Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Iwetka 20:47, 19 maj 2019


Dołączył: 19 lis 2018
Posty: 4
Jolu, piękne są te wiosenne graby i brzozy, a kontrast z klonem.... ach, cudny zawsze miło wejść na stronkę i podglądnąć co u Ciebie. I jak to wszystko się zmieniło od 2013r
____________________
Iwetka
Veega 00:56, 23 maj 2019

Dołączył: 17 sty 2019
Posty: 85
Witam,
Jolu, zaniedbujesz wielbicielki Twojego cudnego ogrodu
Daj nacieszyć oczy tym pięknem, please

Pozdrawiam
jolka 20:45, 26 maj 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Tak, wiem że zaniedbuję, ale przyrzekam solennie nadrobić

Dziś mam jednak pytanie do właścicieli psów,
więc od razu przechodzę do rzeczy
Otóż, prawdopodobnie od wtorku zamieszka ze mną dwuletni owczarek niemiecki.
Podpowiedzcie proszę co zrobić, żeby mi nie staranował ogrodu?
Jakie macie sposoby, by nie podlewał roślin??

Wszystkie podpowiedzi na wagę złota!
Z góry dziękuję!!







____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Magleska 21:03, 26 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Jola wszystko zależy co to za pies -jaki ma charakter,jak był wychowywany ,gdzie wcześniej był ,czy jest nauczony posłuszeństwa ,czy był szkolony itp…

.na tą chwile trudno coś doradzić ….

na pewno od początku musisz mu wyznaczyć granice gdzie może biegać ,a gdzie ma nie wchodzić ….

moja pięknie chodzi po ścieżkach i w rabaty świadomie nie wchodzi -wie ,że nie wolno

ale zdarza jej się za piłką polecieć wszędzie

w miejscach trudnych -czyli pod płotem od drogi - mam zrobione ścieżki dla psa i porobione różne ograniczniki ,żeby nie skracała sobie drogi przelotowej

tak samo z tyłu -też mam zostawioną psią ścieżkę -a po bokach po prostu nie wchodzi ,bo wie ,że nie wolno ( wyjątek piłka )


nie wiem czy jeszcze coś mogę doradzić …..moja nie zostaje sama na ogrodzie jak jesteśmy w pracy -jest wtedy w domu ….


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
jolka 21:36, 26 maj 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Madzia, a co zrobić, żeby nie podlewał roślin??
Kurczę, jak pomyślę o moich zieloniutkich bukszpanowych kulkach
... to się trochę martwię..

Ale mam nadzieję, że będzie OK.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Magleska 22:32, 26 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Jola ...nie wiem -na początku pilnować i zakazywać ,jak będzie łapę podnosił ….

ale najpierw musicie go przyjaznie przyjąć ….nie martw się na zapas owczarki to cudowne psy -wiele osob ma je na forum Kamila z Droga do spełnienia ma też i ma chłopca -jej podpytaj też ….ja mam suczkę -łapy nie podnosi do sikania
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
KasiaBawaria 07:23, 27 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mojego psa w piatek pogryzl owczerek niemiecki. Narkoza i szycie. Ale z inna suczka owczarkiem kochaja sie miloscia nieprzecietna.

Na niepodlewanie polecam wychodzenie z psem 3 razy na dzien. Wtedy szkody beda male. I wychowanie - konsekwencja jak u dzieci. A jezeli bedzie latal przez rabaty do plotu, to tylko dluga smycz i trening. To dluga praca, ale sie da. My jeszcze nad tym pracujemy.Ale pies do ogrodka wchodzi tylko wybiegany i pod kontrola. Daj psu jakis duzy kamien, drzewo, kolek, cos co podlewac bedzie mogl, bez szkod. Moj pies nie podlewa, bo jak pisalam, wchodzi po pobycie na lace. Ale jezli juz, to podlewa domek dla dzieci.Tzn. Slupki na ktorych stoi albo drzewo.
____________________
Zapraszam na kawe
kami 08:24, 27 maj 2019

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 564
Ja bym psa szkoliła jednak, u mnie zaczyna być tak ze z psem nie wyjdziesz.
Ruch uliczny, duza ilość psów, niechęć mieszkańców, upominanie przez właścicieli działek tzw łąki powoduje, że psy pozostają w ogrodzeniach czy robią szkodę czy nie dla spokoju.
jolka 09:07, 27 maj 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Ok, czyli nadzieja jest. Koło mnie jest dużo pola wokół, lasy...tak więc będzie miał się gdzie wybiegać. Poza tym też go biorę, jako panaceum na mój siedzący tryb pracy, więc mam zamiar z nim dużo wychodzić. Najgorsze tylko to, że ja jednak dużo czasu spędzam w pracy, a wtedy wiadomo.. pies jest pozostawiony sam sobie. Ale może faktycznie nie będę tworzyć problemów na zapas



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
kami 09:41, 27 maj 2019

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 564
no to kojec
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies