Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Angielski ogród - chciałabym...

Pokaż wątki Pokaż posty

Angielski ogród - chciałabym...

Monika76 11:17, 27 sie 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 11:19, 27 sie 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574

Na wrzosowisku pod brzozami na razie szału nie ma. Wrzosy bardzo słabo kwitną, a niektóre wcale. Nie mam pojęcia co może być przyczyną i jak temu zapobiec na przyszłość.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Ewa777 20:10, 30 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
Cześć Moniko!
Przeczytałam cały Twój wątek. Widać jak dużo pracy włożyliście w ogród, który z dnia na dzień pięknieje. Już teraz masz kolorowo i pewnie pachnąco.
U mnie hortensje ogrodowe kwitną. Na niektóre musiałam długo czekać (3-4 lata), a niektóre kwitną od razu w pierwszym sezonie.
Czy ogrodowe hortensje tniesz przed zimą?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Monika76 10:30, 17 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Jak zwykle dopadło mnie lenistwo nad którym nie potrafię zapanować. To co musi być zrobione w domu to jest a reszta to abstrakcja. Potrzebny mi był reset w związku z tym spakowaliśmy się w piątek wieczorem i w sobotę wyruszyliśmy całą ferajną w góry.
Kocham nasze Tatry miłością dozgonną, mogła bym tam zamieszkać choćby zaraz. Ponieważ Juluś jeździł w wózku, więc ograniczyliśmy się do " płaskich" wędrówek. Podglądałam troszkę ogrodów, podziwiałam widoki które o każdej porze roku mnie zachwycają.
detal z Krakowa

jura

Zakopane. Nie ukrywam że mógłby stać tu również mój dom
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 10:35, 17 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Niestety czas wrócić do rzeczywistości, która dzięki temperaturom również zachwyca. Mam nadzieję, że te temp. utrzymają się do grudnia, było by super.
Tymczasem czas zabrać się za ugór pod brzozą. Chcę tam stworzyć rabatę z wrzosami trawami i może hortensjami.
jak widać trawa tam bardzo licho rośnie, podniosę ten fragment i obsadzę, bedzie kolorowo a nie tak smętnie.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 10:37, 17 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Pomponella znowu rozkwita.

____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 10:38, 17 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 10:38, 17 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
I na koniec pytanie. Nie kwitną mi wrzosy, co może być przyczyną?
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 09:19, 27 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Danusiu jak zajrzysz to poproszę Cię o radę w sprawie moich tuj. Od jakiegoś czasu obserwuję, jak pomału żółkną pędy tuj szczepionych. Robią się tak jakby "papierowe", po dotknięciu same odpadają i kruszą się w rękach. Na wiosnę nawoziłam je nawozem wiosennym , podlewałam w sezonie i wszystko było ok, ale od miesiąca mam kłopot. Żadnej choroby nie potrafię tu dopasować. Pomóż proszę.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
justi 09:47, 27 wrz 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witam
Ja mialam dwie takie tuje-kulki. Reklamowałam po kilku miesiącach. Pani dała mi nowe. Moje były kopane z gruntu i miały bardzo mało korzeni, nie wiem czy to było przyczyną ale padły.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies