Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na betonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na betonie

anna_g 14:37, 08 maj 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
aniula napisał(a)



Teraz dumam, co dalej?

Magnolia zostaje, boję się, że mogłaby nie przeżyć przesadzania, a i tak nie mam dla niej gdzie indziej miejsca. Myślę więc, co dać jej do towarzystwa...


Aniula - tak popatrzyłam na te zdjęcia i pierwszą moją myślą - taką zupełnie spontaniczną - więc niekoniecznie dobrą ale i tak ci ją napiszę było coś takiego - zostawiałabym tutaj tą magnolię, jest malutka - a jak urośnie no to cóż, można nawet lekko ciachnąć i podsadziłabym ją tylko czymś co tworzy kwitnące a potem zielone kobierce... np. tak jak masz floks... nie wiem co jeszcze bo się nie znam - może jakieś bodziszki, nie wiem... ale coś co i kwitnie i jest ładne z liści i niskie i zadarniające. Magnolia kwitnie cudnie, jako krzew też jest ładna, byłaby ozdobą i "pierwszą damą" tej rabatki, a do tego coś co bedzie urokliwe - może nawet zakwitnie wtedy co magnolia... ale jednocześnie nie byłoby jej konkurencją. Skoro nie chcesz jej stamtąd zabrać to tak sobie pomyślałam. No i napisałam i proszę uprzejmie się nie śmiać z moich spontanicznych pomysłów
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 14:37, 08 maj 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
aniula napisał(a)
Bukszpanowa kula w młodych listkach.



Bardzo pięknie wygląda ta kula.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 14:38, 08 maj 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
aniula napisał(a)
Wrzucę choć kilka zdjęć, bo zaraz muszę znów uciekać.

Ostatnie chwile magnolii.





Choćby nie wiem jak krótko kwitła i tak jest królową Piękna
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 14:39, 08 maj 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
aniula napisał(a)
Tulipanki.


Rozkwitł jeszcze taki.



Super to pierwsze zdjęcie A ten różowo zielony jest prześliczny.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Marta7 23:06, 09 maj 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Aniu ale masz śliczne kwiatuchy,pierwiosnki omszone zrobily na mnie wrażenie,jeszcze takich nie widziałam.Kulka bukszpanowa doskonale uformowana,wogóle to widać że masz duszę ogrodniczki
A jeśli chodzi o projektowanie to jestem noga
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
elf 23:37, 09 maj 2013


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Witaj Aniu. Widzę że toczymy podobną walkę -walkę z okropnym betonem. Ja również mam go mnóstwo na podwórku i najgorsze jest to że nie wiem na co go wymienić tzn wiem ale puki co mnie na to nie stać. I jeszcze teściu który chyba zbytnio nie przepada za zielenią.
Uważam że naprawdę wiele zdziałałaś i dużo pracy kosztował cię ten malutki ogródek. Trzymam za ciebie kciuki - pozdrawiam
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
ewa004 19:07, 11 maj 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Aniu swojego rh kupiłam na targach ,sprzedawca nie miał pojęcia co to za odmiana zapewniał że wczesna i ładnie kwitnie i miał racje
Teraz jest w szczycie kwitnienia ,śliczny ,kwiat na kwiecie
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
nieszka 19:19, 11 maj 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
aniula napisał(a)


Przywędrował tu za to bukszpanowy kandydat na kulkę. Pewnie nie jest to dla niego najlepsze miejsce, ale musiał pilnie uciekać z dotychczasowego miejsca pobytu i nie znalazł tymczasem gdzie indziej schronienia.

Teraz dumam, co dalej?

Magnolia zostaje, boję się, że mogłaby nie przeżyć przesadzania, a i tak nie mam dla niej gdzie indziej miejsca. Myślę więc, co dać jej do towarzystwa...


Przejaśniało I od razu lepiej.
Może daj oprócz tego jednego bukszpana jeszcze ze dwa do towarzystwa i jakieś bylinki? Szałwię może, dwa razy kwitnie, może lewendę, bodziszka -też dwa razy kwitnie po przycięciu. Albo róże okrywowe?? Dużo róż okrywowych pod magnolią w towarzystwie bukszpanów?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 19:22, 11 maj 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
aniula napisał(a)


Albo co posadzić na takim wąziutkim pasku (pewnie z 40 cm) przy płocie - i jednocześnie przy bramie?



Miejsca mało, poszerzyć nie mogę, bo zostawia tu samochód moja siostra.

A to taki szeroki widok na to miejsce z drugiej strony - z ulicy, od strony sąsiadów:



Może coś wymyślicie?

Szaro buro tam od tego betonu. I pewnie na rabatę śnieg odgarnicie zimą?
To może cały pas tawuł goldmound, ma taki jasnozielony ożywiający kolor
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
ewa004 19:28, 11 maj 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
A moja magnolia nie zakwitła ,poszła w liście nie wiem dlaczego
Kupiłam ja kwitnącą w zeszłym roku
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies