Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Anda 10:53, 12 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Marta83 napisał(a)
Nie wiem gdzie zadać to pytanie.
Chciałabym w tym roku dać ogórki na stelaż z siatki.Lepiej jak ogórki pną się po stelażu pionowo czy pod nachyleniem? Na jaką stronę je skierować? Na południe?


U mnie pięły się pod lekkim nachyleniem. Skierowane były na południe. I trzeba im trochę pomóc w tym pięciu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Marta83 11:53, 12 maj 2020


Dołączył: 01 lut 2020
Posty: 36
Dziękuję za odpowiedź.To tak zrobię.
Ela55 16:54, 13 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 1
Witajcie. Proszę mi podpowiedziec co mam zrobić jak wczoraj do nowo zrobionej skrzyni na jarzyny dałam worek z kompostem jako jedna z warstw.. Nie wiedziałam, że były tam mrówki - dużo. Dzisiaj posypałam to preparatem na mrówki ale jak potem przeczytałam to silny srodek trujący. Ściągnęłam więc tą warstwę - kolorowy preparat było go widać. Mrówki są nadal. czym mam je potraktować? chciałam miec zdrową pietruszkę Przepraszam za tak naiwne pytanie pozdrawiam
mikdan_2608 14:51, 18 maj 2020

Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 93
No, po bez mała 5 latach biernego udziału na Ogrodowisku przełamałam się i zarejestrowałam. To mój pierwszy post ale pozwalam sobie odpowiedzieć Eli55, gdzieś mi się rzuciło na oczy, że mrówencje nie kochają się z sodą i proszkiem do pieczenia. Hmmm… może się mylę? Co rodowite Ogrodowianki i Ogrodowianie na to? Głębokie ukłony dla Szefowej nad Szefowymi .
Magara 15:02, 18 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Na mrówki - poza proszkiem do pieczenia - cynamon, kawa (mielona), obierki od ogórka - używałam wszystkiego po trochu, też miałam w skrzyni warzywnej, prawdopodobnie właśnie z kompostem je wprowadziłam
Gdzieś słyszałam/czytałam, że jak kompost za suchy mrówki w nim chętniej bytują.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
magdaw 07:21, 25 maj 2020

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
witam w moim ogrodzie wieje i leje A pomidory owocuja w salonie. przymrozki ostatnie 2 dni temu zabiły wszystko u sąsiadów. Sądzicie już pomidory do gruntu? u mnie w prognozie tydzień deszczu? nie mam osłony A na pomidorach już są owoce nie chce tego zmarnować.
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Radek40 21:25, 25 maj 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 2
Witajcie

Od dłuższego czasu śledzę to forum ale dopiero teraz przyszedł czas na pierwszy post
W moim skromnym ogrodzie wygospodarowałem nieco miejsca gdzie właśnie kończę budowę 4 skrzyń. Budowę rozpocząłem już końcem zeszłego roku ale wtedy zabrakło czasu na dokończenie.
W zasadzie brakuje mi jeszcze wierzchniej warstwy ziemi i będzie można coś posadzić.
Skrzynie zbudowałem z desek o grubości 5.5cm (w zamiarze miały być cieńsze ale akurat taki materiał był na tartaku). Z tego miejsca pozdrawiam serdecznie stolarza Tomka, bez którego ten projekt nie miałby racji bytu!

Skrzynie mają wymiar 214x104cm i wysokość 48cm (same dechy). Dodatkowo stoją na wkopanych w ziemię betonowych krawężnikach. Wiem, że nie wszystko jest eko tak jak powinno.Maty oraz folia kubełkowa mogą razić
Cały ten teren zanim założyłem ogród był jednym wielkim chwastowiskiem.
Skrzynie postawiłem w najdłużej nasłonecznionym miejscu w ogrodzie.

Na dno skrzyń poszła siatka, kartony oraz spora ilość spróchniałych pni i gałęzi.
Następnie żyzna ziemia gliniasta i warstwa 20-letniego, przekompostowanego obornika, który praktycznie też zamienił się już w ziemię. W tym momencie zastanawiam się jeszcze czym uzupełnić resztę bo niczego darmowego już nie posiadam. Ziemia z worków, z kompostowni? Jakieś pomysły?






Czas pokaże jak będą na tym rosły warzywka!

Pozdrawiam
Radek
AgaCzek 21:32, 25 maj 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Ale rewelacja! A folie kubełkowe i tak większość z nas ma w skrzyniach bo świetnie izoluje i świetnie sie sprawdza! Powodzenia z warzywami - na pewno bedą wspaniałe! Od razu szczególnie przy dzieciach polecam arbuza rosario - idealny na polskie warunki i przepyszny
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
MarzenaSz 09:34, 27 maj 2020

Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 4
Witam. Kochane potrzebuję porady. muszę zrobić lekkie "odgrodzenie" (ze względu na pojawienie się psiaków w mojej rodzinie) od sąsiedniej działki, na której mieszka moja mama. Pomyślałam że zrobimy taki niby mur-warzywnik. Czy myślicie że donice betonowe z jadaru (100cm długie i 50 cm szerokie i 50cm wysokie) dadzą radę jako warzywnik i/lub kwietnik? Będzie tego 16 metrów/sztuk i furtka.
Chcę jeszcze powiedzieć że to mój pierwszy post tutaj, a zakochałam się w Danusi, jej wiedzy, jej pasji, jej pracy już 5 lat temu. Dziękuję za to forum i wszystkich którzy tu dzielą się swoim doświadczeniem. Dzięki Ogrodowisku znalazłam swoją pasję i pomału obłaskawiam moją niechcianą przyjaciółkę depresję. Jeszce raz dzięki! Pogoda piękna! Do Ogrodów marsz
Magda70 09:43, 27 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
MarzenaSz napisał(a)
Witam. Kochane potrzebuję porady. muszę zrobić lekkie "odgrodzenie" (ze względu na pojawienie się psiaków w mojej rodzinie) od sąsiedniej działki, na której mieszka moja mama. Pomyślałam że zrobimy taki niby mur-warzywnik. Czy myślicie że donice betonowe z jadaru (100cm długie i 50 cm szerokie i 50cm wysokie) dadzą radę jako warzywnik i/lub kwietnik? Będzie tego 16 metrów/sztuk i furtka.
Chcę jeszcze powiedzieć że to mój pierwszy post tutaj, a zakochałam się w Danusi, jej wiedzy, jej pasji, jej pracy już 5 lat temu. Dziękuję za to forum i wszystkich którzy tu dzielą się swoim doświadczeniem. Dzięki Ogrodowisku znalazłam swoją pasję i pomału obłaskawiam moją niechcianą przyjaciółkę depresję. Jeszce raz dzięki! Pogoda piękna! Do Ogrodów marsz


Myślę, że spokonie takie donice dadzą radę
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies