Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igiełkowy ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Igiełkowy ogródeczek

MirellaB 11:39, 10 sty 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Gosiu wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Może masz fotki zimowego ogrodu?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwona100 12:49, 19 sty 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Witam. Ogród masz zachwycający, aż zapiera dech w piersiach. Mam pytanie odnośnie żółtego klona na rabatce z tawułami. Jaka to odmiana, czy słońce przypala mu liście i czy go przycinasz? Ja chcę posadzić klona, żeby dawał cień, bo mam u siebie cały dzień słońce. Szukam więc odpowiedniej odmiany, która byłaby dobra na to miejsce.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Gosiniak 13:11, 21 sty 2016


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Kochani, dziękuję za życzenia

Mam już małe plany-zmiany ogrodowe, ale muszę jeszcze wszystko dobrze przemyśleć, a od tego jest przecież zima.

Mirella- fotki takie na szybko:





Iwona- klon o który pytasz to Brillantisimum, niestety nie polecam na słońce, przypala go, zdecydowanie bardziej nadają się odmiany o bordowych liściach, piękny jest klon crimson sentry, można kupić szczepionego wysoko i prowadzić w kulę. Cudowny i na niego obecnie choruję jest klon esk sunset, ten dał by ci więcej cienia bo rośnie bardziej rozłożyście, nadaje się do małych ogrodów, rośnie wolno, ma przepiękne różowe liście od spodu. Widziałam na żywo duży, wysoko szczepiony okaz w szkółce, wyglądał obłędnie, myślę, że w słońcu by sobie poradził.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 13:13, 21 sty 2016


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
I z góry:

Drzewa za płotem wyglądają cudownie:


A moje koty zapadały w sen
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Dominika11 13:20, 21 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Super zimowe fotki

Spiące koteczki the best
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makao_J 13:22, 21 sty 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ale masz czapy śnieżne na tych roślinach. Śmiesznie wyglądają. Jakby się same ubrały.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
MirellaB 13:25, 21 sty 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Gosiu sporo śniegu i u Ciebie było

Zmiany w ogrodzie planujesz? A co chcesz zmienić? Masz tak pięknie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Makao_J 13:31, 21 sty 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
MirellaB napisał(a)
Gosiu sporo śniegu i u Ciebie było

Zmiany w ogrodzie planujesz? A co chcesz zmienić? Masz tak pięknie

Popieram ,popieram
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Tusiala 14:10, 21 sty 2016


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Bardzo malowniczo zwłaszcza na zdjęciach z góry A kociaki słodziaki
Gosiniak 12:21, 22 sty 2016


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
O ilu mam gości, bardzo się cieszę

Mirella- sama zobaczysz, że bez zmian to się nie da, jak człowiek się wciągnie, to zawsze coś można poprawić.
Mam zamiar usunąć ścieżkę z kostki przy budynku, tam gdzie jest japoński. Na zdjęciach za bardzo jej nie widać, bo nie ładnie to wygląda więc celowo starałam się nie łapać ją w kadr. Już dawno mi tam nie pasowała, ale myślałam, że jest na betonie, więc ciężko byłoby ją ruszyć, ale eM się niechcący wygadał, że na piasku tylko położona, do tego sama się zaczęła rozlatywać w jednym miejscu. Dzięki temu zyskam kilkanaście metrów wzdłuż budynku, na to miejsce chcę przesunąć cisy które rosną przy katalpach, a będą po zmianach za nimi. I jeszcze się coś zmieści, już listę chciejstw robię
Mam zamiar uruchomić wodospad, który był do tej pory tylko stertą głazów. Będzie więc kopanie, przenoszenie i dosadzanie, niewielkie. Pojawi się też nowa ławeczka w japońskim, brama japońska i mały płotek z bambusa- zgapiony od Justyny z " Mój zielony świat". Już nie mogę się doczekać wiosny
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies