Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Fitoremediacja czyli biorekultywacja i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Fitoremediacja czyli biorekultywacja i nie tylko

Alicja169 18:45, 07 lis 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Mazan, popełniłam błąd przy zastosowaniu nawozu potasowego.
Otóz pomyliłam sposoby stosowania i najpierw zastosowałam a potem poczytałam
Chodzi o to:
Kal ISOL™/KRISTA™ SOP

Rozpuszczalny siarczan potasu w postaci drobnokrystalicznego proszku. Przeznaczony do sporządzania roztworów stosowanych w fertygacji jako jeden z komponentów pożywek wieloskładnikowych lub samodzielnie oraz w nawożeniu pozakorzeniowym.

Skład nawozu i właściwości fizykochemiczne:

potas – 50% K2O (41,5% K); siarka – 42,5% SO3 (17% S); EC (1 g/l w 25°) – 1,3 mS/cm; rozpuszczalność (20°C) – 124 g/litr; pH (1% roztworu) – 2,7.

Otóż ten nawóz posypałam pod roślinki teraz i dopiero jak skończyłam przypomniałam sobie, że on służy do ferdyygacji, czyli rozpuszczony w wodzie do polistnego stosowania. I co teraz? Będzie jakaś korzyść? Czy zaszkodziłam?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mazan 09:38, 09 lis 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Alicja169

Jeżeli nie przedawkowałaś to nic się nie stało. Co najwyżej bardziej zakwasiłaś podłoże /duża zawartość bezwodnika kwasowego SO3/.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Alicja169 19:25, 09 lis 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Dzięki, Mazan i znów czegoś nie wiedziałam, że siarczan potasu zakwasza podłoże
A myślałam, że zrobię dobrze roślinkom przed zimą,
Taka skomplikowana ta wiedza ogrodnicza, a ja orłem z chemi nie byłam dlatego wybrałam nauki humanistyczne i co najwyżej stosowny paragraf przywołam na okoliczność winy umyślnej lub nieumyślnej
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mazan 09:15, 10 lis 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Alicja169

Tylko bez paragrafów proszę. A wiedza to tylko wiedza. Dopiero podparta praktyką ma znaczenie no i oczywiście wymowę, wizualną.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Alicja169 21:57, 10 lis 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Mazan
Zawsze mnie śmieszy jak politycy na pytanie dziennikarzy odpowiadają "nie mam wiedzy", choć chodzi o zwykłą informację..:
I całkowicie zgadzam się z Tobą, że dopiero stosowanie w praktyce wiedzy nabytej w szkołach może dać pełny efekt
Jesli mogę uszczegółowić pytanie, to czy ten nawóz coś pomoże - zakładając, że nie przedawkowałam? Dzisiaj padał spory deszcz i ładnie rozpuścił to co rozsiałam
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mazan 10:53, 11 lis 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Alicja169

Na pewno pomoże. Przedawkowanie to zasolenie, a nawóz do fertygacji jest szybko działającym i dlatego wtrąciłem to zastrzeżenie. Działa podobnie do azotu, z którym konkuruje, co widać jeśli jest zachwiana między nimi równowaga, czyli odpowiedni stosunek nawozowy. Tak na marginesie: azot ma wpływ na produkcję białek, a potas na produkcję cukrów nie tylko monosacharydów, ale także polisacharydów /skrobi, celulozy i in./. Niedobór potasu i światła to kwaśne owoce. Nadmiar blokuje pobieranie azotu - nie myl z przyswajaniem, którym 'zajmują się' mikroelementy, takie jak żelazo, molibden, mangan i 'dalsza chemia'.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Izabela36 10:05, 06 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Mazan przenosze pytanie z herbicydów odnośnie oprysku z kredy...rozumiem,że wsypując 13 dkg kredy do butelki 1 l nalewam tam troszke wody aby kreda sie rozpusciła? Czy moze do 13 dkg kredy dodaje 1 l wody?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Mazan 20:29, 06 lut 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Izabela36

Do kredy dolać wodę uzupełniając do jednego litra i dobrze wymieszać robiąc zawiesinę.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Alicja169 11:05, 22 mar 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Mazan Help.!
Inwazja ziemiórki, w domu mam Decis i Envidor. może być któryś z nich?
zżerają mi wschodzące siewki, paskudy!
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mazan 11:15, 22 mar 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Alicja169

Były jakieś zakupy, a przy okazji "premia"?
Jeżeli siewki są na parapecie to nie polecałbym tych środków lecz mydło z wrotyczem, ale w ostateczności decis do podlania może być tylko 3x w odstępach tygodniowych, gdyż wylęg jest rozłożony w czasie.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies