Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazurskie klimaty Małgorzaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazurskie klimaty Małgorzaty

Basieksp 19:14, 23 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
No to narobiłaś smaka takie domowe hruściki, dawno nie jadłam może coś upiekę a takich róż to nigdy nie piekłam, wyglądają apetycznie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
malgorzataka... 09:20, 24 sty 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Ala- skoro mam robiła to może i Ty sprubuj ale powiem Ci że zabawy przy tym trochę jest.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
malgorzataka... 09:35, 24 sty 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Basia-teraz nie ma co robic w ogrodzie to pobaw się w hruściki i różyczki -będziesz miała frajdę Ty i Twoi domowniccy.

A to typowo regionalna potrawa popularna na Mazurach--ciekawam czy Eliska to zna?

No dobra--już dosyć tych kulinariów
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Basieksp 09:50, 24 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Ja chyba znam, kartacze, nawet miałam okazję je kiedyś na Mazurach skosztować, bardzo mi smakowały
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 09:57, 24 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Podczytałam u Zbigniewa o uśmieszkach Podpowiem jak je wstawiać, dwukropek i nawias, uśmiechnięty nawias w jedną stronę, smutny w drugą Pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
malgorzataka... 10:59, 24 sty 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Basia pukam,stukam,kukam i ni hu,hu--ot totalna blondi ze mnie--po południu przyjedzie córka to mi objaśni bardziej łopatologicznie.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Basieksp 11:25, 24 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
malgorzatakarpacz napisał(a)
Basia pukam,stukam,kukam i ni hu,hu--ot totalna blondi ze mnie--po południu przyjedzie córka to mi objaśni bardziej łopatologicznie.


Zajrzyj do Zbigniewa, też zrobił z tego małą ściągę u siebie, chyba z myślą o Tobie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ZbigniewG 12:01, 24 sty 2022


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
bo ja jestem taka "niewidzialna ręka" było się kiedyś harcerzem

w temacie chruścików - ciasto zamiast tłuc 2x przepuszczamy przez maszynkę do mięsa
i po zdrowotności można je upiec w maszynie do frytek (bezolejowej) i można wtedy ciasto zrobić słodkie nie przypala się tak jak w oleju(smalcu)

kartaczy bez cebulki i skwareczków jednak sobie nie wyobrażam
tylko ta porcja tak skromniutka
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
malgorzataka... 14:19, 24 sty 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Ooo Zbigniewie nareszcie wpis -a już myślałam że masz szlaban na rewizyty.
"Puszczanie" się ciasta chruścikowego w maszynce do mięsa oczywiście znam i stosuję.

Ty zamiast szlajać się po górach przyjedż wiosną na Mazury to kartaczyków będzie skolko ugodno.Ja oczywiscie słabość do gór też mam ogromną i bardzo rozumiem Ciebie.Ten wiatr we włosach całkiem inny jest niż na nizinach.Był taki czas w moim życiu że góry Skaliste deptałam do bólu.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Anusia2 14:40, 24 sty 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Witam się u Ciebie. Dziękuję za podpowiedz. Tę roślinę przywiozłam z Mazur Byliśmy w Marcinkowie w takim mini ogrodzie pokazowym. Bardzo mi się spodobała a pani właścicielka miała ostatnią mizerną sztukę i tak trafiła do mnie. Pozdrawiam i zaznaczam wątek.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies