Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

malgorzata_s... 20:28, 23 wrz 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Jola faktycznie ta rabata z bonicami zupełnie jak w czerwcu wygląda Wspaniała jest Wrzosy w takiej ilości rewelacja nie mówiąc o rozchodnikach Cudnie masz
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
asiak 20:31, 23 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Jola, u mnie na początku tygodnia tak wiało i wyrwało mi pleksi z okienka
Beznadziejne te szklarnie, za taką kasę...
Jak kupowałam swoją w zeszłym roku były jeszcze droższe jak w tym...
Nie warta takiej kasy.
____________________
AsiaDziałeczka Asi
jolka 20:32, 23 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Magleska napisał(a)
Ale masz przepiękne widoki -ach i och
Co do szpaleru z hortkami jest przecudowny może faktycznie jakiś biały akcent tam dorzuć ....... jeśli Ci za różowo A szklarnia mi się marzy ,ale u mnie też są straszne wiatry - szkoda Twojej .. nie da sie jej jakoś naprawić ?... .....kupowałaś gotową ,czy sami robiliście ?


Hej Madzia Dzięki za -achy o -ochy Biały akcent właśnie jest na tapecie (jeżówki-jarzminki-zawilce). Coś się wykombinuje Ew. zostanie to co jest. A szklarnia kupiona gotowa, parę stron wcześniej sprawa szeroko omówiona Na pewno da się ją jakoś zreperować, czekam żeby eM. coś wykombinował. Ogólnie na pewno jest to fajna sprawa - własne ogórki, pomidorki, papryka.. Nie ma porównania do sklepowych


Macham trwawowo - jak na jesień przystało

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:28, 23 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kaska napisał(a)
Jolka jakie Ty masz widoki.I to na wyciągnięcie ręki Rabaty bardzo mi się podobają,rozchodniki tworzą piękne piętro.


No dokładnie, widoczki fajne Oczywiście żadna to moja zasługa, ale faktycznie góry, doliny, lasy, pola... na wyciągnięcie ręki. No i wiatr w gratisie

A rozchodniki są bezproblemowe, szybko się rozrastają, widać je od wczesnej wiosny, tylko chyba w przyszłym roku podsadzę je czymś niskim rozświetlającym. Tosia wspominała o jakichś trawach, muszę wrócić do tego i na spokojnie przeanalizować.

Pozdrawiam werbeną z rabaty rozchodnikowej
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:45, 23 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
alis napisał(a)
Jola, cudny ogród i cudne widoki!


Dzięki Alis Hortensjowa dzisiejsza for YOU



Jak tak patrzę na te zdjęcia, to się zastanawiam kiedy ja wreszcie te kule doprowadzę do jednakowej wielkości, hehe
Póki co każda inna
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:52, 23 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Jola faktycznie ta rabata z bonicami zupełnie jak w czerwcu wygląda Wspaniała jest Wrzosy w takiej ilości rewelacja nie mówiąc o rozchodnikach Cudnie masz


Dzięki Małgosia Póki co uważam, że Bonica jest super różą. Nie grymasi, pięknie powtórzyła kwitnienie. Zobaczymy jak się w starszym wieku spisze

A wrzosy bardzo lubię, pomimo zeszłorocznego niepowodzenia w ich kwestii, zapragnęłam mieć je znów.
I nie żałuję

Zostawiam koraliki czerwone - ku zdrowotności

Na goję też narzekałam pół lata, a w końcu doczekałam się jej koralików
Zobaczymy czy zdążą dojrzeć.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:59, 23 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
asiak napisał(a)
Jola, u mnie na początku tygodnia tak wiało i wyrwało mi pleksi z okienka Beznadziejne te szklarnie, za taką kasę...Jak kupowałam swoją w zeszłym roku były jeszcze droższe jak w tym...Nie warta takiej kasy.


Asia, nie wiem czy pamiętasz, jak pisałam na etapie montażu szklarni, że do zamocowania tych całych pleksi poszło u mnie 20 (słownie: dwadzieścia) tub silikonu. Bez tego to podejrzewam, że już po tygodniu zbierałabym pleksi w lesie Co do jakości .. widzę, że się zgadzamy. Na obrazku wszystko wygląda pięknie, ale w rzeczywistości jest po prostu licha, słaba i tyle.

Na uspokojenie ... zielony przywrotnik, zakwita ponownie
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
asiak 22:06, 23 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Jolu, u mnie też są zasilikonowane te szybki, ale w okienku pewnie były słabo i poleciała sobie...
____________________
AsiaDziałeczka Asi
jolka 22:10, 23 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Jeszcze ze spraw, o których chyba pisałam, ale nie pokazywałam .. dosadziłam na skarpie rozplenice. Wyobraziłam sobie już dawno, że fajnie będzie jak linia trawnika będzie się kończyć taką "miękką" falująca trawą z kotkami Miałam własne sadzonki, tak więc koszty zerowe. Może w przyszłym roku już się ta irga trochę zagęści, i skarpa nabierze jako takiego wyglądu, bo w tym roku ... szkoda mówić. Ale działam

Fotka poglądowa, robocza.


Ktoś ostatnio pisał, że jesienią chwasty mniej rosną. U mnie to chyba nie działa.
Wyczyszczone z chwastów do zera jakieś 2 tygodnie temu irgi, znów uroczo zarastają traweczkami

Hmm.. syzyfowe prace??

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:11, 23 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
asiak napisał(a)
Jolu, u mnie też są zasilikonowane te szybki, ale w okienku pewnie były słabo i poleciała sobie...

Ale ... znalazła się czy Ci zaginęła??
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies