Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

monteverde 01:06, 09 mar 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Trzy godziny czytałam Twój wątek o Przyjaznym ogrodzie bardzo mi się spodobał, czyta się bardzo dobrze, masz fajną i lekką rękę do pisania, no i zdjęcia roślin i ptaków i rozwiązań w ogrodzie jednym słowem ogród, wątek i jego właściciel przyjazny ludziom i przyrodzie Mariusz serdecznie pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mariusz 07:48, 09 mar 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Dziękuję Ci serdecznie, myślę, że ten sezon przyniesie dużo ciekawostek i nowych roślin, rozwiązań - choćby gniazda dla jeży.
Pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 08:07, 09 mar 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Kondzio napisał(a)
macham hi hi hi

Kondzio dziękuję za wizytę.
A jeśli chodzi o strumyk, to zgłoszę się do Ciebie - chyba zrobię szkice, bo tak będzie przejrzyście, ale cierpliwości
A tak ogólnikowo, to zrobiłbym go na EPDM, kilkustopniowy z głębokością ok. 30 cm spłycony do brzegów, szerokość od 40 nawet do 100 cm jeśli pokusisz się na zatoczki/zakola pod rośliny. Spadek na zatoczkach minimalny, za nimi kaskady natleniające.
Pozdrawiam i miłego dzionka życzę
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 08:18, 09 mar 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Betka napisał(a)


ja też jakoś nie planuję, zamówiłam roślinki i jak mi je przywiozą to dopiero zacznę ustawiać i myśleć co gdzie posadzić.
Mariusz a co mam zrobići z tą paćką co wydostanę ją z rowu ( podczas czyszczenia) zostawić na brzegu - jako nawóz czy wywieść na kompostownik?


Muł stawowy to nawóz, ja mam do dzisiaj po czyszczeniu stawu kompost - żyzny, lekki - dodaję go do sadzenia lilii wodnych. Może też wzbogacać rabaty na Twoim brzegu. Pamiętaj jednak, że muł mułowi jest nierówny. Metale ciężkie i pestycydy, to wszystko zależne jest od okolicy przez którą przepływa rów - sama wiesz najlepiej. Nie jest też estetyczny gdy po czyszczeniu wywalamy go na brzeg - ja tak w wielu miejscach niewidocznych robię, ale raczej lepsze kompostowanie.
Pozdrawiam miłego dnia
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Kondzio 11:05, 09 mar 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Mariusz napisał(a)

Kondzio dziękuję za wizytę.
A jeśli chodzi o strumyk, to zgłoszę się do Ciebie - chyba zrobię szkice, bo tak będzie przejrzyście, ale cierpliwości
A tak ogólnikowo, to zrobiłbym go na EPDM, kilkustopniowy z głębokością ok. 30 cm spłycony do brzegów, szerokość od 40 nawet do 100 cm jeśli pokusisz się na zatoczki/zakola pod rośliny. Spadek na zatoczkach minimalny, za nimi kaskady natleniające.
Pozdrawiam i miłego dzionka życzę
dzięki i tak jeszcze nie mogę nic robić ze strumieniem bo i z oczkiem bo muszę przesadzić rośliny a jest jeszcze za wcześnie najgorzej jest to że nie wiem jak do tego mam się zabrać kształt musi zostać ale głębokość mogę zmienić bo mam sporo nakładki bardzo proszę o pomoc wszelką z góry dziękuje bo chciałbym żeby był jak najbardziej naturalny
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Mala_Mi 13:02, 09 mar 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 22:52, 09 mar 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dziś w Mai był ładny strumień a robił go projektant u którego w tamtym roku bylismy w ogrodzie gdy Ogrodowisko miało spotkanie u mnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 12:18, 10 mar 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Z okazji Międzynarodowego Dnia Mężczyzny
Przynoszę Tobie kwiatuszki tęczowe, abyś miał gładkie życie i spokojną głowę.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madziarzeszow 19:03, 10 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Wszystkiego Naj z okazji Twojego święta
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Bogdzia 22:44, 10 mar 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
To ja też ale kosa ode mnie dostaniesz na Dzień Mężczyzn.

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies