Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Krowy, staw i my...

Pokaż wątki Pokaż posty

Krowy, staw i my...

Marlenaa 16:02, 09 sie 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Ula zielonych bezodmianowych rzeczywiście nie było. Sporą kolekcję nazbierałaś Może pokażesz kilka zdjęć swojego ogródka?
____________________
krowy, staw i my
Mirka 16:05, 09 sie 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Marlenaa napisał(a)
Kukliki Bell Bank. Nabytek tegoroczny. Jak na razie spełnia moje oczekiwania, pięknie wygląda nawet bez kwiatów.


Krzewuszka Lime Monster. Ozdobna z liści, ciekawa roślina.


Marlena na jakim stanowisku masz posadzone te kukliki? Często podlewasz?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Marlenaa 19:25, 09 sie 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Hej Mirka. Kukliki w pełnym słońcu. W tym sezonie u mnie w miarę często deszcz pada i tylko raz podlałam podczas upałów, gdy przez ponad tydzień nie padało. Ja jestem z tych mało podlewających Ściółkuję czym się da, kompostem, korą lub skoszoną trawą i dość dobrze wilgoć się utrzymuje. Kukliki mam obsypane kompostem.
____________________
krowy, staw i my
Mirka 20:26, 09 sie 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Marlenaa napisał(a)
Hej Mirka. Kukliki w pełnym słońcu. W tym sezonie u mnie w miarę często deszcz pada i tylko raz podlałam podczas upałów, gdy przez ponad tydzień nie padało. Ja jestem z tych mało podlewających Ściółkuję czym się da, kompostem, korą lub skoszoną trawą i dość dobrze wilgoć się utrzymuje. Kukliki mam obsypane kompostem.

Dziękuję za odpowiedź
Właśnie tam gdzie chcę posadzić to długo słonko będą miały.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
UlaB 22:11, 09 sie 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Zarzucę cos po urlopie jesli poznam ale ja mam raczej ogrodek niz ogrod Z tego powodu wynegocjowalam niskokosztowe urządzenie patio w robocie. Ogrod to bedzie za kilka lat na działce (mam nadzieję, ze zapanuję ma odleglosc....).
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Martka 23:17, 13 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
UlaB, pokaż koniecznie swoje hakone Marlenaa, taka gleba - to będą rosły bez problemu. Obornik i samograj. Wstaw fotki, jak posadowisz Pozdrawiam!
Alija 21:34, 14 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8719
Marlenaa napisał(a)



A dziś zakupiłam hakonechloa. Skoro mówisz, że mus mieć


Takie zakupy, to ja lubię. Piękne, dorodne sadzonki. Na pewno będą dobrze rosły.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Marlenaa 21:20, 26 sie 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Wróciłam po urlopie
Dziewczyny hakonechloe jeszcze nie posadzone, tyle pracy w ogrodzie czeka, szok. Zdążyłam graby przyciąć i trochę chwastów wyrwałam. Reszta musi zaczekać. Deszcz, deszcz i deszcz... tak ma być przez kilka kolejnych dni.

Przed cięciem



i po


Pamiętacie jak pisałam o dobroczynku gruszkowym? Mamy koniec sierpnia i chyba mogę już stwierdzić, że pomaga w walce ze szpecielami Żywopłot wygląda dobrze. Jeszcze nie jest idealnie ale o wiele lepiej niż podczas oprysków chemią. Jestem bardzo szczęśliwa, te żyjątka są boskie Będę musiała dokupić kilka opasek na kolejny sezon, tak zaleca producent. W końcu mam sezon bez chemii, hura!!!
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 21:27, 26 sie 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
I kilka fotek hibiskusa bagiennego (bylinowego).

____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 21:30, 26 sie 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
____________________
krowy, staw i my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies