Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Janiny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Janiny

Janina 15:28, 19 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
zbigniew_gazda napisał(a)
Janino też tu przybiegłem. Altana cudna jest. Co do bukszpana to nie wiem kiedy go posadziłaś. Jeżeli np. w jesieni tego roku to bym Ci doradzał nic z nim nie robić do następnej jesieni. Niech się zaaklimatyzuje.
Swojego tak załatwiłem. Przesadziłem w jesieni a zaraz na wiosnę zrobiłem z niego kulę. Połowa przeżyła a druga połowa do tej pory żółta jest. Pozdrawiam.
Dziękuję za wizytę, bukszpan sadzony 2-3 tygodnie temu i też się martwię czy się przyjmie bo to taki kolos.Dziękuję za rady.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Janina 15:36, 19 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
alinak napisał(a)
Janinko bukszpanem się nie przejmuj . tylko leciutko podlewaj bo jesień sucha , żeby nie obmarzł . bo to zimozielone .a może zrobimy wiosenne cięcie u ciebie . zbierzemy się w kilka fryzjerek i wymarzoną fryzę bukszpanowi zrobimy .
altanka ekstra , a żywopłot grabowy to moje największe niespełnione marzenie .
Podlewam go ma wilgotno ale czy przeżyje zimę? wiesz on miał być wyrzucony więc właściciele kopali aby wykopać i się go pozbyć. Miał trochę drobnych korzonków więc mam nadzieję że będzie dobrze, z tym wspólnym cięciem to nie zły pomysł. Tylko jak zaczniemy wszystkie ciąć to żeby z niego coś zostało
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Mala_Mi 20:40, 19 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
U mie wątek pędzi, wiec odpowiem też u Ciebie.. moja katalpa ma 5 lat.. posadziłam takiego szczepionego kikutka.... małe drzewko jak patyczek...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Janina 15:27, 20 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Moja ma 4 a średnica pnia 5cm, czym ty ją karmisz? a może że szczepiona tak rośnie. Moja jest taka normalna.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
grazyna 15:36, 20 lis 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Janina napisał(a)
Pochwalę się jeszcze grillo-altaną,
.



Ho ho, ale wspaniała budowla
Nie ma co, wiosną trzeba dokończyć i grilla zrobić

____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Janina 15:43, 20 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Nie wiem Grażynko czy na wiosnę się uda, być może mój M przyjedzie dopiero w lipcu.Materiał na palenisko kupiony więc jak będzie wszystko zrobione to impreza grilowa obowiązkowa.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
dajana 13:45, 21 lis 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Vaniki nie mam ale mam limki i phantom Zrobiłam wiele odkładów Zobaczymy ile się przyjmie .Jedna to pewnie za mało na twoja rabatę wykombinuję się wiecej .O Serbie tez nie żartowałam, chcesz go?Wsadziłam je w maju i wszystkie pieknie sie przyjeły Sa juz spore bo prawie maja 2 metry z czubkiem .Rosną u mnie w szpalerze wiec jeden nie zrobi mi róznicy a u ciebie bedzie fajne tło dla roslin na rabacie .ja tak ci proponuje z dobrego serca Janinko Kiedy na niego będziesz patrzec to i o mnie czasem pomyslisz hi,hi.Poza tym bardzo cie lubie a jak kogos lubię to bym mu nieba przychyliła .Nie martw sie cos ci z ogrodu tez skradnę drobnego zeby równowaga była .i będzie ok
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Mala_Mi 21:23, 21 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Może Twoja katalpa była jeszcze młodsza niż moja... i dopiero sie zacznie rozpędzać U mnie tak niektóre drzewa stoją 2 lata, a potem dopiero rosną.. ale nadganiają.. mniejsze o połowę jodły przerosły te sadzone duże.... a największe padły.. ot.. i tak to jest ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Janina 10:27, 22 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
dajana napisał(a)
Vaniki nie mam ale mam limki i phantom Zrobiłam wiele odkładów Zobaczymy ile się przyjmie .Jedna to pewnie za mało na twoja rabatę wykombinuję się wiecej .O Serbie tez nie żartowałam, chcesz go?Wsadziłam je w maju i wszystkie pieknie sie przyjeły Sa juz spore bo prawie maja 2 metry z czubkiem .Rosną u mnie w szpalerze wiec jeden nie zrobi mi róznicy a u ciebie bedzie fajne tło dla roslin na rabacie .ja tak ci proponuje z dobrego serca Janinko Kiedy na niego będziesz patrzec to i o mnie czasem pomyslisz hi,hi.Poza tym bardzo cie lubie a jak kogos lubię to bym mu nieba przychyliła .Nie martw sie cos ci z ogrodu tez skradnę drobnego zeby równowaga była .i będzie ok
Dajanko wzruszyłaś mnie, ja też cię bardzo lubię. Miłe to że chcesz psuć swój szpaler aby mi podarować serba, pewnie zostanie ci w tym miejscu dziura.W przyszłym roku będę chciała kupić więcej świerków bo buduje mi się sąsiad i chcę się wysłonić. Musi być coś co dość szybko rośnie a Serby szybko rosną i wąskie są.Bardzo ci dziękuję za tą propozycje może skorzystam Czym ja to przywiozę? Dogadamy się do wiosny jeszcze daleko.Całuję cię mocno.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Janina 10:33, 22 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
asc napisał(a)
Może Twoja katalpa była jeszcze młodsza niż moja... i dopiero sie zacznie rozpędzać U mnie tak niektóre drzewa stoją 2 lata, a potem dopiero rosną.. ale nadganiają.. mniejsze o połowę jodły przerosły te sadzone duże.... a największe padły.. ot.. i tak to jest ..
Może się jeszcze rozpędzi a może to wina gleby. W mojej miejscowości i w okolicy teren ciężki, podmokły poza tym nasza działka to kiedyś było wielkie bajoro, zostało nawiezione dużo różności nie tylko ziemi. Jaka ziemia takie plony
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies