Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Malgorzata789 17:31, 05 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 4
dziekuję
czyli część na ogórki wydzielić i w ogóle bez obornika
jeśli słomę dam na wierzch, to zrębki wymieszać z ziemią czy pod spód?
nyna76 17:33, 05 maj 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1672
Zrębki pod spód
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Malgorzata789 17:42, 05 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 4
ok
czy darń traktować jak ziemię? wymieszać z ziemią czy warstwami?
czy to w ogóle ma jakieś znaczenie?
nyna76 18:14, 05 maj 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1672
Ziemia to ziemia a darń to darń . Darń musi się dopiero rozłożyć.
Gałęzie
darń
zrębki, liście
obornik
ziemia
Wszystko zależy od tego czy to będzie głęboka skrzynia, wiadomo w płytkiej na 20 cm warstw nie zrobisz ... tu tylko darń i kompost

Przede wszystkim pamiętaj na spód ułożyć siatkę drucianą przeciw kretom i nornicom
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Malgorzata789 08:36, 06 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 4
wszystko jasne, dzięki
xkatrin32 08:57, 06 maj 2020


Dołączył: 16 maj 2014
Posty: 53
Piękne te Wasze skrzynie. Od dawna marzę o takim sposobie uprawy warzyw w ogrodzie, nie przeszkadza mi nawet to, że u mnie jeszcze ugór a nie piękna działeczka. Oglądam na pinterest takie skrzynie i w myślach już ustawiam
Na dzień dzisiejszy jedyne miejsce gdzie mogę niewielką skrzynię ustawić to mój balkon w bloku. Na dniach ma być jedna skrzyneczka gotowa. Wymiary niewielkie, bo i mniej miejsca, 80x40x40 Mam już maliny karłowe, chcę dodać buraka liściowego, rukolę i sałatę. Na więcej miejsca nie będzie. Ale w przyszłym roku mam nadzieję że na działce będę mogła ustawić skrzynie.
____________________
Kasia Kiedyś będzie tu ogród
Anda 08:48, 07 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Magara napisał(a)
Ewcia kochana
Czyli dobrze mi coś po łbie chodziło
Te większe fragmenty "zrywane" szpadlem to nie problem żeby ułożyć korzeniami do góry, ale co zrobić z takimi małymi fafluchami rwanymi pazurkami???
Dawać do skrzyni czy odpuścić???
Pytam bo rwałam dużo teraz, po deszczu, ciężko było z ziemi wytrzepać bo wszystko mokre, a musiałam kawałek całkiem spory pod brzozą darni zebrać, tam się szpadlem nie do końca dało, więc ja jak ten Kopciuszek
I mokre toto, a tam mam dobrą ziemkę, żal mi te trawiaste fafluchy wyrzucać, a kopiastą taczkę ich mam plus dwa wiadra i dżdżownic pełno, a nie do każdej miałam cierpliwość żeby przenosić więc część teraz w taczce i wiadrach mieszka


Te małe fafluchy też daj do skrzyni, na samo dno. Szkoda wyrzucać. Co możesz ułóż do góry nogami, a co nie to przykryj odwróconą darnią lub następną warstwą, czyli ziemią z kompostem. Ta warstwa musi mieć co najmniej 20 cm. Jak gdzieś znajdziesz dżdżownice to też do skrzyni wrzucaj
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magara 11:00, 07 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Dzięki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
nyna76 23:41, 10 maj 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1672
A propos dżdżownic, kalifornijskie można u nas kupić w Decathlonie na dziale wędkarskim. W lodówce.
Nabyłam i wrzuciłam do kompostownika.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Marta83 10:02, 12 maj 2020


Dołączył: 01 lut 2020
Posty: 36
Nie wiem gdzie zadać to pytanie.
Chciałabym w tym roku dać ogórki na stelaż z siatki.Lepiej jak ogórki pną się po stelażu pionowo czy pod nachyleniem? Na jaką stronę je skierować? Na południe?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies