Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

bacowa 23:16, 15 wrz 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
jolka napisał(a)


A hortki z rozchodnikami, owszem fajne..ale.. jest jedno małe ALE. Jakaś smutna się dla mnie robi ta rabata, brakuje mi tu czegoś rozświetlającego, białego .. za ciemno tam teraz jest. Tak mi się wydaje.


[/img]


Dosadż białych zwykłych jeżówek, w środku między hortki a rozchodniki.

Pozdrawiam
Kasiolaaa 06:31, 16 wrz 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Masz tak piekne widoki az zazdroszcze pozytywnie co do szklarni to faktycznie liche robią szkoda kasy
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Magleska 09:04, 16 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
jolka napisał(a)
Ogólnie wietrznie i dziś .. i wczoraj ...




Pozdrawiam brzozowo....
.........i wiatrowo

Ale masz przepiękne widoki -ach i och
Co do szpaleru z hortkami jest przecudowny może faktycznie jakiś biały akcent tam dorzuć ....... jeśli Ci za różowo
A szklarnia mi się marzy ,ale u mnie też są straszne wiatry - szkoda Twojej .. nie da sie jej jakoś naprawić ?... .....kupowałaś gotową ,czy sami robiliście ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
13:10, 17 wrz 2017
Jolka jakie Ty masz widoki.I to na wyciągnięcie ręki
Rabaty bardzo mi się podobają,rozchodniki tworzą piękne piętro.
alis 13:25, 17 wrz 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
jolka napisał(a)


Kamisia, no... od tego śmiesznego pana w okularkach kupowałam
Tego co się tam w narożniku zawsze rozkłada
Dla Ciebie i wszystkich wczorajsze limki na dobranoc


I idę spać, bo jak sobie pomyślę o całym nowym dłuugim tygodniu to już nie mam sił, hehe


Jola, cudny ogród i cudne widoki!
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
jolka 19:43, 23 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Iwk4 napisał(a)
Jolu, dobrze, że piszesz o wadach szklarni. Planowałam w tym roku kupić i ostatecznie się nie zdecydowałam ze względu na jakość. Chciałam temat przemyśleć przez zimę. I teraz chyba nadal się nie zdecyduję...


Iwonka, żeby nie było, że tylko narzekam na szklarnię - są też plusy Pomidorki małe i duże do dziś wiszą, jeszcze nawet kwiatki gdzieniegdzie, tak więc chyba szybko się nie skończą. A najsłodsze te najmniejsze Fotki dzisiejsze.





No i wiesz.... u mnie jest wybitny wygwizdów Halny nieraz ostro daje czadu. Na jakimś spokojniejszym terenie może by się sprawdziła. Ale gdybym jeszcze raz miała przerabiać temat szklarni, zrobiłabym ją na zamówienie.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:57, 23 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Michu87 napisał(a)
Witaj Jolu. Ja dopiero teraz trafiłam na Twój wątek. Stworzyłaś niebo na ziemi Ogród piękny pod każdym względem...i te kolory, moje ulubione, zwłaszcza pudrowy róż. Ja mieszkam wśród samych pól i tak samo jak u Ciebie często wieje okropnie. Mamy więc coś wspólnego Pozdrawiam ciepło i będę zaglądać :*

Hej Ewelina, cieszę się, że do mnie trafiłaś Bardzo dziękuję za przemiłe słowa, choć wiadomo, że do zrobienia wciąż jeszcze wiele zostało. Z różnych względów mój ogród raczej nie będzie "ogrodowiskową bombonierką" dociętą i dopieszczoną w każdym calu. Ale, nie czuję jakiejś presji w tym względzie. Robię ile jestem w stanie i tyle. W tym sezonie mało co kupiłam, bardziej się skupiłam na "ogarnięciu" tego co jest.

Jeśli chodzi o róż w przeróżnych odcieniach, to mam go obecnie pod dostatkiem. Dla Ciebie.. no właśnie, zastanawiam się co wolisz... róże czy rozchodniki.. Masz róże dzisiejsze




Lubię je, jak patrzę na tę rabatę to mam wrażenie, że lato dopiero się zaczyna a nie kończy Lawendy tutaj w ogóle nie cięłam w tym roku. Stwierdziłam, że nie będę jej ciachać, bo potem źle zimę znosi i długo się odbudowuje. Czy moja teoria okaże się słuszna, zobaczymy za rok
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 20:06, 23 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
frezja napisał(a)
Mój sąsiad ma foliak, chyba z Mrówki już kilka lat i nic go nie rusza. Miejsce raczej okryte. To, czy wytrzyma to jednak sprawa miejscówki. Szkoda, że tak się stało u Ciebie .


No dokładnie Ewusia, kwestia miejscówki. Tak czy inaczej eM. będzie musiał jakoś zreperować to okienko, jak wróci no i tyle. "Pierwsze koty za płoty" mam nadzieję, że więcej zniszczeń nie będzie

Masz wrzosy




Hehe, wmawiam sobie, że się rozrosły przez ostatnie dwa tygodnie i cieszę się, że je posadziłam, nawet jakbym miała za rok ich nie zobaczyć.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 20:16, 23 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
bacowa napisał(a)
Dosadż białych zwykłych jeżówek, w środku między hortki a rozchodniki.Pozdrawiam


Witaj Ewa Dziękuję za pomysł, jest to jakaś opcja, zwłaszcza że miałabym swoje sadzonki. Tylko, że nie za bardzo chcę powtarzać te same kwiatki, co już mam w ogrodzie w dużej ilości.

A tak mi jeszcze przyszły do głowy białe jarzminki. Od dawna mi się podobają, i ich nie mam. Tylko się muszę dokształcić, jakie one wysokie rosną i czy kwitną do teraz. Jeszcze mam opcję z dosadzeniem zawilców, bo są przecudne jak dla mnie, bielutkie, delikatne.. no i kwitną wtedy, gdy rozchodniki i hortensje nabierają mocniejszego różu.


No i jest jeszcze plan D.. polubić i cieszyć się tym co jest


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 20:23, 23 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kasiolaaa napisał(a)
Masz tak piekne widoki az zazdroszcze pozytywnie co do szklarni to faktycznie liche robią szkoda kasy


Tak, widoki u nas są faktycznie rewelacyjne. Dziś niestety bardzo zamglone, ale może się w końcu skończy ta fatalna pogoda. Nie mogę tego pokazać na zdjęciach, ale niedaleko naszego domu jest też las (nie wspomnę, że się mało nie zgubiłam ub. niedzieli, jak mi się zachciało samej na grzyby iść). Ostatnio, jak późno przyjeżdżałam z pracy to koło bramy spacerowały całe rodziny saren A bażanty to standard, nawet się nie płoszą jak się chodzi po ogrodzie.

Dla Ciebie dzisiejsze skąpane w deszczu Artemis-ki
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies