Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Walczę z ogrodem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Walczę z ogrodem :)

mirela 07:54, 07 kwi 2014


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Cześć Agula

Wracam po wielkich depresyjno-ogrodowych nastrojach.....
Nie ukrywam, że powódź mnie dobiła (wraz z areałem do zagospodarowania).
No ale, co nas nie zabije to nas wzmocni
Chciałam podziękowac osobie, która pomogła mi się wykaraskać z ogrodowego spleenu. Dziękuję Ci bardzo

Teraz od początku. Lasek z wekmutek się trzyma. Coprawda w przeciągu 3 lat wycięliśmy około setki dużych drzew, ale obecnie choróbsko (do teraz nie wiemy co to było) jakby ustało. Sosny mają spokojnie po 5 metrów. Powieszona budka lęgowa przed rokiem powoli się zapełnia (widzę kawałki małych patyczków i mech wystajacy z budki). Pod jedną choinką zamieszkał bażant (samiec). W pobliży kompostownika. Oczywiście jeszcze go dokarmiamy (słonecznik). Chodzi sobie dumny pan na ogrodzie .
Trawnik. Był moim priorytetem ale nie dam rady takiego dużego obszaru kosić, wertykulować, piaskować, plewić i cholera wie co jeszcze....Więc... robimy rabaty.
Ile razy mąz przeklnął Gośkę w myślach podczas zdzierania darni . Tylko on to wie .
Ale odwalił kawał roboty. Szkoda tylko, ze to dopiero około 1/4 (jak nie mniej). Ale nie wszystko na raz, na razie jedna rabata:





Kupiliśmy ekobordy, w sobotę je założyliśmy:



Darń którą mąz ściągnął, zrzycilliśmy na kupę, i teraz przy ryciu ziemi wrzucamy na dno (po pierwsze nie mam tyle miejsca żeby darń skompostować a po drugie szkoda mi ziemi, mam miejsca, gdzie musze jeszcze jej nawieźć).
Tutaj trójkącik już "na gotowo" -zryte, zgrabione :



Obmyśliliśmy że:
Od płotu idąc będzie :
- żywopłot bukowy (już jest, choć powódź plus nornice niego go osłabiły, jak będa braki usupełnię jesienią)
- hortensje limelight (dzisiaj przyjeźdzą kurier)
- przegorzan, odętka wirginijska biała (z nasionek), drżączka (moje 3 sztuki bardzo się rozrosły, będę je dzielić, chabry (nasionka)

Warzywnik:
- w sobotę przygotowałam pod truskawki poletko (tez trzeba było zedrzeć darń)



NA razie tyle.... powoli przedstwaię resztę rabat (na razie plany).
Obecnie skupiłam się na warzywach (pół garderoby w pojemnikach ) oraz na 4 paczuszkach stipy (pod drugą rabatę). Druga rabata będzie pod brzozami (jedna wysoka na 8 metrów, jedna młoda i dokupić chcę doorendosy 3. Tutaj będzie stipa na zmianę z lawendą szerkolistną (ukorzenia się).
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 11:32, 08 kwi 2014


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Zastanawiam się, jak to ugryźć od strony praktycznej....
Chcę siać chabry. NAjlepiej w docelowe miejsce. Moze tez maki. Przegorzan tez bym siała w docelowe miejsce. Tylko co z chwastami ? Boję się, że nie znajdę siewek wśród chastów (nie wiem czy dam radę wypielić tą rabatę)....
Docelowo oczywiście będzie tam kora, ale teraz ? W jaki sposób radzicie sobie a tym ?
____________________
Walczę z ogrodem...
Ewik 16:12, 10 kwi 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Odwiedziłam,twarda sztuka jesteś Powoli coraz ładniej u Ciebie,a jak walka z nornicami?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
admete 07:09, 11 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mirelko wooooooooooooooooooooooow, ale kawał roboty odwaliliście.
Naprawdę podziwiam i baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo się ciesze że wróciła Ci werwa i chęc do roboty.
Bo wiem że jak już dostałaś powera to bez walki nie odpuścisz .

Trzymam mocno kciuki za wszelkie prace ogrodowe.
I już to widać że wszystko będzie zrobione idealnie!!!!! co da wspaniały efekt .

Zrób zdjęcie garderobie, ciekawa jestem czy wygląda jak moja sypialnia czy bardziej zarośnięta hahahaha.

Buziole zostawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
mirela 13:21, 11 kwi 2014


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Ewik - wzdłuż płotu wkopuję takie obrzeża : http://gardenworld.pl/product-pol-2323-Obrzeze-ogrodowe-Cellfast-braz-10cm-x-9mb.html
Wkopuję pod murek z płotu tak z 25 cm głęboko. To myszowate, głęboko nie kopią - zobaczymy.

admete - pstryknę, dziaisj jade jeszcze do obi po pojemniki na stipę. Nie mieściłam się w garderobie i sałatę przeniosłam do nieuzywanego pokoju - słońca mało bo to zachód, ale chłodniej bo okno im uchyliłam .

____________________
Walczę z ogrodem...
madzielena 13:59, 11 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Witaj Mirello, byłam ciekawa co będziesz siać, więc odwiedziłam Twój wątek.

Trochę jak powieść grozy - napięcie rośnie z każdą chwilą Przyznam, że tamten rok musiał być dla Ciebie na prawdę hardcorowy!

Nas na szczęście w tamtym roku nie odwiedziły żadne poważne katastrofy pogodowe. Mam nadzieję, że tak będzie i teraz. Pszczyna jest mi bliska ze względu na koleżankę ze studiów, która była i jest do tej pory zafascynowana Waszą Daisy Pisała o niej mgr i opowiadała nam różne "smaczki" z nią związane.

Pozdrawiam!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
mirela 14:06, 11 kwi 2014


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
O, witaj. Bardzo Ci dziękuję za filmik. Takie proste rzeczy a dla mnie stanowią problem. Super są takie praktyczne porady. A co się naszukałam sposobu na to zrywanie darni.....ale internet pełen jest takich skarbów
____________________
Walczę z ogrodem...
madzielena 14:09, 11 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Ja także w tamtym roku szukałam takich podstawowych informacji i w ten właśnie sposób trafiłam na "How to be a gardener" To są podstawy, ale jakże potrzebne! Zresztą te programy (polecam Ci także "Love your garden") są tak ładnie zrealizowane, że można na nie patrzeć dla samej przyjemności patrzenia
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
mirela 07:47, 15 kwi 2014


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Busz w garderobie:

















____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 07:50, 15 kwi 2014


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Stipa, pomidory koktajlowe czerwone i żółte (muszę na dniach przesadzić), sałata, lawenda szerokolistna, bazylia zielona i fioletowa, por, werbena.
____________________
Walczę z ogrodem...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies