam, ale nie chciałam zrobić gafy pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ewalm 02:14, 30 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
monteverde napisał(a)
Tak się domyślałam, ale nie chciałam zrobić gafy pozdrawiam


Przecież to nie gafa nawet jak się nie zgadnie. Jak grzybobranie?
____________________
Ogródek na trzy lata
monteverde 02:28, 30 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
dzisiaj nie byłam kończę ogród w O., odchwaszczać
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ewalm 23:31, 03 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Mój ogródek daleko, daleko ...a my na wakacjach. Ponieważ jednak człowiek przyzwyczajony do posiadania dostępu do sieci, bez sieci jak się okazuje żyć nie może, poszliśmy do Pana Kempingowego i nabyliśmy tygodniowy dostęp. Co w ogródku - nie wiem. Jesień w Palatynacie jest zwykle dość deszczowa (całkiem tak samo jak lato w Palatynacie ) - i na to liczę, jak wspomnę moje cztery doniczki z chryzantemami, z czego w jednej tymczasowo mieszkają też żurawki.

W drodze na wakacje też zresztą padało. Zatrzymaliśmy się w Lyonie, celem zwiedzania, a tam - jesień.



Padało. Kasztany spadają. Francuzi mówią po francusku. Na szczęście nie tylko po francusku, dzięki czemu dowiedziałam się od spotkanych w parku miłych Pań Spacerowiczek, że oni, Francuzi, kasztanów nie poświęcają na ludziki, ale wkładają je do szafy i przeganiają nimi mole. No, cóż, nie wiem czy to działa, ale może, może... kto wie?



Zostawiliśmy więc ślad i pojechaliśmy dalej.



Z chęcią wrzuciłabym jeszcze kilka zdjęć z Lyonu, bo jest to miasto w pięknym kolorze ochry (w swojej starej części), które naprawdę warto zobaczyć - z mnóstwem schodów, schodków, wąskich przejść i krętych uliczek, z dobrze zachowanym rzymskim amfiteatrem i fascynującym Muzeum miniatur i scenografii filmowych (można tu zobaczyć oryginalną scenografię z "Pachnidła"), ale Internet od Pana Kempingowego to jest baardzooo wooolnyy Internet i każde zdjęcie ładuje się po parę minut. Niestety.

____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 23:39, 03 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Pojechaliśmy dalej. W krajach cieplejszych deszczu ani śladu, i dobrze, bo tak powinno być. W końcu po coś przejechaliśmy te wszystkie kilometry. Jest za to woda w innej postaci (jakże oczekiwanej przez niektórych, zwłaszcza tych, którzy zabrali wiaderka i łopatki):







____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 23:49, 03 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Woda rozmigotana, falująca i chlupiąca:





oraz piasek (gdzie mu tam do złotego nadbałtyckiego):



ale razem i tak potrafią niektórych zafascynować:

:





____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 00:04, 04 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Mieszkamy w drewnianym domku. A w tym domku na ścianach same niespodzianki. Wystarczy troszkę poleżeć i poprzyglądać się, a tam na każdej deseczce inna buźka.
Niektóre są szeroko roześmiane:



inne zalotnie uśmiechnięte:



jeszcze inne są po prostu zadowolone:



a ten wygląda jak ten sepleniący z "Epoki lodowcowej":



mamy też poważne stworzonka, jak liski:



albo sarenki:






____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies