Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazury i mój kawałek ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazury i mój kawałek ziemi

anna_g 09:32, 25 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Pozdrawiam poniedziałkowo i miłego dzionka życzę
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
15:26, 25 lut 2013
Dołączę się do planowania rabatki koło domu, tej wąskiej, od strony północnej, bo też taką mam, a pomysłu na jej aranżację brak.
Pomyślałam, że powinna być z roślin zimozielonych, by zimą też było dekoracyjnie a latem ważne są odcienie zieleni i połączenie ich z innymi roślinami, żeby się nie "gryzły", np. czy żywozielone z błyszczącymi liśćmi jak bukszpan, czy w pastelowym odcieniu jak np. choina kanadyjska 'Jeddeloh', obie można formować, co ważne na wąskiej rabatce. Czy tę rabatkę planujesz wyłącznie z niskich roślin, czy może się tam pojawić krzew szczepiony na pniu?
Będę podpatrywać pomysły u Ciebie, może coś fajnego przeniosę do siebie
Ewa4 16:30, 25 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Iwa witam.
rabatę przed domem planuje z bukszpana ,traw i hosty albo żórawki bo obecnie mam róże i takie tam ale na zimę to widok straszny ja muszę z niskich bo mam okna to na pniu będzie za wysokie a na boczną rabatę to zobaczę bo może tak samo lub rh i hosty.Wiesz ogrodowisko mnie zmieniło i ja zmieniam.jak zrobię to wstawię a bukszpany mogą być wyższe i wtedy formowac co mi okna nie przysłonią.Pozdrawiam i kwiatek dla Ciebie.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Roberto 17:31, 25 lut 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witam, dzięki Ewuniu za pozdrowienia, również pozdrawiam
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
JoannA 18:14, 25 lut 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Witaj Ewa, dzięki za tak piękne powitanie, powiało wiosną, pozdrawiam serdecznie
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
danuta_szwajcer 19:19, 25 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ewuś fajne liliowe zakupy zrobiłas ale będzie zapachpiękną masz tą działkę i te pola wokół i zapewne czyste powietrze?a co do słupa to jak zdjęcie zrobie to ci pokaże jak mam obrośniete i zasłoniete brzydkie słupy betonowe z ogrodzenia z sąsiedztwa, zimozielonym bluszczem nie jest tak silnie rosnacy jak winobluszcz, moze też być trzmielina pnąca tak mam porośnięty stary pień, pozdrawiam i będe obserwowac Twoje projektowanie i obsadzanie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Iw31 19:27, 25 lut 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 89
to tak jak ja Ewo z przodu te rabaty sa fatalne za duzo tam namieszałam planuje zrobic okrąg z bukszpanu no i jakies zurawki zakupiłam w zeszłym roku jakies tam i chciałam sprawdzic czy przezimują bo juz kilka ladnych setek mi zmarzło bądz uschło ja mam ziemie 1 klasy ale jest ona bardzo twarda jak po deszczu przesycha to pęka nawet trawa miala probleem ze wzejsciem
na ogrodowisku juz znalazłam kilka pomysłow i inspiracji
____________________
Iwony ogród marzeń
GorAna 20:27, 25 lut 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16051
Ewuś dzięki za tulipanki
Nie będę gorsza

____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Babetka 20:33, 25 lut 2013


Dołączył: 03 lut 2013
Posty: 130
Ja też mam dla Ciebie tulipanka. Pozdrawiam
____________________
Babetka Wśród SWOICH
Ewa4 22:10, 25 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
GorAna napisał(a)
Ewuś dzięki za tulipanki
Nie będę gorsza


dzięki wielkie i jeszcze na dłoni cudownie
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies