Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igiełkowy ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Igiełkowy ogródeczek

Iwona100 15:53, 28 sty 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Cześć Gosia. Życzę realizacji Twoich planów i zmian, które będę oczywiście śledzić.
Ja znowu z pytaniami dotyczącymi roślin, bo Twój ogród jest dla mnie inspiracją i wzorem. Jest w stylu, który bardzo mi się podoba i który chciałabym mieć u siebie. Niestety ja nie mam takiego wyczucia i wyobrażni jak Ty. Mam pytanie o miłorzęby, których jak widziałam masz kilka. Na jakiej wysokości masz szczepione i czy to są Marikeny?
Chciałam jeszcze zapytać o drzewko na nowej rabacie przy wjeżdzie czy to jest platan Alphens Globe czy klon Globosum ? Takiego platana do mojego ogrodu doradziła mi Danusia. To piękne drzewo. Na jakiej wysokości jest szczepiony?
Jeszcze tylko jedno pytanie odnośnie modrzewia pendula, bo chcę go kupić. Wyczytałam, że na szerokość rośnie ok. 150 cm. Oczywiście to zależy od prowadzenia go. A jak jest u Ciebie, bo Twój jest b. ładny. Jaki jest na szerokość? Planuję rabatę i dlatego pytam o te informacje.
Pozdrawiam.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
sylwia_slomc... 18:08, 28 sty 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Plany ambitne,ale jak plan jest to tak jakby już połowa roboty zrobiona
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosiniak 15:27, 29 sty 2016


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Iwona- Bardzo mi miło, że ogród przypadł Ci do gustu, wyobraźnia i wyczucie przyjdą same, ale potrzeba czasu i wiedzy, a skoro pytasz to będziesz jej miała coraz więcej. Już zazdroszczę Twojemu ogrodowi, bo widać że interesujesz się tematyką, co jest jak dla mnie najważniejsze aby osiągnąć pełen sukces, a więc mieć piękny ogród.
W sprawie pytań- tak wszystkie miłorzęby to Mariken. W japońskim ma ok 130cm ( mówię o miejscu szczepienia, bo z koroną są oczywiście wyższe), a trzy obok siebie w obwódce z bukszpanu ok 1m, najniższy jest na rabatce z białą ławeczką ok 70cm. Wszystkie są ładne, wysokość musisz dopasować do miejsca, w którym chcesz posadzić, im wyższy tym droższy.
Drzewko o które pytasz to dąb błotny Green Dwarf, ale platana też jak najbardziej polecam, zastanawiałam się nad nim właśnie w tamtym miejscu, niestety był u mnie w szkółce bardzo drogi.Dąb szczepiony jest na ok 2 m.
Modrzew na szerokość ma ok 70 cm, co roku na wiosnę jest przycinany. Ja go nie dopuszczę do takich rozmiarów jak piszesz, bo nie mam tyle miejsca.
Pozdrówka

Sylwia- Plany trzeba mieć, choć u mnie z nimi różnie bywa, ciągle się coś zmienia, a do wiosny jeszcze daleko, ale dobrze wiedzieć że połowa roboty za mną
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Iwona100 10:34, 01 lut 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Gosia - bardzo mnie ucieszyła Twoja informacja o modrzewiu, bo ja też nie mam zbyt dużo miejsca, a chcę tam też posadzić inne rośliny. Ty zawsze odpowiadasz na pytania bardzo przejrzyście i wyczerpująco, co jest bardzo cenne. Takie informacje pozwolą nie popełnić niepotrzebnych błędów. Ja często wracam do różnych Twoich opinii i informacji o roślinach. Twój ogród jest już dojrzały i przez to widać jak wyglądają duże już rośliny i różne ich zestawienia. Dziękuję bardzo.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
MirellaB 22:19, 07 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Gosia plany to masz solidne
Pięknie będzie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
agata19762 22:30, 07 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Witaj Gosiu☺
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Neblina 16:30, 14 lut 2016

Dołączył: 14 lut 2016
Posty: 1
Gosiniak to mój pierwszy post na ogrodowisku i nie mogłabym go napisać w innym miejscu niż tu - w ogrodzie perfekcyjnym w każdym jego centymetrze dziękuję za niezliczoną ilość inspiracji którymi dzielisz się z nami i podziwiam,podziwiam,podziwiam...
____________________
Gosiniak 11:25, 18 lut 2016


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Kochani, bardzo dziękuję że wciąż pamiętacie i zaglądacie, choć mi trudno zmobilizować się do pisania, ale zaglądam do Was regularnie. Przeżywam taki moment ogrodowy, kiedy nie dzieje się już wszystko tak szybko jak wcześniej, wciąż planuję zmiany, bo nie mogłabym bez nich żyć, ale są to już raczej drobniejsze sprawy.

U mnie wczoraj wciągu godziny przyszła prawdziwa zima, aż nie mogłam uwierzyć, jak ta pogoda potrafi zaskakiwać, dziś jest zupełnie inaczej, słonecznie, a śnieg szybko się topi.
Tak było wczoraj po południu:




Dzieci nawet zdążyły ulepić bałwana:



Iwona- cieszę się że pomogłam, wiem że katalog choć pomocny to nie to samo co zobaczyć czy zasięgnąć opinie od właściciela danej roślinki, sama tak robię i to wnosi zupełnie inne spojrzenie.

Mirella
- plany muszą być, bo przecież ogrodowo spocząć na laurach nie dam rady, choć bym chiała

Agatko- miło mi że zaglądasz

Neblina- nawet nie wiesz jak zaskoczył mnie twój post, uśmiech od ucha do ucha, dziękuję Ci bardzo
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Dominika11 11:42, 18 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
to u Ciebie wczorajsza pogoda jak i u mnie - moje dzieciaki na sankach jeździły
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
marta_d 13:14, 19 lut 2016


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
a dziś śladu ni ma czemu na święta tak nie było?! ahhh już wiem!
Bo Wielkanoc dopiero przed nami
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies