Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igiełkowy ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Igiełkowy ogródeczek

MirellaB 13:38, 19 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
U nas też był śnieg dwa dni temu, ale nie aż tyle.

Coś cebulowego u Ciebie wschodzi?

Szkoda, że tam mało zaglądasz
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
sylwia_slomc... 18:28, 19 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81963
Nam też dzisiaj pobieliło , ale nie jest tak ładnie jak u Ciebie .....no i sobotnie plany poszły spać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
paola1a 23:02, 20 lut 2016

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Gosiu, widzę , że masz u siebie Bonicę już kolejny sezon. Jaką wielkość ona u Ciebie osiąga? Zamówiłam kilka sztuk i boję się, że nie będę potrafią jej okiełzać bo dużo osób na to właśnie narzeka. Z której z nich jesteś bardziej zadowolona: Bonica czy Maria Theresa.
____________________
Prostokątna rabata
Gosiniak 09:51, 23 lut 2016


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Dominika11 napisał(a)
to u Ciebie wczorajsza pogoda jak i u mnie - moje dzieciaki na sankach jeździły


Śnieg na szczęście szybko odszedł i oby już tylko wiosna, bo przebieram nóżkami.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 09:53, 23 lut 2016


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
marta_d napisał(a)
a dziś śladu ni ma czemu na święta tak nie było?! ahhh już wiem!
Bo Wielkanoc dopiero przed nami


U mnie na Wielkanoc też zajączek śnieżny był, ale w tym roku nie planuję
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 10:07, 23 lut 2016


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Mirella- krokusiki się pokazały, ale jeszcze nie kwitną, tulipanki też gdzieniegdzie wychylają główki, ciągle szaro i buro, a słońca prawie w ogóle.
Za to muszę pochwalić się, że usunęłam już kawałek ścieżki brukowej przy budynku, czekam na cieplejsze dni i będę przesadzać cisy, zrobi się trochę przestrzenniej- będzie miejsce na nowe chciejstwa. Wiercę dziurę eM-owi w sprawie małego wodospadu, który ma postać na miejscu tego bez wody, w japońskim. Oj jest trochę tych ogrodniczych dylematów sama wiesz.
A i jeszcze jedno nie wiem czy pisałam o tym, ale powycinali mi moje tło- czyli sosny które rosły przy mojej działce, teraz się tak pusto zrobiło za ogrodzeniem i brzydko moim zdaniem No cóż wolność Tomku w swoim domku, sąsiedzi uważają że posprzątali, a jak dla mnie to nieźle nabałaganili, bo wszystkie te drzewa były piękne, smutny mam teraz widok. Za to pojawiła się iskierka nadziei na powiększenie działki, niestety sąsiedzi są dość ciężcy w kontaktach. Mam nadzieję, że na wiosnę sprawa się wyjaśni i będzie wiadomo co mają zamiar zrobić z wielkim pustym placem, na którym z 10 działek mogło by powstać.
Buziaki i dzięki że zaglądasz
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 10:08, 23 lut 2016


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nam też dzisiaj pobieliło , ale nie jest tak ładnie jak u Ciebie .....no i sobotnie plany poszły spać


Oj jestem ciekawa co też w sobotę mieliście robić, zaraz zajrzę
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 10:26, 23 lut 2016


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
paola1a napisał(a)
Gosiu, widzę , że masz u siebie Bonicę już kolejny sezon. Jaką wielkość ona u Ciebie osiąga? Zamówiłam kilka sztuk i boję się, że nie będę potrafią jej okiełzać bo dużo osób na to właśnie narzeka. Z której z nich jesteś bardziej zadowolona: Bonica czy Maria Theresa.


Bonicę mam od 2012r. kilka krzaków, u mnie nie są duże, bo na wiosnę mocno je przycinam, to od Ciebie zależy jak je poprowadzisz, co roku na wiosnę tniesz, a ile to zależy czy chcesz mieć duży czy mniejszy krzew. U mnie nie osiągają nawet 1m. Maria Theresa też jest ładna, ale jakoś u mnie wędruje ona z miejsce na miejsce i myślę, że nie miała okazji pokazać na co ją stać. Dlatego właśnie nie lubię kupować pojedynczo kwiatów, bo jakoś nie ma dla mnie wtedy tego efektu. Cała grupa w jednych gatunku zdecydowanie lepiej wygląda, z tego też względu jestem bardziej zadowolona z Bonici.
Jeśli chciałabym porównać to Bonica jest większa i rośnie silniej, ma drobniejsze kwiaty, ale bardzo dużo i długo kwitnie, powtarza kwitnienie, z kolei ta druga kwiaty większe, ale mniej, powtarza kwitnienie, ale ogólnie kwitnie zdecydowanie krócej. Uważam, że dokonałaś dobrego wyboru i będziesz zadowolona z okiełznaniem nie będziesz mieć problemów, najwyżej przytniesz bardziej i tyle
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Iwona100 11:57, 01 mar 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Gosia chciałam Cię zapytać jak sobie radzisz z igiełkami modrzewia ? Czy otrzepujesz go tak jak robi to Richie, czy masz inny sposób ? Modrzew pendula jest piękny , ale jednak trochę śmieci. Ja jestem przed jego zakupem , dlatego wszelkie informacje będą mi pomocne.
Pozdrawiam
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Gosiniak 09:13, 04 mar 2016


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Owszem modrzew śmieci, ale nie jest to bardzo uciążliwe, u mnie jedynie przez kamyczki obok jest malutki kłopot, ale i z tym sobie radzę. To co mogę z wierzchu zbieram, ale nie jest to pojedyncze wybieranie igieł, po prostu kilka garści z wierzchu, tak pobieżnie, a resztę co zostanie pozbywam się w ten sposób, że poruszam trochę żwirem, tak żeby tych igiełek nie było widać i tyle, zajmuje to może 5 minut. Muszę przyznać jednak, że jakbym miała tego więcej w żwirze to mogłoby mnie denerwować, bo ja czekam aż jesienią on się całkowicie ogołoci z igieł i dopiero zbieram, a jak wiadomo to etapami następuje i przez jakiś czas jest mały bałaganik, ja jednak jestem w takich sprawach trochę pedantyczna, mój e-M na pewno by tego nie zauważył. Ja swojego nie otrzepuję, czekam aż igły same spadną, zresztą jak jest taki żółcutki to też fajnie wygląda jesienią. Ale jeśli się boisz bałaganu, to faktycznie płachta na dół i otrzepać, jak już będzie zrzucał igły. Gdybym miała go w korze w całości nic bym nie robiła i to by było najlepsze rozwiązanie.
Pozdrówka
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies