Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blokersi w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Blokersi w ogrodzie

kaisog1 23:51, 22 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A ja myślałam, że to malutki ogródek a tu proszę

Fundamenty bym wywaliła od razu.... Ciekawa jestem jak będzie się prezentował Wasz ogród jak usunięcie te szopy i śmieci, o których piszesz.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Joasia 00:08, 23 sty 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 126
AgaNet, witaj!
Szkocja, cel wyprawy na lato
A z ogrodem mielismy ogromne szczęście.
2 lata poszukiwań sie opłaciły

jotko, witam Cię gorąco.
No, no, 11. to już coś.
Ja najwyżej na 10 zaszłam
____________________
Blokersi w ogrodzie
Joasia 00:11, 23 sty 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 126
kaisog1, jak pierwszy raz przyjechaliśmy oglądac ten dom, to myśleliśmy, że 1 taras to cały ogród.
Takie ogródki oglądaliśmy do tej pory. Potem im dalej szliśmy, tym większe połacie ogrodu otwierały się przed nami. Za plecami agenta nieruchomości szepneliśmy z mężem: bierzemy! Zanim obejrzeliśmy dom Teraz wychodzą tego skutki Ale nie żałujemy.

Tych fundamentów do wywalenia będzie ... z 5 sztuk słusznej budowy budynków ...
Z jednej strony mogłoby tu coś wjechać (jakaś maszyna duża) i rozwalić to szybko
i sprawnie. Z drugiej, szkoda trawnika ... No ale zrobić to trzeba.
____________________
Blokersi w ogrodzie
Toszka 00:41, 23 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Joasiu, teraz czyść teren. Potem już tego nie zrobisz i będziesz żałować. Trawnik na nowo posiejesz i będziesz podwójnie zadowolona - brakiem ruin i wschodzącą młodą trawką
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Joasia 00:47, 23 sty 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 126
Toszko, witaj!
Masz rację. Teraz czas do czyszczenia i rozbierania najlepszy.
Robimy co możemy, żeby zdążyć do wiosny.
Chwilowo pogoda nas zastopowała ale nie poddamy się tak latwo
____________________
Blokersi w ogrodzie
Toszka 01:04, 23 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Joasiu, teraz najwspanialszy czas dla ciebie - szykowanie terenu pod ogród i planowanie....planowanie.

Po oczyszczeniu terenu przyjrzyj się glebie. Może potrzebuje wsparcia? Może trzeba by było zainwestować w dokupienie=dorzucenie nowej, lepszej...? Zwłaszcza miejsca pod ruinami na pewno wymagają wsparcia w ozywieniu gleby.
Pierwszy rok sama tak zrobiłam, czyli zajęłam się glebą, by ją polepszyć, napowietrzyć, ożywić. Troche było z tym bałaganu (duuuuża góra ziemi z kilku wywrotek), trochę pracy (rozwożenie taczkami i przekopywanie) i wielka satysfakcja połączona z radością i okupiona krwią (czasami). Ale się opłaciło - mam dzięki temu urozmaicony teren, czyli np. kilka wzniesień... Chodnik przekładaliśmy 3 razy, bo pierwotny plan nie uwzględniał słońca, a jedynie naszą wygodę... Ale wszystko to robiliśmy jeszcze bez roślin, a więc i żal nie było...
Poświęć pierwszy rok na poznanie wiatrów, zimnych zastoin w ogrodzie, słońca gdzie pada i jak długo... i planuj
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mala_Mi 11:05, 23 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Asiu..... widzę w planach trawki i bylinki....to już tu się rozgaszczam na całego.... angielskie ogrody.....ale mi się podobają....
I dobrze ci Toszka radzi..najpierw uporządkuj teren... bo potem trudno

A hortensja od razu do gruntu do dobry pomysł W gruncie rośliny rosną szybciej i lepiej....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Joasia 13:01, 23 sty 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 126
Toszko, gleba zdecydowanie wymagająca wsparcia. Jest to glina, na której trawnik rośnie aż szalony.
Dla kwiatów to już nie takie zdrowe raczej ...
Tam gdzie jest już 1 rabata jest dowieziona ziemia i na pewno będziemy
jeszcze musieli sporo jej dowieźć.

Aniu, ja się trochę martwię, że ja tak szybko wsadziłam bo ona tycia była ...
Ale skoro fachowcy z ogrodowiska mówią, że to dobry pomysł, to tak być musi

____________________
Blokersi w ogrodzie
AgaNet 17:38, 23 sty 2013

Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 366
Asia - faktycznie ogród ogromniasty ! Gratuluje wytrwałości i szczęscia w poszukiwaniach
____________________
Pozdrawiam :) Agata Isle of Skye, Zamek Dunvegan i ogrody; Gardening Scotland; Ogrody przy zamku Crathes; Pitmedden Garden; Ogród różany przy Drum Castle
gusiarz 19:47, 24 sty 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Witaj Asiu - piekny, duży ogród się szykuje . Prace porządkowe to podstawa, a później już same przyjemności - jesli ktoś pracy fizycznej się nie boi . Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies