Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 16:44, 19 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Oliffka napisał(a)
Witaj Jolu, podziwiam Twój ogród po cichutku od jakiegoś czasu, jest przepiękny. Chciałabym odgapić od Ciebie szpaler z limelightów Proszę podpowiedz co mogę posadzić przed hortensjami, żeby czymś ubarwić tę rabatkę, jest tak samo umiejscowiona jak Twoja, cały czas świeci na nie słoneczko. Bardzo mi się podoba to zestawienie z hostami, ale mojemu mężowi tak średnio się one podobają, bo mam już kilka odmian w ogrodzie. Możesz mi podpowiedzieć co by się jeszcze ładnie komponowało z limkami? Bardzo dziękuję, pozdrawiam Julia


Hej Julka Odgapiaj co chcesz Natomiast w kwestii towarzystwa do hortensji to Ci nie doradzę, bo sama mam ten temat niedograny. Hosty owszem - ale wiadomo, że wszystko zielone i się zlewa. Zresztą sesleria to samo. Danusia sadzi żurawki. Ja też miałam żurawki, właściwie nadal mam w jednym miejscu. Dobrze wyglądają i robią fajne plamy koloru w ogrodzie. Ale tak mi do nich opuchlaki ciągną, że nie mam ochoty ich sadzić. Może u Ciebie się sprawdzą?? Myślałam jeszcze o małych kulistych bordowych berberysach, i w sumie mam ochotę przetestować to rozwiązanie. Ale czy się sprawdzi - nie wiem.

Pozdrawiam również
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Gardener27 20:43, 21 lip 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Niesamowite piękno i wyczucie stylu płynie z tego ogrodu. Dawno mnie u Ciebie Jolu nie było i powiem Ci że nie poznałem ogrodu tak bardzo się zmienił, dojrzał.
Gratuluję uzyskanego efektu
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
BasiaLT 22:35, 21 lip 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Zostawiam Badiego w zielonościach



Prześliczna psinka. Fajnie pozuje.
Ogród super sie prezentuje, jakby trudy i niepogody wcale go nie dotkneły.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Zakrecona 23:27, 21 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Jolu moje młodsze dziecię zakochało się w Badim, a ja dodatkowo jeszcze w zielonościach
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Oliffka 07:12, 22 lip 2019

Dołączył: 13 wrz 2016
Posty: 10
Dziękuję bardzo za odpowiedź! Berberysy miałam gdzieś w głowie myśląc o tej rabacie, może rzeczywiście one będą fajnym rozwiązaniem dziękuję jeszcze raz, pozdrawiam serdecznie.
dzika_roza 12:56, 22 lip 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
jolka napisał(a)


Dziękuję za miłe słówka A Amonogawy.. co ok. 3 metry.



a mogłabyś jeszcze napisać jakie są szerokie?
chciałabym się zasłonić od sąsiada właśnie tymi wiśniami i zastanawiami się czy nie posadzić ich gęściej...co 140 cm..
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
jolka 22:36, 22 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Gardener27 napisał(a)
Niesamowite piękno i wyczucie stylu płynie z tego ogrodu. Dawno mnie u Ciebie Jolu nie było i powiem Ci że nie poznałem ogrodu tak bardzo się zmienił, dojrzał. Gratuluję uzyskanego efektu


Dziękuję bardzo za miłe słówka Jeśli chodzi o detale, czy tzw. "dopieszczenie".. jesteś dla mnie niedoścignionym wzorem! Ogród owszem.. jakoś tak zmężniał, przybyło wszystkiego, brzozy się wielkie porobiły, drzewa w sadzie nabrały masy. No i też poza walorem estetyczny, dostarcza nam całe mnóstwo owoców i warzyw

Pozdrawiam serdecznie



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Kasiolaaa 22:40, 22 lip 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
piekne pomidory co swoje to swoje bedą pyszne jak dojrzeją
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
jolka 22:48, 22 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Zakrecona napisał(a)
Jolu moje młodsze dziecię zakochało się w Badim, a ja dodatkowo jeszcze w zielonościach


No tak, dzieci kochają zwierzęta.
Ale ja też lubię tę skudloną mordkę

Badiś w zielonościach


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:49, 22 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
BasiaLT napisał(a)
Prześliczna psinka. Fajnie pozuje. Ogród super sie prezentuje, jakby trudy i niepogody wcale go nie dotkneły.


Taa.. Badiś to strasznie przyjazna psina Miał być labradorem, hehe...Wszyscy czekaliśmy aż urośnie, dwa lata minęły no i się okazało, jaki to labrador A ogród teraz fajnie deszczyk podlał, wczoraj naprawdę solidnie popadało. Niestety .. połamało mi anabell!!

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies