Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 21:20, 10 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Dorota123 napisał(a)
Informacje o sadzeniu wrzosów bardzo cenne, szkoda, że niektóre sprzeczne. Twoje wrzosowisko wygląda cudownie, życzę żeby pięknie rosło. Sama nabrałam chęci na stworzenie czegoś podobnego. Tyle, że u mnie nie chcą rosnąć, zawsze sadziłam nie rozrywając bryły korzeniowej i wiosną nie dawały znaku życia. Spróbuję jeszcze z porozrywaną bryłą korzeniową.



Wiesz Dorotka, do mnie całkowicie trafia to co Tosia pisze, ale gość też mówił logicznie, no i bądź tu człowieku mądry Wsadziłam jak wsadziłam, zobaczymy co będzie. Postaram się teraz pilnować wilgotności, z nadzieją że się zdążą przekorzenić, nim je zbity torf zadusi
A TY pomyśl Ja się nie potrafiłam ich urokowi oprzeć


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:22, 10 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
asiak napisał(a)
Jolu, przepiękne widoczki

Dzięki Asia, wczoraj była rewelacyjna pogoda, więc widoczki w pełnej okazałości. A TY masz Kobieto prześliczną tą działeczkę, kolorów i kwiatów bez liku Chyba nie pisałam, ale obejrzałam wczoraj dokładnie
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:28, 10 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Magleska napisał(a)
Róże piękne ,muszę artemis kupić ,bo chyba nie mam ,jest przepiękna Nowe wrzosowisko w prostych liniach super ,chyba zgapię ,bo w swoim wymieszałam ,a tak jest świetne bryłę korzeniową delikatnie rozrywałam , tak jakby na 3-4 części ,ale jak przezimują ,czy się przyjmą ,to się okaże Zawilce białe śliczne


Dzięki Madzia za miłe słówka Artemis kwiat ma ładny, ale krzaczek dosyć nieregularny. Jedne gałązki wysokie, inne niskie. No a wrzosy .. cóż, oby nam przetrwały Nie będę się już stresować tym sadzeniem, najwyżej będą dekorację jedno-sezonową no i tyle. Będzie co ma być! A zawilce śliczne są, chcę ich więcej

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
gosika67 21:29, 10 wrz 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Jolka też zrobiłam rabatę z wrzosami, moja mniejsza, ale ożywia ogród.Jeszcze dokupię kilka, u nas są po 5 zł na rynku i w szkółkach. Róże masz piękne.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
jolka 21:31, 10 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
iwka napisał(a)
plan B .... chętnie podpatrzę może tam jakąś jasną trawę wsadzić, np variegatusa, jak się zmieści?


Hm, variegatusa mam w brzozach, fajny jest. Muszę popatrzeć pod tym kątem na tę rabatę z rozchodnikami. Tylko kurcze, nie wiem czy się zmieszczą

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:37, 10 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Toszka napisał(a)
Jolu, a gdyby tę rabatę różowo-bordową (rozchodniki, drzewa, hortki) ożywić w takim razie np. Variegatusami gdzieniegdzie?


No właśnie Tosia, muszę zobaczyć w realu jak tam sprawa z miejscem wygląda. Wiesz, nie chce wymieniać vanilek. Kupiłam je już trzy lata temu, chuchałam na nie od nędznej sadzonki, w tym roku wreszcie wyglądały fajnie i teraz miałabym je wyrzucić

Szczerze, to już wolałabym rozchodnika zmienić na jakiś inny, choć wydaje mi się, że te pewnie też już się mocno zakorzeniły i ich ew. wymiana nie byłaby taka prosta.


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:48, 10 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
kerii napisał(a)
Jolcia piękne wrzosiki jakoś mi do tej pory nie przyszło do głowy sadzić je w linii prostej [...]


Wrzosiki dziękują za uznanie Wiesz, ja zawsze wszystko w linii prostej, więc tu dylematów nie miałam A z tym rozrywaniem bryły korzeniowej już trudno, będzie co będzie, najwyżej będę miała jedno-sezonową dekorację ogrodową

A przez te moje róże kocimiętki i szałwie to mi trudno uwierzyć, że jesień jest Wczoraj jakiś taki nastrój wiosenny miałam A Twoje kocimiętki na pewno się opamiętają i w najbliższym sezonie dadzą czadu
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:49, 10 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
kerii napisał(a)
Joluś sorki, ze tak u Ciebie o moich kwiatkach

Dyskutujcie sobie Kobietki do woli.
Zawsze jest szansa, że się coś przy Was douczę
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:52, 10 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
gosika67 napisał(a)
Jolka też zrobiłam rabatę z wrzosami, moja mniejsza, ale ożywia ogród.Jeszcze dokupię kilka, u nas są po 5 zł na rynku i w szkółkach. Róże masz piękne.


No to idę do Ciebie oglądać wrzosy. Po 5 zł?? Ja płaciłam po 3,50 i mi się wydawało że to o 50 gr za dużo, hehe Różyczki dziękują, najfajniejsza jest bonica I teraz i na wiosnę.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:55, 10 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kawa napisał(a)
Jolus piekne wrzosy..
Kupowalas u pana w smiesznych okularach?
Trzymam kciuki za przyjecie wrzosow...
Piekne inne kwiaty.
Jak zwykle zresztą


Kamisia, no... od tego śmiesznego pana w okularkach kupowałam
Tego co się tam w narożniku zawsze rozkłada
Dla Ciebie i wszystkich wczorajsze limki na dobranoc


I idę spać, bo jak sobie pomyślę o całym nowym dłuugim tygodniu to już nie mam sił, hehe
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies