Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Walczę z ogrodem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Walczę z ogrodem :)

AlicyaLK 14:02, 29 kwi 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Witaj Mirelko, widzę, że u Ciebie prace w pełni... ale kawał roboty za Wami Czekam na obsadzenia tej wspaniałej rabaty!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
mirela 14:52, 29 kwi 2014


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Postaram się w ten weekend pstryknąć.
Latałam ostatnio z miskantami w wte i wewte. Ale jeszcze inna mam na nie koncepcję - będe przesadzać.
Mam na rabacie drżączkę, miskanta (chyba gracek), przegozany (dwa krzaczki reszta będzie siana na dniach wraz z odętką) hortki limelight. Powoli się zaludnia ta ogromna rabata .
W weekend będę pracować nad mężem i bratek - jest jeszcze jedna rabata która czeka w tym roku na sciagnięcia darni. Stipy już sa piękne, czas wysadzać.
____________________
Walczę z ogrodem...
AlicyaLK 15:07, 29 kwi 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
A zmiana koncepcji to standard
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
mirela 09:24, 06 maj 2014


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Udało mi się dzisiaj zamówić po okazyjnej cenie kolejną porcję eko-bordów. Zbankrutuję jak tak dalej pójdzie .
Będę miała obrzeża na dwie duże rabaty. Jedna niemal gotowa, ale na drugiej męzczyxni się zatrzymali, zbuntowali. Powiedzieli, że nie będa darni wycinać, za dużo czasu im to zajmuje i za cięzko idzie.... potrzeba matką wynalazku jak to powiadają i... okazało się, że pan który mi przyjdzie zrobić "profesjonalną" aerację trawnika ma wycinarke do darni. Coprawda na razie niesprawna, ale zamówił dwie nowe maszyny więc.... nie na ten moment, ale w tym roku mi ściągnie tą darń. Tym razem już pod wszystkie rabaty.
Wysadziłam lawendę szerokolistna na ogród, wymieniłam kilka krzaczków buku (teraz dopiero mogę okreslić straty: myslę, że około 10-20 % szlag trafił. Wg mnie to wina jednak nornic. Pozostaje mi wymienić sadzonki na nowe).
Pięknie kwitły drzewka owocowe . Widze minimalne gruszeczki, agreściki i porzeczki. Kwitną poziomki i truskawki . Ech... musze foto wrzucic jakieś....
____________________
Walczę z ogrodem...
Ewik 14:31, 07 maj 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Zdecydowanie fotki potrzebne
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
mirela 10:10, 08 maj 2014


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Obiecuję, że będą .
NA razie każdą wolną chwilę spędzam na pracy... nie mam czasu cieszyc się jej efektami nawet .

Mam przed domem rabatę, szeroka na około 3-4 metry długa na 15. Sąsiad jest "dźwignięty" więc rabata na charakter lekkiej skarpy. Szukałam tam czegoś i... chyba wydumałam:
oczary: orange beauty lub harry. Kwitną na pomarańczowo (mam pomarańczową elewacje domu). A w nogach kłosownica leśna (jejku, jaka ona cudowna).
Oczar będzie z jednej strony (od sasiada) całkowicie osłonięty tujami, od drugiej domem... myślę, ze będą mu sprzyjały warunki. Rabata raczej jest słoneczna.
Musimy ją przekopać, nawieźć jeszcze ziemi....
Wczoraj doszły ekobordy - będzie zabawa w sobotę . Uwielbiam je zakładać .
____________________
Walczę z ogrodem...
AlicyaLK 10:48, 08 maj 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Mirelko, gdzie zamawiasz ecobordy?? Też się nad nimi zastanawiam
Mówisz, że sama dałabym radę z nimi to duży plusik dla nich by był
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
mirela 11:55, 08 maj 2014


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Alicya - pierwszą partię kupowałam w gala shop wysokie na 60mm czarne po przeszło 8 pln są. Ale przed długim weekendem dostałam od nich ofertę na maila (jakas dla wybranych klientów) i te same kupiłam za 6,18 pln metr .
____________________
Walczę z ogrodem...
AlicyaLK 12:03, 08 maj 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
mirela napisał(a)
Alicya - pierwszą partię kupowałam w gala shop wysokie na 60mm czarne po przeszło 8 pln są. Ale przed długim weekendem dostałam od nich ofertę na maila (jakas dla wybranych klientów) i te same kupiłam za 6,18 pln metr .


tak tanio?? o kurcze!! 8 pln też spoko... zaraz patrzę do nich na www Dzięki!!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
leon60 12:06, 08 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Piękny ogród tworzysz
Pozdrawiam i zaznaczam by częściej wpadać
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies