Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

greg66 20:24, 15 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
danuta_szwajcer napisał(a)







Danusiu ale ten klonik ma cudną barwę, ja u siebie próbowałem z klonikami ale mam za bardzo odsłonięty ogród, nie przetrzymuje wiatrów i mrozów.

Pozdrawiam serdecznie
U mnie leje już czwarty dzień i zimno jak cholera.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 22:26, 15 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Danusiu witam

Piekna wycieczkę miałaś,. Ile z Rybnika jest do Pragi o godz mi chodzi.
Zaraz zobacze na mapie Marianskie Łaznie to podrodze?

Poza tym u nas leje dzisiaj od marca susza tak sie ciesze.
Peonie drzewiaste piekne sa tez widzialam u nasprzy kosciele cale obsypane kwieciem.

Patrzylam na twoj watek od poczatku tyle lilii masz sa piekne. Mnie ten zapach nie odpowiada glowa mnie boli tak samo jasmin. Bardzo intensywny zapach.
Nie usuwaj niezapominajek bo ja rozsiewam sa piekne.

U mnie dokladnie tydzien temu byl dosyc duży przymrozek i rosliny przymrozilo. Teraz znowu zimno na szczescie wiatru nie ma, ale sie ociepla teraz 14 stoni w dzien bylo 7 stopni.

Pozdrawiam Danusiu sloneczka zycze
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
danuta_szwajcer 10:42, 19 maj 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
marba napisał(a)
Danusiu, ja też mam tyły. We dwójkę raźniej. Ale myślę, że jest nas znacznie więcej. Chwasty mi rosną jak szalone. A co będzie jak się cieplej zrobi.


Oj chwastow tez mam bardzo duzo, z jednej rabaty wyjde to kolejna, wczoraj dosyc duzo porobiłam ale jeszcze duzo plewienia mnie czeka.
Jak slonko zaswieci to jest bajecznie kolorowo bo azalie teraz dają czadu chodz u mnie jeszcze duzo w pąkach tak jak i rodki.







____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 10:53, 19 maj 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
greg66 napisał(a)


Danusiu ale ten klonik ma cudną barwę, ja u siebie próbowałem z klonikami ale mam za bardzo odsłonięty ogród, nie przetrzymuje wiatrów i mrozów.

Pozdrawiam serdecznie
U mnie leje już czwarty dzień i zimno jak cholera.


U mnie było tak samo, kilka podejsc i dopiero jak Pani ze szkółki poradziła mi bym kupiła z siewu a nie szczepione to rosną teraz.
Wczoraj moj M musial z bólem serca wyciąc wiąz co był też szczepiony, ale olbrzym bo miałam go już pare lat i był ozdobą ogrodu taki limonkowy kolor jak lubię echhh no cóż.....
Dziś o poranku miałam cudowny ptasi koncert, uwielbiam tą cisze wokól, promienie wschodzącego słonca i te trele.....








____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 11:05, 19 maj 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
ElzbietaFranka napisał(a)
Danusiu witam

Piekna wycieczkę miałaś,. Ile z Rybnika jest do Pragi o godz mi chodzi.
Zaraz zobacze na mapie Marianskie Łaznie to podrodze?

Poza tym u nas leje dzisiaj od marca susza tak sie ciesze.
Peonie drzewiaste piekne sa tez widzialam u nasprzy kosciele cale obsypane kwieciem.

Patrzylam na twoj watek od poczatku tyle lilii masz sa piekne. Mnie ten zapach nie odpowiada glowa mnie boli tak samo jasmin. Bardzo intensywny zapach.
Nie usuwaj niezapominajek bo ja rozsiewam sa piekne.

U mnie dokladnie tydzien temu byl dosyc duży przymrozek i rosliny przymrozilo. Teraz znowu zimno na szczescie wiatru nie ma, ale sie ociepla teraz 14 stoni w dzien bylo 7 stopni.

Pozdrawiam Danusiu sloneczka zycze


To nie jest po drodze, myśmy najpierw przez Niemcy pojechali na 5 dni do Loket jako baza wypadowa a potem na 5 dni do Pragi
Lilie niestety u mnie nornice i inne robactwa wyjadły, tylko kilka już mam a te co w tym roku dosadziłam i to do koszyczkow to poki co nie wiem dlaczego ale nie wyrastają Niezapominajki kazdego roku usuwam ale jak juz mocno sie sypia i sieją, a usunąc musze bo zagłuszają inne byliny. Z przymrozkami, wichurami, gradem to niestety już byłam kilka razy doświadczona echh i wiem, że płakać się chce z bezsilnosci ale sami niszczymy ten nasz klimat, dlatego ja nie uzywam chemii w ogrodzie. Cieszmy się chwilą bo dziś i wczoraj piękne słonko u nas. Niestety zapowiadają ekstremalne lato w pogodzie, wichury, gwałtowne burze z gradem. Susza była okropna, teraz jest oki ale nic nie poradzimy. Pozdrawiam Elu





____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 11:09, 19 maj 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632




____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 13:56, 19 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
danuta_szwajcer napisał(a)


Oj chwastow tez mam bardzo duzo, z jednej rabaty wyjde to kolejna, wczoraj dosyc duzo porobiłam ale jeszcze duzo plewienia mnie czeka.
Jak slonko zaswieci to jest bajecznie kolorowo bo azalie teraz dają czadu chodz u mnie jeszcze duzo w pąkach tak jak i rodki.









Danusiu, śliczna rodkowa
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 17:50, 19 maj 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)


Danusiu, śliczna rodkowa [/quote

Dziękuje Ula, chodz to w sumie azaliowe bo rodkowe moje dopiero za pare dni pokaze bo sie rozbijają. Jestem zachwycona kolorem i wielkoscia kwiatów czerwonego rodka Franceska, mam je dwa, jeszcze małe ale szczególnie ta co bardziej w słoncu jest kolor obłedny taki rubinowy, wczoraj mi Marek wyciął jednego badyla za nią i będe szukac by posadzić białego rodka z czerwonym oczkiem.
A rodkowa / ta Ula cosmy razem zaczeły/ to już bardzo zarosła rodkami, za pare dni pokaze/ no i koniecznie musisz przyjechać do mnie



Ale ta azalia oblędnie pachnie





____________________
Liliowo i kolorowo:)
Milka 06:50, 20 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Danusiu, mimo smutnych wieści- wycięcie drzewa, ogród piękny, kolorowy i pachnący. Lato może być w tym roku deszczowe, rosliny to lubią, my mniej, bo w słońcu wszystko piękniejsze
Pytałaś o kierunek wakacji, wybraliśmy Izrael w sierpniu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Dorota123 14:04, 21 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Uwielbiam rh i widzę, że masz ich sporo. U mnie rzez dwa lata chorowały i kilka mi wypadło. Byłam tak zła, że postanowiłam więcej nie dokupywać. Na razie nie dokupiłam żadnego, poza tym nie mam już miejsca to mi łatwiej wytrwać w postanowieniu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies