Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem

Magda70 15:30, 10 cze 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Wow...ależ zbiory!
A nie myślałyście o winorośli?? Czy też może za mocno wieje przy pergoli?
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
aneta230972 17:49, 10 cze 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Magda70 napisał(a)
Wow...ależ zbiory!
A nie myślałyście o winorośli?? Czy też może za mocno wieje przy pergoli?

Ciiiiichoooo Madzia.Ciiiiiiiiiiiiiiii. To było życzenie mojego męża, który winorośle ma już posadzone w dwóch innych miejscach. I wystarczy . No i fakt wieje przy pergoli czasami jak .... Róże, które tam rosły musiałam dokładnie przywiązywać bo szlały na wietrze straszliwie.
Pozdrawiam serdecznie .
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
AgnieszkaW 22:24, 10 cze 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Anetko, pomyślę, ale nie dzisiaj, bo na nos padam i spać mi się chce (pewnie pogoda się zmienia, a ja jestem meteoropatką)...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
aneta230972 22:27, 10 cze 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Dzięki Aguś .
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
AgnieszkaW 21:29, 11 cze 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749


Od kilku miesięcy powstaje moja rabata przy palenisku. Wciąż nie mogę się zdecydować co i gdzie dodać. Może żurawki lub trawy?




Anetko, całą prostokatną rabatę obsadz bukszpanem, kolejna warstwa wewnątrz to lawenda (tez dookoła), w środku róże i...koniec, nic więcej. Pęchęrznicy absolutnie nie sadź na tej rabacie w formie krzewiastej, bo za trzy lata będziesz tam miała tylko ją i... nic więcej, bukszpan zginie pod nią

Inna wersja: zostawić bukszpan na obwódce, w środku róże i jakieś trawy typu stipa brachytricha (wieloletnia w naszych warunkach). Może jeszcze do tego lawenda lub szałwia, ale ta ładna, o sztywnych łodyżkach (taką ma chyba Aga - Gusiarz). Pęchęrznicę przesadź, ewentualnie można ją prowadzic w formie malego drzewka na pniu, ale musi miec prostą lodyzkę, by ją tak wyprowadzić (zobacz u mnie rosną na skalniaku - jedno z ostatnio wklejanych zdjęć).

Jeśli to ma byc rabata o stopniowanej wysokości, to trzeba - patrząc na nią - zacząć od obwodki bukszpanowej, potem idzie lawenda, potem miskant Morning Light, potem róże i na koniec szpaler z cisów hiksii, ale żeby to uzyskać, rabata powinna mieć ok. 3 metrów szerokości: bukszpan - 0,5m, lawenda - 0,5 metra, trawa - 0,5 metra, róże - ok. 0,8 metra, cis - ok. 0, 6 metra (ile wyszło?) Tak w ogóle, to potrzebowałabym więcej fotek tego miejsca i wymiary
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Magda70 09:14, 12 cze 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
aneta230972 napisał(a)

Ciiiiichoooo Madzia.Ciiiiiiiiiiiiiiii. To było życzenie mojego męża, który winorośle ma już posadzone w dwóch innych miejscach. I wystarczy . No i fakt wieje przy pergoli czasami jak .... Róże, które tam rosły musiałam dokładnie przywiązywać bo szlały na wietrze straszliwie.
Pozdrawiam serdecznie .


OK, milczę

Anetko a co do pytania u mnie to akurat sadzonki red baron przywiozłam z Holandii. Ale u nas w sprzedaży wysyłkowej też kupowałam i nie nacięłam się. Fakt, że sadzonki są różnych rozmiarów ale nie pamiętam aby mi coś padło. Wszystko rośnie.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
aneta230972 18:56, 09 lip 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Chwilowo pracami w ogrodzie zajmuje się mój mąż. A ja? Odpoczywam. Ufff .
Bardzo się cieszę, że dałam się namówić pewnej pani z "różanego" sklepu i kupiłam różę "Gospel". Wygląda pięknie ale jeszcze cudniej pachnie.


A chłopaki jak to chłopaki szaleją na .... traktorku. Miał być dla nas ale po tym jak zaczęły się "wykopki" budowlane i sporo terenu do koszenia odpadnie podjęliśmy dec., że traktorek lepiej sprzedać i kupić komercyjną kosiarkę z napędem.


Pozdrawiam wszystkich serdecznie .


____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
nicol21 23:37, 09 lip 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
Anetko, witam się u Ciebie... ten Twój ogród to nei taka znowu pustynia. Widzę że wiele życia tam tętni! I te zbiory! A i chłopacy mają radość z jazdy traktorkiem
Będę zaglądać czasem.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Toszka 23:52, 09 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Moja Droga, to jak teraz odpoczywasz to moze troche zdjęc w studio

Zerknij w Herbicydy (dział) tam Mazan podał receptury na dwa eko-specyfiki - jeden wzmacniający-wspomagający warzywa, ale nie tylko, drugi na mszyce - herbatka. Oba przetestowałam i polecam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
aneta230972 23:58, 09 lip 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Toszka napisał(a)
Moja Droga, to jak teraz odpoczywasz to moze troche zdjęc w studio

Zerknij w Herbicydy (dział) tam Mazan podał receptury na dwa eko-specyfiki - jeden wzmacniający-wspomagający warzywa, ale nie tylko, drugi na mszyce - herbatka. Oba przetestowałam i polecam


Aszzzz Toszka ależ Ty czytasz w moich myślach. Mszyce znów zaatakowały więc herbatka na mszyce mile widziana. Już biegnę poczytać. Cmok .
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies