Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Walczę z ogrodem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Walczę z ogrodem :)

Yen 21:07, 01 sie 2013


Dołączył: 13 sie 2011
Posty: 160
Oj, fatalne to zalanie. Ja w tym roku miałam dla odmiany 2 x gradobicie. I to takie dość mocne. W czerwcu uszkodziło dachy w sąsiedztwie. Jakoś się rośliny pozbierały. Ciekawa jestem czy canny kwitną?
____________________
Jola - ogród, to co tygrysy lubią najbardziej... Ogród na górze piasku....
mirela 10:16, 12 sie 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Yen - niestety canny późno posadziłam i jeszcze nie kwitną . Zawaliłam to, że tam długo czekały .
Ale są już wysokie .
____________________
Walczę z ogrodem...
AlicyaLK 11:04, 12 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Mirelko, a jak tam u Ciebie teraz w czasie tych upałów?
Coś działałaś w ogrodzie, czy też tegoroczne powodzie Cię zniechęciły??

Pozdrawiam poniedziałkowo
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
mirela 11:32, 12 sie 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Tak, upały straszliwe. Walczyłam o piękny zielony trawnik ale niestety plam żółtych przybywa . U mnie to raczej nie tyle problem braku wody (choć po czesci także) lecz ... zbitej ziemi. Muszę sie umówić na aerację wgłębną.
A co poza tym ? Z ogrodu praktycznie nie korzystamy - plaga komarów. Robimy tylko to co konieczne (jak wracam do domu to jestem cała napuchnięta). Offy pomagaja tylko przez max pół godziny i pod warunkiem, że się nie spocę. A o to trudno pracując w temperaturze pow. 30 stopni.
Kupiliśmy na allegro środek przeciwko komarom, ale nie wiem kiedy go zastosujemy (dwa wypady kilkudniowe nam się szykują).
Ładnie wyrósł trzcinnik, ślicznie zakwitł, ma żółte piękne kwiatostny . Super zakwitł tez jakiś miskant (Gracillimus lub Silberspinne) ale muszę zweryfikować który to.
Jestem pod ogromnym wrażeniem miskanta cukrowego - poszedł po bandzie, zarósł niemal 80% powierzni która mi wyznaczyłam.. Mam nadzieję, że nie przebije mi barier. To super trawa do dużych ogrodów, na ogromne powierzchnie. I zaczyna kwitnąć. To własnie piękne białe kwiatostany skusiły mnie na tego agresora.
Poza tym - mnóstwo poziomek, zioła szaleją (tymianek, szałwia, oregano, bazylie), pomirody zaczynają się czerwienić a wczoraj zrobiłam pierwszy rosół na swoim selerze i porze.
Padł mi buk dawyck gold, nie wiem dlaczego. Wykopałam go, spoko miał korzenie ... nie mam pojęcia co mu dolegało. Buki tworzace żywopłot - około 50 % sucha totalnie . Nie wiem co dalej, czy czekac do wiosny, czy wywalić i dosadzić nowe ...Jesienią pojadę do szkółki leśnej, może dokupię i wymienię te uschnięte.
Aaa... bym zapomniała - najpiekniejszą roslina chyba obecnie jest pennisetum black beauty. Skubaniec poszedł na szerokość, ma przeszło metr szerokości i pękne czarne gąsieniczki. Dokupię jeszcze dwie sztuki i wywalam je na duzą rabatę.
Poza tym byłam wczoraj u Kapiasa. Trawy pokazały swoją piękną stronę. Królowały właśnie piórkówki, miskanty (giganusy). Spodobały mi się brązowe odmiany traw (min. turzyce). Nakręciłam się na te cholerne trawy ... byliny jakoś mnie tak nie zachwycają .
Liczę, że jak krwiożercze komary w końcu opuszczą mój ogród - uda mi się popstrykać nieco fotek.
____________________
Walczę z ogrodem...
AlicyaLK 11:43, 12 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Wrzuć kilka zdjęć! Na pewno pięknie wszystko bujnęło! Może w południe nie będą gryzły komary
U nas gryzą po 19.00 i to do 22.00 potem można siedzieć w ogrodzie
Ja ostatnio na plecach miałam 35 ukąszeń (tylko na plecach, reszty nie liczyliśmy) i zwiałam do domu jak już mi się wyć z bólu chciało, bo te ukąszenia, to nie swędzą a bolą!!!
Pozdrawiam i czekam na fotosy warzywnik i zielnik też pokaż
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
mirela 11:52, 12 sie 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Nie uwierzysz ... wczoraj około godziny 11 wyprowadzałąm tylko rowery z garażu, trwało to około minuty - zabiłam trzy a dwa mnie zdążyły ugryźć. Wiesz, u nas byla powódź to mają idealne warunki dla rozwoju.
We wrześniu chcę kupic budkę dla mojego małego nietoperza - może się rozmnozy i wygramy naturalnie walkę z komarami ?
____________________
Walczę z ogrodem...
AlicyaLK 11:56, 12 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
U mnie powodzi nie było, ale ok 19 nad ziemią widzisz jak się kotłują komarzyska! ale to jeden an drugim! nie wiem, gdzie one się wylęgają skoro ponad 3 tygodnie ani kropla deszczu nie spadła! ale są! dobrze tylko, że w dzień nie atakują... no czasem jakiś się zapląta, ale nie tak jak pod wieczór!
A budka dla nietoperza fajna sprawa
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
mirela 12:39, 12 sie 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Tak budka super sprawa, tylko boję się czy je zwabię. Nie wiem gdzie teraz mieszkają, widuję go jedynie wieczorami jak zapada zmrok .
____________________
Walczę z ogrodem...
AlicyaLK 12:47, 12 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
no wiesz, spróbować nie zaszkodzi Ja będę budować domek dla jeża i też nie wiem, czy mu się rezydencja spodoba
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
admete 08:14, 23 sie 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Cześć Mirelko.
Dopiero doczytałam o powodziach
Strasznie współczuję tych przejść

Buziaki i pozdrowionka zostawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies