Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Chlebek.

Pokaż wątki Pokaż posty

Chlebek.

ag_zie 15:42, 07 mar 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Ewa, dostałaś 6+ za odpowiedź przy tablicy chleby wyglądają smacznie!
A ten na kamieniu rzeczywiście jak ciabata
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
zielinka 09:35, 11 mar 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 46
Wasze wypieki wyglądają naprawdę zachęcająco, aż sama nabrałam ochoty na domowy chleb Robiłam tylko kilka razy chleb z dodatkiem prażonej cebuli, ale zapodziałam gdzieś przepis, więc chętnie skorzystam z waszych.
frezja 19:43, 16 mar 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Marga napisał(a)
Ewa, a przepis na Tartine Country Bread to gdzie mogę znaleźć? Przestrzenie powietrzne ma jak ciabata.
Ja swój chlebek na zakwasie wstawiłam na górze strony


Tutaj też Tartine Country Bread jeszcze fotkę znalazłam..


Przepis ze strony "Moje wypieki".
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 19:43, 16 mar 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
ag_zie napisał(a)
Ewa, dostałaś 6+ za odpowiedź przy tablicy chleby wyglądają smacznie!
A ten na kamieniu rzeczywiście jak ciabata


)dziękuję
____________________
Ewa - Ogrodowy song
MarekW 17:13, 11 lis 2016


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Też czasem piekę chleb, nie mam jakiegoś konkretnego przepisu, zależy co jest w domu. Jak mam zakwas to robię na nim dodając tylko mąkę wodę i sól, ewentualnie kefir lub maślankę, Jak chcę szybciej to na drożdżach. Mąki używam też różnej razowej i białej, pszennej i żytniej. czasem orkiszowej i otrębów. Zasadniczo zawsze wychodzi, choć w smaku bywa odmienny. Uwielbiam też robić chlebki "egzotyczne" tzn. włoskie piadiny romagnole, Pane Carasau z Sardyni, naan z Indii czy inne. Zazwyczaj to ta sama mąka i woda ze solą czasem tylko inny kształt czy inny sposób wyrastania ciasta i pieczenia. Zawsze to smaczniejsze niż ze sklepu.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Kokesz 08:28, 10 mar 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ja też od 3 lat co tydzień piekę sama różne chleby (zdjęcia na moim wątku).
W poprzednich postach czytam,że pieczecie chleby nawet 40min do 1 godziny.
Ja swoje piekę 10 min w temp 240 stopni i potem drugie 10 min w temp 180 stopni + dodaję jeszcze 5 min jak mam duży bochen.
Chleb pieczony w takiej temp. wkladamy do naparowanego piekarnika maksymalnie wyrośnięty.
Piekę chleby w foremkach ale na tzw kamieniu też, wtedy ciasto wyrasta w koszykach i ma kształt normalnego bochenka (obowiązkowo nacinam skalpelem żeby nie pękał w innych miejscach)
Oprócz zakwasu dodaję minimalnie drożdży,na 1500g mąki daję 10g drożdży, chleb szybciej rośnie i nie jest kwaśny.
Bardzo ważne jest wielokrotne przebijanie ciasta podczas wyrastania, rozciąganie na stole i zakładanie do środka. Ja przebijam 3 razy jak wyrośnie co ok godzinę. Ciasto dobrze wyrobione można postawić na stole i się nie rozlewa na boki. Moje wyrasta w koszykach, później przekładam je na deskę i wkładam na kamień do piekarnika.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 08:30, 10 mar 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Jestem ciekawa, czy ktoś ma doświadczenia z pieczeniem bagietek francuskich, bułek pszennych na podmłodzie i rogali ale nie chodzi mi o słodkie bułki i rogale, tylko takie, jak z piekarni
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 08:39, 10 mar 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
A chlebki naan, pity, pidy i pizze oraz tortille też robię sama

Ogólnie uwielbiam gotować
Nawet jak jestem na wakacjach w innych krajach, podpytuję kucharzy o potrawy a później w domu je odwzorowuję i oczywiście przywożę lokalne przyprawy bo jeszcze nie wszystkie można u nas kupić
Rozgadałam się
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mirka 08:51, 10 mar 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Kokesz napisał(a)
A chlebki naan, pity, pidy i pizze oraz tortille też robię sama

Ogólnie uwielbiam gotować
Nawet jak jestem na wakacjach w innych krajach, podpytuję kucharzy o potrawy a później w domu je odwzorowuję i oczywiście przywożę lokalne przyprawy bo jeszcze nie wszystkie można u nas kupić
Rozgadałam się

Przydały by mi się takie sprawdzone przepisy Podasz Renatko?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Kokesz 09:32, 10 mar 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Z tym będzie problem, bo nie zapisuję przepisów, gotuję i piekę "na oko" zawsze coś modyfikuję, inaczej przyprawiam, jak mam ochotę na jakiej dania np indyjskie, tureckie to szukam na YouTube ale nie na naszych stronach tylko np indyjskich.
Ostatnio robiłam dania kuchni tureckiej to szukałam na stronach tureckich,tłumacz google załatwia sprawę i tych przepisów też nie zapisałam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies