Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Oliffka 08:24, 29 kwi 2019

Dołączył: 13 wrz 2016
Posty: 10
Witaj Jolu, masz przecudny ogród, gratuluję zdolności! Rabata z hortensjami ta długa pod płotem ma słonko południowe? dobrze wykalkulowałam? chciałabym ją od Ciebie troszkę odgapić bo jest przepiękna. U siebie właśnie mam takie miejsce w ogrodzie i trochę obawiam się czy na takiej słonecznej patelni limki sobie poradzą. hmm..
Co do szklarni, spróbuj zapytać u siebie w okolicach, firm które robią ogrody zimowe, oni robiąc stelaże, wykonują je naprawdę porządne. Może oni będą w stanie Ci pomóc. Pozdrawiam serdecznie.
BasiaLT 09:37, 29 kwi 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ciemierniki masz obłędne. Zaraziłam się od ciebie i też sobie dokupiłam dwa
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
KasiaBawaria 16:52, 29 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Sesleria ci juz kwitnie?
____________________
Zapraszam na kawe
jolka 19:53, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Elka napisał(a)
Jolka trafiłam do Ciebie od Kamili. Cudny masz ogród. Pięknie Ci się wszystko rozroslo. Zazdroszczę tej lekkości w dobieraniu roślin. Ja np kupiłam 5 sosen kolumnowych 2 sosny milenki z myślą o jakimś szpalerze mieszanym i... Nie wiem co dalej Popadam w kompleksy zwróciłam uwagę że masz ładna kostkę brukowa. Wyślesz mi na priv namiary na kogoś kto Ci układał?


Witaj Elu Fajnie, że mamy nową Koleżankę ogrodowiskową lokalnie Dziękuję za miłe słowa.
U Ciebie byłam i napisałam co mi się nasunęło w kwestii aranżacji roślin.
A co do kostki - poszukam wizytówki
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:58, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Oliffka napisał(a)
Witaj Jolu, masz przecudny ogród, gratuluję zdolności! Rabata z hortensjami ta długa pod płotem ma słonko południowe? dobrze wykalkulowałam? chciałabym ją od Ciebie troszkę odgapić bo jest przepiękna. U siebie właśnie mam takie miejsce w ogrodzie i trochę obawiam się czy na takiej słonecznej patelni limki sobie poradzą. hmm..
Co do szklarni, spróbuj zapytać u siebie w okolicach, firm które robią ogrody zimowe, oni robiąc stelaże, wykonują je naprawdę porządne. Może oni będą w stanie Ci pomóc. Pozdrawiam serdecznie.


Hej Dziękuję za miłe słówka. Rabata z hortensjami ma praktycznie cały dzień słońce. Myślę, że limki sobie na słońcu spokojnie poradzą. Jedynie co, to wodę trzeba lać jak sucho jest, no ale to normalne.

W kwestii szklarni ... jest światełko w tunelu, hehe
Wczoraj był u mnie taki Pan, co nam będzie robił barierki na poddaszu. No i powiedział, że jak poczekam do jesieni to mi zrobi porządną stalową, spawaną konstrukcję pod szklarnię. Tak czy inaczej najbliższy sezon pod chmurką Ciekawa jestem jak sobie pomidory i ogórki poradzą na świeżym powietrzu...


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 20:00, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
BasiaLT napisał(a)
Ciemierniki masz obłędne. Zaraziłam się od ciebie i też sobie dokupiłam dwa

Ciemierniki kłaniają się do usług
Dobrze, że sobie dokupiłaś. Będziesz zadowolona

PS. widziałam fotki z wojaży ...
Bajka po prostu.. bajka...

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 20:00, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
KasiaBawaria napisał(a)
Sesleria ci juz kwitnie?

Kasia owszem - sesleria heuflerina kwitnie już chyba ponad miesiąc
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
KasiaBawaria 20:16, 29 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To moja chyba jednak za mloda jest.
____________________
Zapraszam na kawe
sylwia_slomc... 21:14, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81994
jolka napisał(a)


Heja Kamiś Wertykulator owszem - super się spisał, dałam niecałe 500zł w obi. Ale powiem CI, że w tamtym roku latem miałam strasznego nerwa na moją trawę. Wyszukałam wtedy przypadkowego gościa na OLX i zadzwoniłam, żeby zapytać ile by chciał za doprowadzenie jej do porządku (w sensie: wertykulacja/aeracja). Powiedział mi 600 zł!! Tak więc podziękowałam i w końcu sama sobie kupiłam wertykulator.

Ciemierniki owszem fajnie sobie rosną.. Zostawiam dzisiejsze, Twoje niedługo takie same będą


ŁaŁ
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:15, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81994
jolka napisał(a)


Madzia, dzięki za miłe słówka Bzyczki wciąż nie moje, ech.. długo to wszystko trwa. Ale czekam na rodziny z tegorocznymi matkami, a więc jeszcze z miesiąc. Co ciekawe.. te rodziny będę miały na początek 8-10 tys pszczół. Hehe, normalnie trudno mi to sobie wyobrazić Przynajmniej będę miała czas, żeby sobie zagospodarować ten placyk wokół uli roślinkami i potem pszczół nie denerwować Wypatrzyłam róże miododajne na necie i mam na nie ochotę

Zostawiam Amonogawy


Moje amanogawy najpierw kwitły prawie na biało, a po deszczu zróżowiały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies