Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród średniowieczny i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród średniowieczny i nie tylko

MarekW 21:57, 10 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Dzięki za wizytę i pochwały. Zobaczymy co będzie, na razie opryskane mospilanem.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 17:48, 19 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Te ćmy bukszpanowe strasznie są podstępne, niby nic nie widać, bukszpany ładne i zielone, a sprawdzając dokładniej już kilka larw znalazłem. Dzisiaj był dzień pryskania, oj trzeba było się nagimnastykować, żeby każdemu krzewowi zaaplikować oprysk do środka. Trwają też porządki przy rabatach na trawniku - już nie ma tylu chwastów. No i kanciki zacząłem robić na nowo, bo zdążyły już zarosnąć, ale to znów kilometry do zrobienia. Natomiast co do warzywnika, to mogę powiedzieć tylko za przysłowiem: "mądry Polak po szkodzie". Otóż zimni ogrodnicy spisali się na medal, i zmrozili papryki i pomidory i cukinie i oczywiście winogrona.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
oliwka 18:33, 19 maj 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
MarekW napisał(a)
Te ćmy bukszpanowe strasznie są podstępne, niby nic nie widać, bukszpany ładne i zielone, a sprawdzając dokładniej już kilka larw znalazłem. Dzisiaj był dzień pryskania, oj trzeba było się nagimnastykować, żeby każdemu krzewowi zaaplikować oprysk do środka. Trwają też porządki przy rabatach na trawniku - już nie ma tylu chwastów. No i kanciki zacząłem robić na nowo, bo zdążyły już zarosnąć, ale to znów kilometry do zrobienia. Natomiast co do warzywnika, to mogę powiedzieć tylko za przysłowiem: "mądry Polak po szkodzie". Otóż zimni ogrodnicy spisali się na medal, i zmrozili papryki i pomidory i cukinie i oczywiście winogrona.


Kurczę ka trochę nie wierzyłam w ogrodników ale coś mnie tknęlo i cały tydzien pilnowalam pogody. Hortensje ogrodowe wstawiłam do domu na 3 dni i dobrze.
Przykro mi, że straciłeś warzywa chyba znowu trzeba zacząć siać od zera.
Marek a pokażesz jak teraz wygląda twoja pryzma?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
MarekW 19:05, 19 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Oto moje pryzmy bo są dwie. Na chwasty nie patrzymy bo priorytet teraz to walka z ćmą
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 19:07, 19 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
A bukszpany na razie śliczne, zobaczymy co będzie dalej.

na drugim zdjęciu moje rozmnażanie Queen of Sweden, była jedna a teraz będzie trzy lub cztery jak się przyjmą.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 19:09, 19 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
No i kanciki takie mi wyszły
Niestety lawendy u mnie nie chcą być ładne stąd takie straszydła na pierwszym planie.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
hankaandrus_44 19:09, 19 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Podziwiam i gratuluję, galancie Tobie to wyszło!

Ja swojej jeszcze nie zrobiłam, U mnie ziąb i deszcz. Dziś ledwie dociągnęło do 8 C.

Ale za to , jak już swoje pieszczoszki posadzę, to śmigną w okamgnieniu! Będę kibicować u Ciebie i podglądać.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
MarekW 19:10, 19 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
No i ogrodnicy wzięli się także za brzoskwinie Miały ślicznie zawiązane owoce, ale dziś widać że większość liści uwiędła.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 19:11, 19 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
hankaandrus_44 napisał(a)
Podziwiam i gratuluję, galancie Tobie to wyszło!

Ja swojej jeszcze nie zrobiłam, U mnie ziąb i deszcz. Dziś ledwie dociągnęło do 8 C.

Ale za to , jak już swoje pieszczoszki posadzę, to śmigną w okamgnieniu! Będę kibicować u Ciebie i podglądać.

U nas dziś można powiedzieć, że upał: 24 stopnie nawet teraz jest, i piękne słońce
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
KasiaWB 19:43, 19 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Dobrze zauważyłeś, są bardzo podstępne i szybkie. Niech Cię nie zwiedzie zielony przyrost, bo szybko może go nie być. Obserwuj linię przyrostu, jak zobaczysz wyrwę albo chociaż kawałeczki poszatkowanych listków w pajęczynce, to już tam były albo są. Najgorzej jest je wyciągnąć ze sklejonych listków, ja zaopatrzyłam się w pęsetę. Kasia z forum wspominała o lampach ultrafioletowych.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies