Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

ZbigniewG 20:22, 20 sty 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8893
a tu jeszcze zima
kulig - czemu nie tylko koni tylko koni brak


z archiwum zimowych wspomnień
banda chłopaków na łyżwach (każdy z kawałkiem sztywnego drutu) czaiła się na przejeżdżające sanie - (był taki czas że w mieście po ulicach jeździły sanie)
zakrzywionym drutem zaczepiało się o tył sań i heja tak długo aż woźnica nie strzelił z bata - jak trafił to bolało
za traktorem było szybciej i bez bata ale jak łyżwy trafiły na bruk to upadek też bolał ale obywało się bez poważniejszych skutków a teraz

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Basieksp 21:43, 20 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
ZbigniewG napisał(a)
a tu jeszcze zima
kulig - czemu nie tylko koni tylko koni brak


z archiwum zimowych wspomnień
banda chłopaków na łyżwach (każdy z kawałkiem sztywnego drutu) czaiła się na przejeżdżające sanie - (był taki czas że w mieście po ulicach jeździły sanie)
zakrzywionym drutem zaczepiało się o tył sań i heja tak długo aż woźnica nie strzelił z bata - jak trafił to bolało
za traktorem było szybciej i bez bata ale jak łyżwy trafiły na bruk to upadek też bolał ale obywało się bez poważniejszych skutków a teraz



Tak trochę pamiętam podobne historie z moich czasów, mieszkałam na wsi i kiedyś rolnicy oddawali mleko w kanach , jeden taki pan je zbierał na taki wóz, a my dzieciaki zaczepialiśmy się za ten wóz i biegliśmy tak za nim czasami spory kawał drogi w drodze do szkoły on wiedział, że my jesteśmy z tyłu na doczepkę, chyba mu to nie przeszkadzało jeny jak to dawno było ale to były fajne czasy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ZbigniewG 12:21, 21 sty 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8893
Jazda za saniami była Ok ale zaliczenie paru kilometrów za traktorem to był wyczyn i uznanie kolegów, u rodziców niekoniecznie zwłaszcza kiedy zaliczyło się podarte spodnie i kurtkę . Ulica Wałowa taka obwodnica Ziębic wzdłuż fragmentów zachowanych średniowiecznych wałów (piastowskie księstwo Ziębickie) idealnie nadawała się do takich wyczynów bo zawsze mogłem szybko wrócić do domu obojętnie gdzie odpadłem od ciągnika bo mieszkałem w samym "centrum"


a w moim aktualnym "centrum" rośnie sobie choina kanadyjska Pendula






wiosną obowiązkowe kolejne prostowanie czuba delikatnie to powinno się udać bo już raz 1m straciłem


ten drapak z boku to modrzew kupiony jako metrowy grzybek wyprowadziłem go do tej wysokości a teraz prowadzę go w poziomie - bramka nad ścieżką
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Basieksp 12:26, 21 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Napewno będzie fajna taka bramka
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ZbigniewG 13:35, 21 sty 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8893
mam taka nadzieję , w tym sezonie dojdzie do rosnącego obok Hoopsii
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
AlinaP 12:52, 02 lut 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Witaj Zbyszku, przyszłam do Ciebie z wątku tematycznego o kompozycjach z iglaków, tudzież o cyprysikach nutkajskich. Widać, że kochasz rośliny. Piękna kolekcja.
Pozdrawiam
____________________
Ala
ZbigniewG 09:58, 08 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8893
Ala witaj , przez te chciejstwa posiadania tych "innych" wciąż mam bałagan
śnieg przykrył wszelkie zaniedbania a i przesadzonym roślinkom pomoże przetrwać



mróz okrutny na szczęście na tarasie zgromadziłem sporą kupkę drewna do kominka wiec nie muszę biegać do drewutni

"chrust" który zbierałem i wyrabiałem tymi rencami zimą 2016/17 systematycznie znika ale jeszcze trochę zostało , nigdy więcej!!! za stary jestem na bieganie z siekierą i piłą po lesie zwłaszcza że w pojedynkę to skrajne ryzyko







chrust jak chrust ale na nocne podtrzymanie ognia potrzebne są też takie kawałki
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
malgorzataka... 10:48, 08 lut 2021


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Zbigniewie--koniki Ci dostarczam na Twój kulik.
Witam się po latach--Twój ogród podglądałam cały czas przystojniaku.Jak już pojeżdzisz konikami daj znać -usunę
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
ZbigniewG 16:43, 08 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8893
Małgoś konie piękne i zadbane nie zabieraj
jedno z moich niespełnionych chłopięcych marzeń to był taki koń i bieszczadzkie połoniny - kto oglądał "Wilcze echa" to wie

Za oknem zawierucha, zaspy na tarasie dobrze że jest kominek i pigwówka
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
GorAna 16:51, 08 lut 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16004
Mogę jeszcze dolać naleweczki z dzikiej róży
Pozdrawiam zimowo
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies