Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Basiaw 07:21, 06 mar 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Haniu, wielkie dzięki za informacje, brzmią budująco

Madziu, jak będziesz malować swoje deski, znaczy czym i czy z obu stron, czy tylko z zewnątrz, dla dekoracji?
____________________
Nasz mały, zielony świat
Magda70 10:04, 06 mar 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Basiaw napisał(a)
Haniu, wielkie dzięki za informacje, brzmią budująco

Madziu, jak będziesz malować swoje deski, znaczy czym i czy z obu stron, czy tylko z zewnątrz, dla dekoracji?


Z zewnątrz dla dekoracji a wewnątrz też będą malowane ale już czymś tańszym i wyłożone folią izolacyjną

A malować będę lazurem firmy remmers - kolor srebrno szary
Chyba w sobotę zaczniemy malowanie...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Basiaw 12:49, 06 mar 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Madziu, wy robicie takie wyższe skrzynie, jak Karolina pokazywała na poprzedniej stronie?

U mnie to będą bardziej ramy niż skrzynie i w sumie to nie planowałam malować... sama już nie wiem
____________________
Nasz mały, zielony świat
Magda70 13:09, 06 mar 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ja planuję wyższe skrzynie..tak na 3 deski czyli 60cm...
Nie jestem babuleńką jeszcze ale tak se wymyśliłam, aby się nie schylać, usiąść na brzegu i skubać zbiory i chwasty ....coś innego
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
popcorn 13:03, 07 mar 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
U mnie się w końcu skończyło na ramkach, 20 cm wysokości Wymyśliłam że w wyższych ziemia będzie bardziej przesychać, a my często wyjeżdżamy i szkoda by mi było warzywek...
ale na starość kto wie, takie 50-60 cm? Fajnie

i nie malowałam niczym, od środka tylko folia izolacyjna i tyle... mam nadzieję parę lat przetrwają.

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
gabriela_kra... 20:32, 08 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
U nas też póki co jest 20 cm...cóż,względy praktyczne - nie mam tyle ziemi i wypełniacza,który potrzebny by był przy wysokich skrzyniach.Schylać się też nie lubię,ale w końcu hektarów warzywnika w tych skrzyniach nie będzie,więc dam chyba radę.
Dziś kupiłam pokost lniany do drewna,nada się??
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Malgosik 17:42, 05 kwi 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witajcie

Skręciłam sobie dziś podwyższoną rabatkę.
Zamówiłam deski w składzie drewna, oheblowano mi je przycięto.
Rabatka jest 1m n a1m i na 36 cm wysoka.

Drewno było z żywicą, nieprzyjemnie skręcać.

Jakie powinno być, suche, wysezonowane?????????????????????
Bo chcę jeszcze 1 lub 2 takie rabatki zrobić, może innej wysokości.
Nie będę dawać folii, zobaczę ile wytrzyma.

I pytanie o ziemię: nie ma nigdzie w sklepach kompostu, narazie swojego nie mam. Skąd go wziąć? Czy ziemia uniwersalna z worków będzie dobra? Jest też torf odkwaszony dostępny...



Usuną darń przed wbiciem skrzynki, czy nasypać ziemi na trawę?



____________________
Ogród na glinie
agab20 18:57, 05 kwi 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 18
Tu masz fajnie i prosto pokazane jak to zrobić http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=u7I5eFT6XXI#! pozdrawiam
____________________
antek_ogrodnik 20:41, 05 kwi 2013

Dołączył: 05 lut 2012
Posty: 6
Witam!
Dobrze jest wnętrze skrzyni obić grubszą folią ( obojętne :czarną, czy białą ) dość grubą. Ochroni to deski przed nadmierną wilgotnością a deski i tak będą oddychać od zewnątrz.Folie zawsze można łatwością odkazić preparatami chemicznymi po dokładnym umyciu. Następnie wymieniamy podłoże. Wymiana podłoża jest konieczna bowiem gwarantuje lepsze warunki fitosanitarne.Powodzenia.
Malgosik 23:21, 05 kwi 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
agab20 napisał(a)
Tu masz fajnie i prosto pokazane jak to zrobić http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=u7I5eFT6XXI#! pozdrawiam


dzięki, przydatne filmiki
ale zastanawiam się czy po ustawieniu rabaty nie wyłożyć dna darnią wywróconą do góry nogami

w jaki sposób przyczepiacie folię od wewnątrz?
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies