Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem

AniaDS 23:00, 14 maj 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
U mnie ulubiona różą dla robactwa jest Agness (kwieciak), Aicha (ogrodnca niszczylistka) i Pink Grootensdort (mszyce). Normalnie, te róże są jak magnesy
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
aneta230972 23:33, 14 maj 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
No tak Aniu wygląda na to, że coś za coś. Ale co tam damy radę .
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
beta 10:14, 16 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
hej Anetko...domek przyszłam zobaczyć....czytam o mszycach...temat nie jest mi obcy...ostatnio zaatakowały moje jasminowce...a wczoraj zauważyłam na śliwie...zrobiłam oprysk z pokrzywy...zobaczymy

pozdr. i wspieram w walce ze wszechobecnymi robalami i trawą...(tez to mam)
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Magda70 13:05, 16 maj 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Aneta...jakieś plagi egipskie Cię biedaczko dopadły...aż szok!
I ta trawa zeszłoroczna...oj trzymam kciuki
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
malkul 13:07, 16 maj 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
anetko plagi strasznenie doradzę ale współczuję szczerze
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Toszka 16:18, 16 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Witaj Kochana, jakoś przegapiłam twoją aktywność , i chyba wczoraj dojrzałam twój wpis w czyimś wątku.
Przybiegłam...
nadrobiłam zaległości!
Dajesz czadu Złotko
Możesz powstrzymać trawą problem z wrastającą trawą. Ściółkuj krzaczki skoszoną trawą. To dawka azotu i skuteczna ściółka, a w przyszłości próchnica. Może to nie wygląda najpiękniej, ale na razie łatwiej będzie ci ogarnąć pielenie i będziesz miała czas na inne prace w ogrodzie. Ja tak skutecznie 3 rok walczę z perzem od sąsiada pod moim żywopłotem. Ta obecnie pod krzaczkami rosnąca trawa szybko wygnije, tak więc nawet nie musisz jej pielić. Borówki nie znoszą pielenia, bo uszkadza się płytki i delikatny system korzenny.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AniaDS 00:03, 17 maj 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Damy radę, nie ma wyjścia
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
aneta230972 23:13, 24 maj 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Toszka witaj. O matko ile to już czasu minęło . Fajnie, ze jesteś. Odwiedzaj mnie proszę bo ja przecież ciągle i ciągle z czymś w ogrodzie walczę. Dzisiaj to już sama siebie zaskoczyłam. Pierwszy raz w życiu miałam w ręce kosiarkę i..... wykosiłam caaaaałą działkę. Zdopingował mnie ostatni rachunek naszego zaprzyjaźnionego ogrodnika . Kosiłam prawie 7 godzin. Oj ciężko było i to bardzo. Ale dałam radę i dumna jestem niesłychanie . Postanowiłam, ze jeżeli jutro będę w stanie wstać z łóżka to znaczy, że będę kosić dalej . Tylko moje róże martwią mnie okropnie. Co chwilę znajduję na nich jakieś dziwne stwory.




Kilka dni temu był wykonany oprysk na grzyba ale ja myślę, że tutaj należy raczej zastosować jakiś preparat "robakobójczy". Czy Mospilan ( akurat go mam) będzie odpowiedni?
Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaglądających .
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Toszka 23:29, 24 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Prędzej Decis ci się przyda, ale Mospilan pod ręką niezastąpiony będzie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 23:33, 24 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A ja lubię koszenie - wycisza mnie i pozwala na przyokazyjny przegląd ogrodu. Ale 7 godzin... Anetko!
Czekaj, dzieciaki ci podrosną to będą zarabiać na kieszonkowe (jak w hamerykańskim filmie)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies