Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród średniowieczny i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród średniowieczny i nie tylko

MarekW 17:35, 04 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Wirydarz już prawie gotowy, ziemia zasypana - mogę myśleć o ziółkach, które tutaj będą rosły. Jedna rabatka clematisowo - różana też gotowa - potrzeba jeszcze drugą taką samą symetrycznie, dzisiaj zaczęły powstawać rabatki ma warzywa - miały być w wiklinowych płotkach, ale będę w drewnianych ramkach (na razie ,a na przyszły rok jak dam radę to zrobię wiklinowe), tych rabatek będzie sporo bo chyba po 8 z każdej strony. Jak widać zostało mi jeszcze tylko 12 do zrobienia Czekam na pomysły co w nich posadzić, aż tyle sam nie wymyślę Na teraz mam zaplanowane: truskawki, czosnek, cebulkę, bób, groszek, sałatę, karczochy, pietruszkę, pomiędzy to też kwiatki żeby nie było monotonnie, czyli: kosmos, nagietki, goździki, rumianek, kocimiętka - oj i już nie wiem co jeszcze...


____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
monteverde 02:22, 05 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
posadź botwinę o łodygach żółtych, białych i czerwonych, liście przyrządzasz jak szpinak a łodygi jak szparagi i do tego ładnie wygląda, bazylię niską fasolkę szparagową lub niski groszek, miętę ananasową w doniczkach lub pomarańczową, melisę
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
MarekW 17:55, 05 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Prawie połowa pracy za mną, tzn. połowa ogródka średniowiecznego. Dzisiaj powstały pozostałe rabatki na warzywa (w sumie 8). Tak się prezentują.



ostatnie zdjęcie to widok z okna z panoramą Przemyśla, a na lewo widać górną część skarpy, gdzie będzie piękny trawnik ale jeszcze chwilę muszę poczekać, tzn. do sierpnia najpóźniej.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Martek 18:01, 05 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
monteverde napisał(a)
posadź botwinę o łodygach żółtych, białych i czerwonych, liście przyrządzasz jak szpinak a łodygi jak szparagi i do tego ładnie wygląda, bazylię niską fasolkę szparagową lub niski groszek, miętę ananasową w doniczkach lub pomarańczową, melisę

Posadź ,posadź Ania pięknie doradza ,a ja przyjadę na gotowe ! Smacznie wymienia to wszystko Anna ...
Widok z góry na pracę też dobrze się prezentuje ,zamykam oczy i widzę już jak na talerzu
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
MarekW 18:04, 05 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Posadzę, tylko muszę nasiona gdzieś dorwać, bardzo mi się ten burak naciowy spodobał
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Martek 18:11, 05 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
MarekW napisał(a)
Posadzę, tylko muszę nasiona gdzieś dorwać, bardzo mi się ten burak naciowy spodobał
Może Anna ma takie nasiona ,bo ja nawet nie wiem co to mięta ananasowa czy pomarańczowa ...Sadzonki pewnie ma
Ja mam mięte miętową !
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
MarekW 18:25, 05 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
A nie miętę pieprzową ??
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Sebek 19:05, 05 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Martek napisał(a)

Posadzę, tylko muszę nasiona gdzieś dorwać, bardzo mi się ten burak naciowy spodobał
Może Anna ma takie nasiona ,bo ja nawet nie wiem co to mięta ananasowa czy pomarańczowa ...Sadzonki pewnie ma
Ja mam mięte miętową !

A ja masło maślane - choć ma się to jak piernik do wiatraka
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joku 19:31, 05 maj 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12033
Bardzo ładnie wyszło. Podoba mi się bardzo ta nawierzchnia kombinowana z płyt i drobniejszych elementów a la Emilianoparmezano.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hanka_andrus 19:43, 05 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Marku,rozumiem ,że po drugiej stronie różanki będziesz miał odbicie lustrzane warzywnika-zielnika?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies