Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Janiny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Janiny

Janina 13:44, 18 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Też myślałam o bonsai ale czy ja będę go umiała tak przyciąć?
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Sebek 14:05, 18 lis 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No jak nie jak tak
Tu masz instrukcje
http://www.ogrodowisko.pl/watek/899-bonsai-z-cyprysika
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Janina 14:09, 18 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Wiesz jak się tak patrzy to się wydaje takie proste ale jak człowiek chwyci nożyce to ma stracha czy aby dobrze przycina i czy to co trzeba.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
dajana 21:12, 18 lis 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Janinko chyba niewiele w zyciu widziałam bo takiego bukszpana nigdy One mają takie grube konary?Faktycznie bonsai byłoby z takiego okazu idealne.Jeśli się boisz to oddaj w ręce fachowego fryzjera ja tez bym sie nie odważyła no chyba że widziałabym jak ktoś to robi w realu to wtedy i owszem .Żywopłot będzie piękny Mam nadzieję że wiesz ze wiosną musisz go przyciąć do wysokości 25 cm celem rozkrzewienia się dołem i zagęszczenia ale dopiero w czerwcu .Czytałam o tym akurat dzisiaj w pracy ..Ładny masz projekt rabaty ,ręka szefowej wie co robi a ja zawsze korzystam z nazwy roslin i zapisuję .Sporo w tym roku zrobiliscie Altana super u te gabiony z kamieniami dodały jej wiele uroku Fajny pomysł .Planuj dalej bo kiedy przyjdzie wiosna będziesz miała gotowe projekty .Jesli mi się przyjmą odkłady z hortensji phanton to ci podrzucę.To piękna hortensja i nie pokłada się jak anabell ma ogromne kwiaty i bardzo zgrabny krzew o sztywnych pędach .No dla ciebie to i Serba jednego wykopię co byś miała juz kawałek drzewa jak się patrzy Co ty na to?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Mala_Mi 21:31, 18 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Przyleciałam z wizytą, kiedyś tu sie zaplątałam, ale dawno mnie tu nie było.... a tu takie zmiany.
Altana wymiata, żywopłot grabowy, fajny projekt rabaty .. i trudny wybór co posadzić.. bo i Phantom i Waniki są przecudne
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:33, 18 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A i bukszpan na bonzaja.. rewelacja....... i nie przejmuj sie ,ze trochę zrudział. moje świeżo sadzone te tak maja, ale wiem że w przyszłym roku sie zazielenia... nie wiem od czego to zależy, ale tak mają.. każdy świeżo sadzony robił sie rudawy..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
zbigniew_gazda 21:56, 18 lis 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Janino też tu przybiegłem. Altana cudna jest. Co do bukszpana to nie wiem kiedy go posadziłaś. Jeżeli np. w jesieni tego roku to bym Ci doradzał nic z nim nie robić do następnej jesieni. Niech się zaaklimatyzuje.
Swojego tak załatwiłem. Przesadziłem w jesieni a zaraz na wiosnę zrobiłem z niego kulę. Połowa przeżyła a druga połowa do tej pory żółta jest. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
alinak 22:05, 18 lis 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Janinko bukszpanem się nie przejmuj . tylko leciutko podlewaj bo jesień sucha , żeby nie obmarzł . bo to zimozielone .a może zrobimy wiosenne cięcie u ciebie . zbierzemy się w kilka fryzjerek i wymarzoną fryzę bukszpanowi zrobimy .
altanka ekstra , a żywopłot grabowy to moje największe niespełnione marzenie .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Janina 15:20, 19 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
dajana napisał(a)
Janinko chyba niewiele w zyciu widziałam bo takiego bukszpana nigdy One mają takie grube konary?Faktycznie bonsai byłoby z takiego okazu idealne.Jeśli się boisz to oddaj w ręce fachowego fryzjera ja tez bym sie nie odważyła no chyba że widziałabym jak ktoś to robi w realu to wtedy i owszem .Żywopłot będzie piękny Mam nadzieję że wiesz ze wiosną musisz go przyciąć do wysokości 25 cm celem rozkrzewienia się dołem i zagęszczenia ale dopiero w czerwcu .Czytałam o tym akurat dzisiaj w pracy ..Ładny masz projekt rabaty ,ręka szefowej wie co robi a ja zawsze korzystam z nazwy roslin i zapisuję .Sporo w tym roku zrobiliscie Altana super u te gabiony z kamieniami dodały jej wiele uroku Fajny pomysł .Planuj dalej bo kiedy przyjdzie wiosna będziesz miała gotowe projekty .Jesli mi się przyjmą odkłady z hortensji phanton to ci podrzucę.To piękna hortensja i nie pokłada się jak anabell ma ogromne kwiaty i bardzo zgrabny krzew o sztywnych pędach .No dla ciebie to i Serba jednego wykopię co byś miała juz kawałek drzewa jak się patrzy Co ty na to?
Bukszpan faktycznie olbrzymi, ma chyba z 2 m. i grube konary jest już wiekowy. Sąsiadka mojej córki miała go wyrzucić ale moja córcia od razu poprosiła aby się wstrzymała, ta sąsiadka ma jeszcze jednego , ładniejszego ale na razie nie wyrzuca Wiem że muszę nisko przyciąć żywopłocik byle by się dobrze przyjął. Projekcik też mi się podoba i też mam zeszyt i zapisuję nazwy roślin co z czym zestawiać. Rysuję też projekty rabat. Mam dużo różnych hortensji ale Phanton nie mam i niezmiernie się cieszę,że chcesz mi podarować
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Janina 15:24, 19 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
asc napisał(a)
Przyleciałam z wizytą, kiedyś tu sie zaplątałam, ale dawno mnie tu nie było.... a tu takie zmiany.
Altana wymiata, żywopłot grabowy, fajny projekt rabaty .. i trudny wybór co posadzić.. bo i Phantom i Waniki są przecudne
Miło mi że się podoba a co do hortensji Vaniki już mam a Phantom jeszcze nie więc chyba postawie na nie.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies