Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Moje spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Moje spełnione marzenie

dorkow0 19:21, 10 sty 2013


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
irena_milek napisał(a)
Dorotko!!!! wspaniale!!..szkoda, żeś daleko, już bym coś podrzuciła

ao rh jak zaczniesz czytać od początku I część Bogdzi wątku dowiesz się wszystko, ponadto są artykuły i wątki tematyczne


Irenko, cieszę się, że doceniasz... Jak masz coś nietłukącego, a starego to pakuj...
A Bożenki wątek czytam, jak najbardziej, bo to skarbnica wiedzy...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
dorkow0 19:23, 10 sty 2013


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Gosiniak napisał(a)
Wspaniała robota, gratulacje!


Gosiu, to tylko początki, jeszcze niedoskonałe, ale dziękuję ślicznie...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
dorkow0 19:25, 10 sty 2013


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Urszulla napisał(a)
Ładnie odnawiasz donice...ta ostatnia bardzo oryginalna.


Dziękuję Urszulo, bardzo lubię te kolory i często je stosuję, choć trudno je dopasować do wystroju...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
dorkow0 19:31, 10 sty 2013


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Bogdzia napisał(a)

Ja właśnie myślę nad Rhododendronami, ale nie wiem, czy dam radę w tym roku... Sporo ich potrzebuję i to takich do słońca, a nie znam odmian, więc muszę się douczyć... A i ceny też nie są małe...


Te rh które sa wytrzymałe na wielkie mrozy takie powyżej -29 stopni będą też doskonale rosły w słońcu. Polecam : Album Novum, Roseum Elagans, Haaga, Peter Tigrstedt, Helsinki Univerity, Torrero, Franceska (cudny kolor czerwonego wina), Eskimo , Dominik, Catawbiense Grandiflorum. Musisz jednak wiedziec że rh rosnace na słońcu gorącym latem muszą byc podlewane nawet codziennie rano lub wieczorem, a w skrajnych przypadkach nawet w ciągu dnia wodą o temp takiej jak panuje na dworzu, najlepiej odstaną deszczówka lub wodą z jeziorka. i nie wolno lac po liściach.Jak masz jeszcze pytania to pytaj.Pozdrawiam serdecznie.


Bożenko, Ty to jesteś wspaniały człowiek... Dziękuję Ci bardzo, bardzo... Już zapisałam nazwy i będę szukać... Co do podlewania, to mam wodę ze studni i nie jest chlorowana ani uzdatniana, to powinna być dobra... Postaram się zapewnić im dobrą glebę i będę podlewać... O glebie już wiem, bo doczytałam u Ciebie... Jeszcze raz dziękuję pięknie...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
dorkow0 19:34, 10 sty 2013


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Ewelinka231281 napisał(a)
Witam!
Ta gliniana donica jest przecudna!!!! Rewelacja!!!
Będzie można wystawić ją na dwór czy tylko wersja w domu, bo deszcze mogłyby ją zniszczyć?
Pozdrawiam


Jest polakierowana lakierem jachtowym, więc może być na zewnątrz... Wszystkie osłonki, czy doniczki maluję tak, żeby można je było spokojnie umyć...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
Bogdzia 20:12, 10 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
dorkow0 napisał(a)


Ja właśnie myślę nad Rhododendronami, ale nie wiem, czy dam radę w tym roku... Sporo ich potrzebuję i to takich do słońca, a nie znam odmian, więc muszę się douczyć... A i ceny też nie są małe...


Te rh które sa wytrzymałe na wielkie mrozy takie powyżej -29 stopni będą też doskonale rosły w słońcu. Polecam : Album Novum, Roseum Elagans, Haaga, Peter Tigrstedt, Helsinki Univerity, Torrero, Franceska (cudny kolor czerwonego wina), Eskimo , Dominik, Catawbiense Grandiflorum. Musisz jednak wiedziec że rh rosnace na słońcu gorącym latem muszą byc podlewane nawet codziennie rano lub wieczorem, a w skrajnych przypadkach nawet w ciągu dnia wodą o temp takiej jak panuje na dworzu, najlepiej odstaną deszczówka lub wodą z jeziorka. i nie wolno lac po liściach.Jak masz jeszcze pytania to pytaj.Pozdrawiam serdecznie.


Bożenko, Ty to jesteś wspaniały człowiek... Dziękuję Ci bardzo, bardzo... Już zapisałam nazwy i będę szukać... Co do podlewania, to mam wodę ze studni i nie jest chlorowana ani uzdatniana, to powinna być dobra... Postaram się zapewnić im dobrą glebę i będę podlewać... O glebie już wiem, bo doczytałam u Ciebie... Jeszcze raz dziękuję pięknie...


Dorotko jeszcze chodzi o to by ta woda miała temp otoczenia wiec musisz ja miec w beczce czy wiadrach bo w studni woda jest zimna a rosliny mogą nie przeżyc szoku temperaturowego , chodzi głównie o podlewanie w ciągu dnia.

Nie wiem czy doczytałaś też o tym by je sadzic na tym samym poziomie na jakim rosły w doniczkach absolutnie nie głębiej bo będą chorowac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
dorkow0 20:17, 10 sty 2013


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Dobra, Bożenko, nie pomyślałam, przecież wszystkie rarytasy w ogrodzie tak podlewam... No, fujara ze mnie... Dzięki serdeczne... Jak, to dobrze, że jesteś i czuwasz, żeby dobrze było...
Tak, Bożenko, doczytałam... Nawet wiem teraz, czemu ten co mam jest taki chimeryczny... Bo jednego mam Rh w ogrodzie i kwitnie co roku, w tym zaczęły go zjadać opuchlaki i walczę z nimi, jeszcze wiosną będę podlewać środkiem na nie... Może wreszcie pozbędę się tego paskudztwa...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
eliza3 20:23, 10 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Też się trochę podszkoliłam, bo mam zamiar posadzić rh na słonecznej rabacie. Pozdrawiam.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Janina 21:30, 10 sty 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Spisałam sobie odmiany rh tolerujące słońce bo o mnie jest go dużo.Latem kupiłam 2 po miesiącu zaczęły żółknąć i opadać liście, okazało się że się nie ukorzeniły.Wykopałam je i zanurzyłam bryłę korzeniową w wiadrze z wodą i ponownie wsadziłam,przestały żółknąć,mam nadzieję że się przyjęły,okaże się na wiosnę.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
dorkow0 22:05, 10 sty 2013


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Elizo, jeśli chodzi o Rh, to ja się szkolę cały czas... Dobrze, że Bożenka zechciała pomóc, kochana jest...
Janino, mam tylko jednego Rh, sadziłam w tym roku drugiego, ale nie dał rady... Chyba miał za sucho, z tego co wyczytałam u Bożenki... One potrzebują dużo wody w lecie, a ja to zaniedbałam...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies