Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

DominikaCha 10:44, 17 lut 2021

Dołączył: 26 lis 2020
Posty: 15

AgaCzek - a nie wysycha za szybko tak wysoko uniesiony warzywnik?
AgaCzek 14:23, 17 lut 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
nie - ziemia jest regularnie podlewana jak wszystko w ogrodzie ale dużo łatwiej podlewa się warzywa w tych donicach niż takie same w gruncie i łatwiej zadbać o właściwe nawodnienie w donicach
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
popcorn 07:27, 23 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dlatego własnie nie mam skrzyń, choć wyglądały rewelacyjnie, bo nie byłam w stanie wszystkiego codziennie podlewać. Albo dużo czasu albo automatyczne podlewanie...

Albo zwykłe warzywne grządki w których nadal coś będzie rosło jak wrócę z urlopu...
____________________
Mój nowy ogródek
Beata1 13:33, 04 mar 2021

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 17
Czy myślicie, że deski kompozytowe to dobry pomysł na obrzeża rabat ?
popcorn 16:36, 08 mar 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Myślę że się sprawdzą, nie trzeba ich malować, nie będą butwieć... powodzenia!
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 16:55, 08 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Beata1 napisał(a)
Czy myślicie, że deski kompozytowe to dobry pomysł na obrzeża rabat ?


Ja bym nie robiła, masakra plastik taki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nyna76 17:14, 08 mar 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Ja bym robiła, pod warunkiem, że zostały jako nadwyżki z budowy.

Chyba lepiej wykorzystać niż wyrzucać na śmietnik.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Gardenarium 23:14, 09 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można wykorzystać na podłogę w domku narzędziowym. Warzywnik i plastik mi nie pasuje, ale oczywiście moje zdanie jest tylko jednym z wielu. Ja generalnie mam awersję do kompozytu, nie lubię czegoś co udaje coś szlachetnego - blachodachówka udaje dachówkę, kompozyt udaje drewno, terakota modna ostatnio jak widzę - udaje deski drewniane. Tego nie lubię, dlatego tak napisałam. Ale to tylko moje zdanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarcinK 18:30, 02 maj 2021

Dołączył: 02 maj 2021
Posty: 1
Witam serdecznie,
Chciałbym zbudować żonie donicę taką żeby nie trzeba się było do niej schylać - wygodną, wyniesioną na nogach, do sadzenia warzyw typu ogórki, rzodkiewki, fasolkę. Od kilku dni zbieram informacje z internetu, kierowałem się tym żeby w przypadku nadmiaru wody była ona w jakiś sposób odprowadzona (stąd styropian zrobię ze spadkiem w stronę rynny). Niestety na kompostownik ani nie mam czasu ani miejsca. Doradźcie proszę co mógłbym zrobić lepiej żeby żonka była zadowolona Myślałem o wymiarach 90x200cm, wysokość ok 90cm. Załączam rysunek, oczywiście donica byłaby obita wokół deskami czego nie narysowałem żeby było widać przekrój warstw. Z góry dziękuję za komentarz, pozdrawiam serdecznie.

AgaCzek 20:35, 02 maj 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
My jednak będziemy nasze drewniane skrzynie obijać kompozytem - bedą lepiej wyglądać a kompozyt nie będzie miał styczności z ziemia itd- obecnie farba odchodzi - rosną na deskach rożne dziwne rzeczy i nie wyglada to super estetycznie - kompozytowa deska elewacyjna powinna zalatwic sprawę i nie będziemy musieli non stop tego podmalowywać
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies