Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na betonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na betonie

Maria667 21:53, 07 maj 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Aniu!
Tych bratków to wcale nie jest takie "trochę". Cała bratkowa łąka Super
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
aniula 09:59, 08 maj 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Wreszcie jestem... Prawie tydzień mnie u siebie nie było, ale do Was zaglądałam, choć cichutko, bo jak tu się odzywać, kiedy w razie rewizyty pustki w wątku? A tyle zamieszania u mnie ostatnio - niekoniecznie ogrodowego niestety - że czasu i sił na wrzucanie zdjęć zabrakło.

Aniu, tak grzecznie czekałaś na magnolie i się nie doczekałaś... Przepraszam!

Haniu, próbuję zidentyfikować odmiany tych drzew, już wiem, że jedna z grusz to Szarneza i podobno jest szansa na znalezienie jej w szkółkach. Ale wiele lat pewnie będzie trzeba zanim urośnie wielkie, malownicze drzewo. Nasze drzewa były ogromne (teraz są mocno przycięte), krewni wywozili od nas pełne bagażniki owoców. ostatnio już jakoś w rodzinie mniej chętnych na jakiekolwiek owoce, niektórzy wolą dzieciom paczkę chipsów kupić i jakiegoś kubusia, niż kompociki na zimę robić... A takie pyszne są te gruszki w kompocie, tak słodkie, że wcale cukru nie trzeba dodawać.

Marysiu, bratków jest naprawdę dużo, zwłaszcza tych drobnych fioletowych. między tulipanami tak się rozrosły, że nie widać już wcale ziemi. Uwielbiam je!
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 10:05, 08 maj 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Wrzucę choć kilka zdjęć, bo zaraz muszę znów uciekać.

Ostatnie chwile magnolii.



Za chwilę zastąpią je azalie i rododendrony.

____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 10:07, 08 maj 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Bukszpanowa kula w młodych listkach.

____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 10:16, 08 maj 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Tulipanki.



Te różowe uwielbiam!



Rozkwitł jeszcze taki.

____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 10:22, 08 maj 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Pierwiosnki omszone też cudnie kwitną.

____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 10:25, 08 maj 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Zakwitł wreszcie floks.



I pokazała świeże listki żurawka.

____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 10:41, 08 maj 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
A teraz muszę Was trochę przestraszyć dzisiejszym widokiem z okna. Pobojowisko. Plac magazynowy. Rupieciarnia. Nie wiem jak to nazwać, ale mam nadzieję, że się wkrótce zmieni...



Oprócz tego, że zrobiliśmy okropny bałagan, zza magnolii wyprowadziliśmy jeszcze jedną azalię i dwa wielkie jałowce.
Tak było przed:



A tak chwilę później:



Przywędrował tu za to bukszpanowy kandydat na kulkę. Pewnie nie jest to dla niego najlepsze miejsce, ale musiał pilnie uciekać z dotychczasowego miejsca pobytu i nie znalazł tymczasem gdzie indziej schronienia.

Teraz dumam, co dalej?

Magnolia zostaje, boję się, że mogłaby nie przeżyć przesadzania, a i tak nie mam dla niej gdzie indziej miejsca. Myślę więc, co dać jej do towarzystwa...
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 10:46, 08 maj 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
A tu powędrowały jałowce. Mam nadzieję, że nie uschną. W poprzednim miejscu miały tak splątane korzenie z korzeniami innych roślin, że zostały w zasadzie bardziej chyba wyrwane niż wykopane. Na razie tydzień już trwają, póki co w zieleni.

____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 10:55, 08 maj 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Oprócz tej rabatki z magnolią, mam jeszcze wiele innych ogrodowych znaków zapytania, np. co z tym brzydactwem począć (nie ingerując za bardzo)?



Albo co posadzić na takim wąziutkim pasku (pewnie z 40 cm) przy płocie - i jednocześnie przy bramie?



Miejsca mało, poszerzyć nie mogę, bo zostawia tu samochód moja siostra.

A to taki szeroki widok na to miejsce z drugiej strony - z ulicy, od strony sąsiadów:



Może coś wymyślicie?
____________________
Ania Ogródek na betonie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies