Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 19:59, 15 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Przepiękny dziś dzień, choć trochę chłodny. W ogrodzie już prace lecą pełną parą. Róże, hortensje i wszystkie trawy - ciachnięte. Bardzo mocno pocięłam bonicę w tym roku, zobaczymy jak zareaguje. Z lawendą czekam jeszcze chwilę. Zabrałam się za bukszpany. Na pierwszy ogień poszły żywopłotki, mam też zamiar ciachnąć kulki. Chyba mi jeden agrest wypadł po zimie, tak więc będzie okazja wymienić. Bardzo bym chciała bratki do doniczek, ale przez tę KORONA-AKCJĘ.. odpuszczam na razie krzątanie się po lokalnym ryneczku. Plan na najbliższe dni to nawożenie i warzywnik.

A póki co cieszę się krokusami Pszczoły również




Miłego wieczorku
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Gardener27 20:54, 15 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Pszczoły już takie aktywne ? Ja dziś ani jednej nie spotkałem a taka u mnie stołówka.

Imponująca lista prac, dużo już tematów masz ogarniętych.

U mnie ciemierniki były po 31 zł, coś w sklepie namieszali choć zawsze obowiązuje cena na produkcie, takie zasady.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Kawa 10:49, 16 mar 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Joluś pszczółki śliczne
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Iwonka 11:57, 16 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Cudnie uchwyciłaś tych malutkich pracusiów Podziwiam za ule, tyle dobra dzięki nim się dzieje!
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
nicol21 13:27, 16 mar 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Ale piękne bzyki masz!!! Super, że krokusy im pomagają. Będziesz dosadzać więcej krokusów żeby dobrze pszczółkom zrobić?

Z ciemiernikami trochę wtopili, ale Ty już chyba ich sporo i tak masz jeśli dobrze pamiętam?! czy to tylko jeżówki mąż zwoził?!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
BasiaLT 14:16, 16 mar 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Cudne fotki pszczół z krokusami.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
jolka 14:38, 21 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Gardener27 napisał(a)

Pszczoły już takie aktywne ? Ja dziś ani jednej nie spotkałem a taka u mnie stołówka. Imponująca lista prac, dużo już tematów masz ogarniętych.
U mnie ciemierniki były po 31 zł, coś w sklepie namieszali choć zawsze obowiązuje cena na produkcie, takie zasady.


Pszczoły były aktywne, jednak dzisiejszy chłód i śnieg z deszczem wprowadziły je do ula Ale, że taka stołówka jak u Ciebie się marnuje... to naprawdę szkoda. Może pomyślisz o jakimś ulu, hehe

Do listy prac wykonanych dorzucam pocięty cis i tuje, oraz nawiezione bukszpany.

A wspomniane, nowe ciemierniki jednak u mnie również zagościły
Trzy jeszcze w doniczkach, a jeden już posadzony.


Planuję jeszcze kilka doniczek, miejsce już mam upatrzone
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 14:44, 21 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kawa napisał(a)
Joluś pszczółki śliczne


No śliczne są, uwielbiam na nie patrzyć.
Już mam ławeczkę wypatrzoną na necie, którą koło uli postawię,
bym mogła je obserować w bardziej komfortowych okolicznościach

Moje starsze ciemierniki .. dziś skąpane w deszczu .. for YOU

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 14:48, 21 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Iwonka napisał(a)
Cudnie uchwyciłaś tych malutkich pracusiów Podziwiam za ule, tyle dobra dzięki nim się dzieje!


Tak, fotografowanie pszczół to moja ostatnia fantazja,a posiadanie pszczelich rodzinek to duża frajda Ale poprawiam się, ogrodowi też coś się należy

Cis pocięty zostawiam...
Jak widać, fryzjerowi delikatnie ręka drżała,, ale co tam..
W sezonie się wyrówna
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 15:09, 21 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
nicol21 napisał(a)
Ale piękne bzyki masz!!! Super, że krokusy im pomagają. Będziesz dosadzać więcej krokusów żeby dobrze pszczółkom zrobić?

Z ciemiernikami trochę wtopili, ale Ty już chyba ich sporo i tak masz jeśli dobrze pamiętam?! czy to tylko jeżówki mąż zwoził?!


Tak, mam plan by dosadzić mnóstwo krokusów jesienią. Pszczoły je uwielbiają
Ciemierniki, owszem mamy Ale od przybytku głowa nie boli.
Zasoby uzupełniłam, i jeszcze mam w zamiarze uzupełnić
Lubię ciemierniki, bo to takie pierwsze konkretniejsze kwiatki po zimie..

Krokusy zostawiam.. to już koniec u mnie.
Na następne trzeba będzie czekać cały rok....
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies