Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Krowy, staw i my...

Pokaż wątki Pokaż posty

Krowy, staw i my...

Martka 14:49, 06 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marlenaa napisał(a)
Martuś, czy Ty dostajesz głosowe powiadomienia o nowych postach, tylko wrzuciłam zdjęcia i już jesteś


Marlenaa, sama nie wiem, jak to się dzieje... przez ostatni tydzień bardzo rzadko otwieram komputer i właśnie kiedy to już się dzieje, Ty wrzucasz nowe zdjęcia, ja zaglądam, podziwiam, a potem myślisz, że non stop muszę chyba siedzieć na O. no innego wytłumaczenia nie ma

Podziwiam kolejne poranne i wieczorne, bardzo klimatycznie u Ciebie. Czy w sezonowej dekoracji to miłorząb? Hortensje bardzo dorodne, ale moje serce skradło zdjęcie z ławeczką ukrytą w trawach To prawda, mieć ogród na wyciągnięcie ręki - to ogromny luksus...


 

Roocika 15:53, 06 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Marlenaa napisał(a)
Pozdrawiam wszystkich czytających, dobrego dnia wam życzę


Marlena, świetne widoki wstawiłaś

Świerki i derenie ładnie Ci urosły. Moje tak szybko nie rosną ale to przez te duże drzewa obok, wypuściły już długie korzenie wgłąb działki.

Hortensje masz imponujące.
Dobrego weekendu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Marlenaa 19:23, 06 sie 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
anabuko1 napisał(a)

Piękny widoczek


Dziękuję Aniu
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 19:34, 06 sie 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Martka napisał(a)



Podziwiam kolejne poranne i wieczorne, bardzo klimatycznie u Ciebie. Czy w sezonowej dekoracji to miłorząb? Hortensje bardzo dorodne, ale moje serce skradło zdjęcie z ławeczką ukrytą w trawach To prawda, mieć ogród na wyciągnięcie ręki - to ogromny luksus...


 



Tak Martko, to miłorząb Saratoga. Polowałam na niego już bardzo długo. W końcu przez przypadek znalazłam w szkółce w Łomży i teraz nie wiem gdzie go posadzić, bo oczywiście w między czasie koncepcja się zmieniła Bardzo chciałabym go widzieć z tarasu, ale obawiam się, że zimne wiatry go załatwią. Może jeszcze trochę i coś wymyślę

A dziś zakupiłam hakonechloa. Skoro mówisz, że mus mieć
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 19:40, 06 sie 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Roocika napisał(a)

Marlena, świetne widoki wstawiłaś

Świerki i derenie ładnie Ci urosły. Moje tak szybko nie rosną ale to przez te duże drzewa obok, wypuściły już długie korzenie wgłąb działki.

Hortensje masz imponujące.
Dobrego weekendu


Dziękuję. Świerki i derenie zachwyciły przyrostem nawet mojego męża, a to wielka sztuka Ale prawdą jest, że mają tam idealne warunki. Sprawdza się to co zawsze odpowiada Danusia jak ktoś zapyta: A jak szybko urośnie? Odp.: zależy od warunków
Tobie również udanego weekendu
____________________
krowy, staw i my
Martka 20:11, 06 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Brawo, oto i one Piękne sadzonki pamiętaj, lubią przepuszczalne podłoże ja teraz już sadząc będę kopała pod każdą duży dół i do połowy wypełnię piaskiem. Ale może naprawdę nie ma co się aż tak bardzo cackać, jeśli dobrej jakości sadzonki, to poradzą sobie?... Naprawdę nie wiem, gdzie tkwi odpowiedź...
UlaB 20:46, 06 sie 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Ale ekstra sadzonki hakonek! Gdzie upolowałas?
Przyrostami serbow i dereni bardzo mnie pocieszylas. Wiem ze rosliny szybko rosną, ale takie fotki przed i po jeszcze fajniej to unaoczniają. W tym roku sadziłam takie serby do kolan na działce (derenie w planach za rok) - liczę, ze i moje szybciutko pójdą w górę.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UlaB 20:49, 06 sie 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Martko, moje rosną na glinie.... fakt, ze jednak wierzchnia wartstwa byla juz jako taka gdy sadzilam hakone, ale glina na niewielkiej glebokosci to fakt. Rosną mi jak dzikie.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Marlenaa 07:49, 07 sie 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Martka u mnie 90% działki to ziemia przepuszczalna więc po prostu posadzę i zobaczymy. Ciekawe czy będzie ok

Ula, hakonki zupełnym przypadkiem w LM na hetmańskiej znalazłam. Po 14zł. Wpadłam tylko kupić worek ziemi dla znajomej, a tu taka niespodzianka Były jeszcze ciemne zielone, nie pamiętam odmiany.
____________________
krowy, staw i my
UlaB 12:13, 07 sie 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
W LM mozna utrafić skarby w dobrej cenie Czasami boje się tam zaglądać
Zielona mnie kusi ale pewnie to nie byla bezodmianowa... nigdy jej u nas nie widzialam w zadnym ogrodniczym - tą bym kupila z marszu lubie hakonki, mimo gliny dobrze u mnie rosną. Z zielonych mam kilkuletnią beni kaze i Naomi, przy domu stoją jeszcze nie posadzone green hills i jakas zolta (musze spojrzec na naklejke bo to jakas mi nieznana odmiana - nabylam w Choroszczy malutką doniczkę). Z zoltych mam jeszcze albostriatę, stripe it rich i aureolę.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies